97 zj aldığım gün yolda kaldım ,yakıt almıyor

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan menecer Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 24
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 5,451
Ynt: 97 zj aldığım gün yolda kaldım ,yakıt almıyor

ben yınede sabahları benzınle baslatıcam yada uzun sure bekledıgınde.
misal bir benzıncıye gırdıgımde kısa surelı oldugu ıcın dırek gazla devam etmek bişey degıstırmez.
benzınle calıştırmak yada gazla çalıştırmak pompaya zarar vermez.
depo boşken benzın pompasının calışıyor olması zarar verır.
normalde 5 lıtre benzın varsa yarım saat 1 saat içinde bıtecegınden gıder benzın alırsınız ve pompa en fazla 1 saat kuru çalışır.
buda zarar vermez.
ama lpg olunca gunlerce kuru kuru 5 lıtre benzınle çalışırsa halıyle yanıyor.
akvaryumların ıcındekı fıltre pompası gıbı dusunun.
su motorun sogumasını sağlıyoır akvaryumdan cıkartıp calısıtrırsanız kısa bır surede yanar

Etiketler

KLL' Alıntı:
geçmiş olsun.

lastiği sıfır alın. 255/70/15 tam tur ileri dönüşlerde tırt diye sürtüyor azıcık. ama yol tutuş daha iyi. 16 jantta bilemiyorum.

Selamlar 16 jantta 235 lastik tam turlarda araç salınım yaparken sürtüyor.

ruzgardan esnıyen davlumbazdan avuç kadar yeri yemiş.
dokunan yerlerı kontrol edıp önlemını almalıyım

menecer' Alıntı:
Akü sağlam ,yağlarıda iyi çıktı.
filtreler vs şuan gerek yok dedı usta.
lastığı arkadaş diyebileceğim bir lastikçi ayarladı şimdilik.
elinde kumho asfalt lastiği varmış temiz durumda.
bunlarla yazı geçir sonra nasıl bir şey istersen ona göre daha net seçim yaparsın dedi.
245x70x16 taktık.
üzerindeki lastikler bitik drumdaydı aceleyede gelsın ıstemedım geçte kalmış olmadım ve değiştirttim.
lpg ye programla direk gazla çalışma özelliği yukletmiştim ama gaz bıtınce bu sefer otomatık benzıne geçmedi ve gaz azalınca şiddetli bir sarsıntı yaşattı bana yolda.
programı tekrar eski halıne cevırtcem yada otomatık gecısı yıne sağlıycak şekle getırtmem lazım.
yol hakımıyetı kaybettırcek gıbı sarsıyor ve motor fırlıycak sanıyor insan.
il basta lastık patladı sandıma am gaz azalmış meğer.
Selamlar,işibilenler daha iyi yorumlayacaklardır ama,bahsettiğiniz sarsıntı olayı gaz ayarı ile ilgili değil gibi geliyor bana.Bahsettiğiniz olay bu sitede sıklıkla bahsedilen direksiyon amortisörü arızasına benziyor.Aracın hakimiyetini birdenbire kaybetmek,sanki yoldan çıkacakmış gibi olmak durumu..

http://www.gezenbilir.com/index.php?topic=71980.msg889903#msg889903
bu linki incelerseniz size fikir verecektir.

KAZAKJR' Alıntı:
Selamlar,işibilenler daha iyi yorumlayacaklardır ama,bahsettiğiniz sarsıntı olayı gaz ayarı ile ilgili değil gibi geliyor bana.Bahsettiğiniz olay bu sitede sıklıkla bahsedilen direksiyon amortisörü arızasına benziyor.Aracın hakimiyetini birdenbire kaybetmek,sanki yoldan çıkacakmış gibi olmak durumu..

benzıne gecırınce duzeldı.
sarsıntı lastıklerden degıl motordan oluşuyordu motor kopacakmış gıbı hıssettırdı.

KAZAKJR' Alıntı:
http://www.gezenbilir.com/index.php?topic=71980.msg889903#msg889903
bu linki incelerseniz size fikir verecektir.

ben benzine geçirince geçti diye düşünüyordum belkide dediğiniz gibi yavaşlayıp bnzine geçtiğim için benzinden değil yavaşlamaktan geçmiştir.

ama burda yukseltılmıs araclardan bahsedıyor.
benım araç standart yukseklıkte ve lastık ebatındaydı.
şimdi lastıkler geniş ve yukselmiş oldu bır nebze ve o olay hıc tekrar etmedı.

bugun yakıtımı ölçtum.
yoğun trafıkte 100 km kullandım ve 30 lıtreye yakın lpg tuketmısım.
hafta sonu uzun yolda tekrar test edıp gerekırse lpg ayarlarını kontrol ettırıcem.

çok büyük talihsizlik geçmiş olsun sizden ricam benzin pompası markası ve kodunu öğrenebilirmiyim saygılar

hebelub' Alıntı:
çok büyük talihsizlik geçmiş olsun sizden ricam benzin pompası markası ve kodunu öğrenebilirmiyim saygılar

takılan nedır bılmıyorum ama çıkanı söylıyım.

haki renkli bir yapıda
marka yazmıyor UZERINDEKI YAZILARI AYNEN BÖYLE

PEFP P-05
2004.10

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,509
Kayıtlı Üye Sayımız
172,165
Kaydolan Son Üyemiz
gül93

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR