30x9.5x15 MT Lastikler Hakkında?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan BolbuzJack Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 67
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 33,752

Etiketler
Ynt: 30x9.5x15 MT Lastikler Hakkında?

murat bey lastikleriniz hayırlı olsun şimdi arcınız arazi aracı olmuş güle güle tadını cıkarın

lastikleri takıp acele bi şekilde kısa bir test yaptım http://www.youtube.com/watch?v=iAiMxdwprmo video link

Murat güle güle kullan. Ben 31x10,5x15 Goodyear'ları taktığım zaman, 1 cm'lik flanş kullanmıştım. Sağ sol dönüşlerde ön tekerin iç tarafa sürtmesini engellemek için. Kullandığım hava da 28-30 idi.

Mustafa abi, flanş taktıktan sonra artikulasyonda lastik dış yanakları çamurluk içlerine sürtme yapmadımı? Direksiyonu tam tur çevirmiyordum zaten pompa ses yapıyor diye; dolayısıyla bana sorun olmuyor ancak başkası kullandığında sıkıntı yaşamasın diye düşünebilirim bu çözümü, fren disklerini değiştirmeyi düşünüyordum, eskileri tornada kestirip gayet sağlam flanş yaptırabilirim.

Benim araç 3" biliyorsun. Çok aşırı artikulasyonlarda, arka lastikler bazen hafif sürterdi. Fakat bu durum lastiğin taban genişliği ile de ilgili. Federal'in tabanı, Goodyear'dan daha dar zannedersem.

Aracı arazide deneyip buna göre işlem yaptırmak iyi olacak sanırım, eğer dışardan sürtme olmazsa 4 lastiğe 5-10 mm arası birer parça yaptırırım. 2".de iç kısımlarda sürtme yapabilir diye düşünüyorum.

Cumartesi günü Power Mekanik Nihat ustaya uğradım bu lastiğin sürtmesiyle ilgili konuşurken XJ.de tur ayarı olduğunu söyledi, arazi araçlarıyla daha önce çok içli dışlı olmadığımdan böyle bir şeyi ilk kez duydum. Rot ayarı için gittiğim yerde lastiklerin nereye sürttüğüne baktık. Durduğu yerde sürtme yok gibi ancak araç sağa sola yatınca viraj demirine değil, dingilin taşıyıcılarına dokunduğunu gördük. Direksiyon turunu çok az kıstık ve sorun ortadan kalktı. Ayar vidalarını 2 mm açmak kafi oldu.

jeep' Alıntı:
Gazianep te bizim lastikçi, motorcu çılgın offroadcu yılmaz var. Onda vardı 165 YTL giibi adedine diyordu. telefonu: 0 533 559 84 99 Göktuğ derseniz bilir beni..

Göktuğ hocam,
Federal lastikleri sormak için bu sabah verdiğin numarayı aradım ancak epey çalmasına rağmen cevap veren olmadı. Öğleye doğru o numaradan arandım ve "size yazmasın kapatın ben arayayım" dedim ve peşisıra başlayıp akşam 17:00'ye kadar hilafsız 10 kere filan aramama rağmen telefonu açan olmadı.
Bilgi için.

Ynt: 30x9,5x15 M/T Lastikler Hk.da

BolbuzJack' Alıntı:
İstanbul'da İmaj Otomotiv / Kartal 0216 389 10 79 - 389 36 93 Mehmet Bey ile görüşebilirsiniz, Federal ya da Marshall/Kumho MT834 takılacak, bu markada var kendilerinde.

Bu numaradan görüştüğüm Mehmet beye Federal lastiği sorduğumda, "Kardeşim bizim Federal lastik filan satışımız yok, aylardır bu kaçıncı arama, nerden buldunuz bu numarayı" gibi isyanlardaydı kendisi. Numaranın silinmesinde fayda var, lakin kendimi tacizci gibi hissettim.

schweps' Alıntı:
Göktuğ hocam,
Federal lastikleri sormak için bu sabah verdiğin numarayı aradım ancak epey çalmasına rağmen cevap veren olmadı. Öğleye doğru o numaradan arandım ve "size yazmasın kapatın ben arayayım" dedim ve peşisıra başlayıp akşam 17:00'ye kadar hilafsız 10 kere filan aramama rağmen telefonu açan olmadı.
Bilgi için.

Şenol bey geçen ramazan bayramında Gaziantep te görüştük. Lastikler hala iş yerinde duruyordu gördüm. Kendisi bir fiil lastik jant söküp takma işinde çalışıyor. Devamlı motora bindiği için ya da çalıştığı için duymamış olabilir. Ya da neden kapattıız ki sizi birisine benzetip görüşmek istememiş olabilir. Bilmiyorum. Şİmdi aradım beni de açmadı. YArın iş yerinin telefonunu öğrenir yazarım buraya.

schweps' Alıntı:
Bu numaradan görüştüğüm Mehmet beye Federal lastiği sorduğumda, "Kardeşim bizim Federal lastik filan satışımız yok, aylardır bu kaçıncı arama, nerden buldunuz bu numarayı" gibi isyanlardaydı kendisi. Numaranın silinmesinde fayda var, lakin kendimi tacizci gibi hissettim.

Üzüldüm bu duruma, istediğiniz ebatı verin ben konuşurum kendileriyle, normalde satışları yok ama bana getirirler eğer ithalatçıda sorun yoksa, o zaman özel getirmişleridi baya bir zaman olduğu için unutmuş olabilirler. ;)

Ben bu lastik için bir yerden fiyat aldım ve daha uygun bulabilir miyim arayışı içinde sizin ve Göktuğ beyin verdiği numaraları aramıştım. Benim işimin görülmesinden ziyade, telefonda devamlı bu lastiğin sorulduğu için şikayetçi olan Mehmet beylerin mağduriyetinin giderilmesi için buraya yazdım.

Bu arada, nasıl memnun musunuz lastikten? Kar ve buzdaki kullanımı hakkında bir tespitiniz oldu mu, başkalarından?

Benim aradığım ebat 235/75 R15

İlgilendiğiniz için Murat bey ve Göktuğ bey sizlere teşekkür ediyorum.

hocam ıslak asfaltta ve karda cooper stt ler ile fedareller arasında çok fark olur mu?

Lastiklerin en memnun olmadığım tarafı tüketimin aşırı artmış olması. Marshall/Kumho AT KL78 lerden sonra baya değişti tüketim, yazın tekrar AT.lerime geri döneceğim. Ses konusunda sanki arabada bozuk rulman varmış gibiler. Yeni ıslanmış yolda baya sakatlar ama genel olarak güvenli geliyor lastikler. Karlı zeminde çekiş çok iyi, ancak frende sıkıntı var, öyle hemen durmuyor araba. Çamurda çok çok iyiler AT.lerden sonra fark inanılmaz, zaten öyle olmasa hiç katlanmam bunlara AT.lerime geri dönerim. Lastikleri soruyorum şimdi ;)

Aynı telefondan Kemal Bey ile görüştüm, lastik sorarken internetten buldum değilde Murat Beyden aldım telefonunuzu derseniz yardımcı olurlar, normalde Federal bayisi değiller, ama ben alırken en uygun fiyatı onlar vermişti. Şu anda nasıldır bilmiyorum fiyatlar, 235/70/15 için 170 YTL dediler ;) Ben aldığımda kur 1.2 ler civarındaydı şu an 1.6 lar civarında sanırım fiyat farkının nedeni budur.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,509
Kayıtlı Üye Sayımız
172,165
Kaydolan Son Üyemiz
gül93

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.