30x9.5x15 MT Lastikler Hakkında?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan BolbuzJack Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 67
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 34,107
Ynt: 30x9.5x15 MT Lastikler Hakkında?

Bahsettiğimiz lastik bu değil mi yanlışlık olmasın.

G r nt 006

Etiketler

BolbuzJack' Alıntı:
Lastiklerin en memnun olmadığım tarafı tüketimin aşırı artmış olması. Marshall/Kumho AT KL78 lerden sonra baya değişti tüketim, yazın tekrar AT.lerime geri döneceğim. Ses konusunda sanki arabada bozuk rulman varmış gibiler. Yeni ıslanmış yolda baya sakatlar ama genel olarak güvenli geliyor lastikler. Karlı zeminde çekiş çok iyi, ancak frende sıkıntı var, öyle hemen durmuyor araba. Çamurda çok çok iyiler AT.lerden sonra fark inanılmaz, zaten öyle olmasa hiç katlanmam bunlara AT.lerime geri dönerim. Lastikleri soruyorum şimdi ;)

federalde tüketim arttı mı? ben de 3.5" yükseltme ve 31*10.5*15 mt marshall lastiklerden sonra tüketim yok denecek kadar az artı. ???

sadece lastikten bu kadar fark olur mu?

225/70/15 Avenger GT'den 235/75/15 At.lere geçtim ordan 31x10,5x15'e geçince tüketim hissedilir bir biçimde arttı. Aynı zamanda snorkelde takıldığı için sebep ikiside olabilir bilmiyorum ama aracın her türlü kontrolü yapıldı, kesinlikle başka bir sorun yok.

bende 29*9.5*15 yol lastiğinden (aldığımda kabaklardı) 31*10.5*15 marshall mt lere geçtim. aynı anda 3.5" yükseltme, 2" flanş takıldı. ve yakıt çok az artı. şuan ortalama (yoğunluk şehir içi, biraz şehir dışı ve off-road) 18 lt lpg yakıyor.
bende şnorkel taktırmayı düşünüyordum. sebep oysa asla taktırmam ;)

Snorkel'de bir sebep olabilir.
Ama atlanan nokta ayna mahruti oranının aynı kalması sebep tüketim artışı olur. Eğer lastik çapı büyümesi oranı kadar ayna mahruti oranını ağır tip olanıyla değiştirirseniz yakıt tüketimi eski değerlere yaklaşır. Hem böylece aracınıza uyan dif. kilit seçenekleri sayısı da artar.
Önder Bey sizin lastik çap değişiminiz daha düşük olduğu için tüketim farkının az olması normaldir.

Kesinlikle ayna mahruti oranı. Onur bey teşhisi tam koymuş. Bende de şnorkel var. Çekişi arttı bile diyebilirim. Soğuk hava patlama gücünü artırıyor.

Yalnız şu hususa dikkatinizi çekerim. Benzin sarfiyatının arttığını km sayacına göre söylüyorsanız aldatıcı olur. Artık km sayacında yazan miktardan
yeni çap/eski çap kadar fazla mesafe katettiğinizi hatırlatırım.

schweps' Alıntı:
Yalnız şu hususa dikkatinizi çekerim. Benzin sarfiyatının arttığını km sayacına göre söylüyorsanız aldatıcı olur. Artık km sayacında yazan miktardan
yeni çap/eski çap kadar fazla mesafe katettiğinizi hatırlatırım.

yapmaz mıyız o hesabı ;)
ben bütün hesapları gps e göre ayarlıyorum. hız da dahil...

Bu lastiğin 235/75R15 ebadını 155YTL fiyat ile aldım. İlgi ve alâkaları için Göktuğ bey ve Murat beye teşekkür ediyorum.
Aynı şartlarda almak isteyenler Sakarya'dan Murat Karahan (4x4 Rescue Team) ile irtibat kurabilirler.

Murat Karahan
0 264 275 41 38
0 537 498 98 38

schweps' Alıntı:
Ben bu lastik için bir yerden fiyat aldım ve daha uygun bulabilir miyim arayışı içinde sizin ve Göktuğ beyin verdiği numaraları aramıştım. Benim işimin görülmesinden ziyade, telefonda devamlı bu lastiğin sorulduğu için şikayetçi olan Mehmet beylerin mağduriyetinin giderilmesi için buraya yazdım.

Bu arada, nasıl memnun musunuz lastikten? Kar ve buzdaki kullanımı hakkında bir tespitiniz oldu mu, başkalarından?

Benim aradığım ebat 235/75 R15

İlgilendiğiniz için Murat bey ve Göktuğ bey sizlere teşekkür ediyorum.

deseni bf e cok benzıyor sanırım ise yarar bı lastık ama kullanan gormedım etrafımda ,
nerde buldunuz bırde fıyat nedır acaba ? tesekkurler

215/70/R 16 ebatları için 300 ytl fiyat verdiler daha araştırıyorum.Birde kullanan bir arkadaşı buldum memnun lastiklerden

resmini yolluyorum

General grabber at2

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,624
Kayıtlı Üye Sayımız
172,270
Kaydolan Son Üyemiz
Engin paslı

Çevrimiçi üyeler

SON MESAJLAR