30x9.5x15 MT Lastikler Hakkında?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan BolbuzJack Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 67
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 33,752
Ynt: 30x9.5x15 MT Lastikler Hakkında?

Federal Couragia M/T almaya karar verdim gibi, bu lastik ile ilgili olumsuz bir eleştirisi olan var mı?

Etiketler

Gazianep te bizim lastikçi, motorcu çılgın offroadcu yılmaz var. Onda vardı 165 YTL giibi adedine diyordu. telefonu: 0 533 559 84 99 Göktuğ derseniz bilir beni..

FaTaLL' Alıntı:
lastigi nerede buldunuz telefonu filan varmı yada web adresi?

İstanbul'da İmaj Otomotiv / Kartal 0216 389 10 79 - 389 36 93 Mehmet Bey ile görüşebilirsiniz, Federal ya da Marshall/Kumho MT834 takılacak, bu markada var kendilerinde.

federalleri ben kendi aracımda kulanıyorum şu ana kadar her hangi bir kötü yanıyla karşılaşmadım lastiklerin ist de italatcısı ana bayi dolapdere cadesinde oto dinamik satıyor orda murat bey var onunla görüşün tel:0212 2413380
bu numaradan murat beyle görüşürseniz size en uygun fiyatı verir

Grnt018

Grnt011

fedral lastigin yanaklarına dogruda inen dişleri var lastigin camur taliyesi mükemmel ben bundan önce ok 144 kulanıyordum felaket yol gürültüsü vardı fedaralleri takınca bizim arac sessizleşti ben memnunum

Yurtdışı kaynaklı bir kaç forumda okuduğum lastik yorumlarıda aynen böyleydi, uygun fiyatlı ve genelde memnun olunan bir ürün olması beni Federal alma konusunda ikna etti. Asfalt üzerinde, yağmurda ve karda deneme imkanı buldunuz mu?

karda denemedim bende yeni aldım lastikleri gevşek zeminde camurda ıslak zeminde tutunma mukemmel kardada netiçenin iyi olacagını tahmin ediyorum benim aracta kulandıgım ebat 205/80/16 tam cap 75cm bende sizin gibi uzun zaman lastik araştırdım ve sonucta bu lastigin artıları baya fazlaydı yukarda verdigim adresle irtibata gecin en uygun fiyatla sanırım ordan bula bilirsiniz

Dün bu lastik işinide sonuçlandırdım. Dolapdere'de lastiklere baktım canlı hali fotoğraflardan daha iyi göründü gözüme. İmaj Oto'da taktırdım lastikleri oldukça iyi fiyat verdiler.

30x9,5x15 benim arabaya standart haline takılabilen en büyük lastikti, 2" yükseltme olduğu için 31x10,5x15 taktırma kararı verdim, tabi önce çamurluk içlerinde biraz işlem yapıldı. Asfaltta sorun yok, arazide sürtme yapabilir ama dikkatli kullanıcaz artık. Aracın taban yüksekliği yaklaşık 40 cm oldu.

A/T lastiklere göre ses var ve baya sert lastikler, ilk defa M/T kullanıyorum alışmam zaman alacak sanırım. Lastik havaları ne olmalı bu arada ?

Akşam telefonla bir iki resim çektim belli belirsiz ama arabanın görüntüsü baya değişti, şimdi arazi aracına daha fazla benziyor.

img124dx9.jpg

img125rn9.jpg

Teşekkür ederim ;) Çamur tahliyesinin iyi olduğu yazıyordu forumlarda, Snorkeli takınca çamur bulamazsam göle sokar test ederim Kırklarelinde :p ;D

araç güzel olmuş...
ama ben zj ye 3.5" yükseltme yaptırdım 31x10.5x15 zor sığdı :smiley: viraj demirlerine tam turda sürtüyor şimdi flanş koyulacak ya da offsetli jant...
sizde boyle bir problem olmaması sevindirici...

hayırlı olsun güle güle kullanın çok hoş durmuş

lastik havaları için bi kaç şey söylemek istiyorum ben CJ 7 de (30 x 9,5 x r15 ) lastik kullanıyorum (Fulda) lastik havası için soğukta max 50 psi basılmasını öneriyo ancak 50 havayla şehir içinde en ufak çukur bile hissediliyo

sizin ebatlarda bi CJ 7 ye bindim hava 30 psi mış konfor olarak binek arabadan hiç farkı yok ancak lastikler inik gibi duruyo
ideali bu havalarda 40 psi olduğunu düşünüyorum

deneyip kullanıp görün derim

bide memleket Kırklareli mi acaba ?

İşin ilginç yanı araç durduğunda, park halinde tam turda sürtme yok, ancak hareket halinde deneme amacıyla tam tur çevirdiğimde nadiren aracın aldığı eğime göre değişken bir şekilde sürtme sesi geliyor ama nereye sürtttüğü muamma, henüz bulamadım. Bununla birlikte direksiyon pompalarının klasik sesi yüzünden ben zaten direksiyonu dibine kadar çevirmeyen birisiyim, yani dert olmayacak benim için, hiç sürtmeden kullanabiliyorum. Arazide sorun yaşarsam 2".den 3".e çıkarıcam yükseltmeyi, bunu planlayarak 31x10,5x15 aldım...

Şu anda 35 hava var, bir miktar daha indirebilirim sanırım biraz sert geldi. Memleket Kırklareli değil ama oralı sayılırım artık, yıllardır Demirköy'deyiz, orda ki ufak arazimize bir kulube kondurduğumuzda tam olarak Kırklareli'li olucam ;D

30 çok inik gibi oluyor yakıtada fark yapabilir inik lastik tabi denemek lazım

bende Trakyalıyım da ondan sordum neyse toprak olacaz öyleyse :D

demirköy süper her gidişimde keşke jeepte burada olsaydı diyorum (biz genelde kross motorlarla gidiyoruzda) :D

federal bizde aldık defender 110a yarın gelecek bakalım nasıl olacak

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,509
Kayıtlı Üye Sayımız
172,165
Kaydolan Son Üyemiz
gül93

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.