3. Geleneksel Gezenbilir Doğa Sporları Festivali Ön Duyurusu (03-04 Temmuz 2010)

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan YOL Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 785
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 105,013
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Ynt: 3. Geleneksel Gezenbilir Doğa Sporları Festivali Ön Duyurusu (03-04 Temmuz 2010)

sisdagili61' Alıntı:
Seval hanım fide işi tamam da dikim zamanı sonbahardan sonra olur aksi halde kurur.Belki sadece fındık değil yanında başka ek olabilir.Herkes bilmez bizim bölgede çok özel bir üzüm cinsi vardır çok bilinen kokulu üzüm değil incecik olur kasım gibi yenilir hani yaban mersini iriliğinde olur bu üzüm her yerde yoktur size ondan da vereceğim fakat dikim zamanı gelsin.Bakın bizim fındıklar dünyanın en iyi fındıklarıdır gerçi para ettiği yokya.
Kalın sağlıcakla.

Tamam öyleyse Niyazi Bey.
Zamanını bekleyelim.
Festivalde görüşmek dileğiyle.

Etiketler
Ynt: 3. Geleneksel Gezenbilir Doğa Sporları Festivali Ön Duyurusu (03-04 Temmuz 2010)

Bir aksilik çıkmazsa uğramaya çalışacağım.Trabzon'a gidişimi o tarihe denk getirmek için çalışıyorum kısa bir sürede olsa uğramak niyetindeyim.
Kalın sağlıcakla.

İlk kez katılacaklar ve Aladağlara daha önce gelmeyenler için bir kaç Anekdot :
Bu mevsimde hava kapalı olmazsa güneş yakıcıdır,ne kadar açık olursa olsun esen rüzgarlardan yandığınızı hissetmezsiniz,koruyucu önlemler almanızda fayda var.Akşamları bu mevsimde beklemeyeceğiniz kadar sıcaklık düşüşü yaşanır,yanınıza mutlaka kalın bir şeyler alın.Doğa harikadır,ancak her yer birbirine benzer,yürüyüşe çıkacaksanız toplu halde çıkmaya özen gösterin.Kamp alanı çevresinde civar köylerin yaylaları mevcut,bu mevsimde yayalada mutlaka insanlar olacaktır.
Kamp alanı izcilik kampı yanında olacak,Bolu merkeze yaklaşık 30 km.uzaklıkta,Genel ihtiyaçlar için (sigara,içecek,sebze,meyva,kuruyemiş v.b.)satış yapacak birilerini ayarlamaya çalışıyoruz,katılımcıların yinede tedarikli gelmeleri iyi olur.Yiyenbilir kısmını bildiğim kadarıyla her katılımcı kendisi tedarik ediyor.Kamp alanına ulaşım kolay,Bolu merkezden 30 km.kadar,ana yoldan 150-200 m.uzaklıkta,Turcell ve vodofone hatları çekiyor.
Detaylar netleştikçe moderatörler daha detaylı bilgiler verecektir.
Festivalde görüşmek üzere :smiley:

Bakıyorumda Ankaralı arkadaşlar uyanışta ;)Çidocum sen önden gitde bizede güzel yerler ayarla bari.Oralara rezerve falan yaz olurmu canımmuck ;) ;D

Konuyu geçen seneden beri takip etmekteyim,kamp araç ve gereçlerimiz olmadığından hep sessiz kaldım... bu yıl ha gayret deyip katılmaya karar verdim 4 gündür çadır,uyku tulumu başta olmak üzere ha bire malzeme araştırması yapmaktayım ya nasip dedik gerisi gelir inşallah.Mekan Kütahya olunca yol biraz uzun görünüyor ama değer sanıyorum.Serde TEMA Gönüllüsü olmak var her nerede konaklayacaksak kendi tüplediğim 3-5 meşe fidanını getirip orada toprakla buluşturmak ve bir sonraki sene onlara yeni fidanlar eklemek en büyük isteğim,Bolu ormanlarının bile daha fazla ağaca muhtaç olduğunu biliyorum.
Bu forumun üyelerinde çevreyle ilgili aynı duyarlılığı görmek çok mutlu edici bir duygu...çığ gibi çoğalırız inşallah.

adımı yazmak ıcın 10 sayfa kadar gec kalmısım yahu
bendee varım :smiley:

Asıl liste haftaya :smiley: ;) :D 8)
Burdan ön bilgi alıyor, gaza geliyoruz (arwin) Ahmet sağolsun :smiley: ;) :D 8)

haftaya lıstede adım ılk 5 de olmalı ozaman :smiley:)

çok uzun bir liste olacak ankaralılar aramızda bir liste mi yapsak ?
ben ctes saat 13 00 de yola çıkabiliyorum o saate denk gelenlerle beraber çıkmak isterim

Herkese merhaba,
Bu muhteşem organizasyona katılmayı bende çok istiyorum,ancak İstanbul'dan arabasız gelirsek,çok fazla tedarikli gelemeyeceğimiz için organizasyonun zehir olmasını istemiyorum.
Moderatörlere sorum;arabasız ve kamp malzemeleri olmadan gelen kişiler için,kalacak yer,içecek-yiyecek satışı vs. ihtiyaçlarını giderebilmeleri adına neler düşünülüyor ve kesin bilgiyi ne zaman alabileceğiz ? Bilgi verebiliseniz çok mutlu olurum :D çünkü ona göre program yapacağım veya yapamayacağım :(

Hep arzuladığım fakat bir türlü imkanm olmadığı bu doğa sporlarına katılmayı çok arzuluyorum. ayrıntıları göremedim. bu konu hakkındabil alırsam mulu olacağım.en azından bir kaç arkadaşımı denizden kurtarıp doğaya ikna edebilirim

şekerşey0606' Alıntı:
Bakıyorumda Ankaralı arkadaşlar uyanışta ;)Çidocum sen önden gitde bizede güzel yerler ayarla bari.Oralara rezerve falan yaz olurmu canımmuck ;) ;D

tamam canım ben erkenden giderim yerde kaparım ama çok geç kalmayın çok katılımlı bi etkinlikte o rezerve yerleri nasıl korurum bilmiyorum. şerit çeksem olmaz. ;D ama sağıma soluma arkama önüme çadır kurdutmam ;D bi ikide çamura yatarım herhalde bi iki çadırlık yer tutarım ;D ;D

ya arkadaşlar gözlerim bi anda döndü de ortağın dükkana bakması için ikna etmem gerekiyor birde geçen yıl kemerde kampa gitmiştim çök güzel geçti fakat yol sorun araç sorunu oldu burdada ulqşım için ayrıntı vereceklermi

önceden rezerve varmı kimle kimlerle iletişime geçecem sabırsızlıkla bekliyorum

cidowsky' Alıntı:
tamam canım ben erkenden giderim yerde kaparım ama çok geç kalmayın çok katılımlı bi etkinlikte o rezerve yerleri nasıl korurum bilmiyorum. şerit çeksem olmaz. ;D ama sağıma soluma arkama önüme çadır kurdutmam ;D bi ikide çamura yatarım herhalde bi iki çadırlık yer tutarım ;D ;D
Canım çadır yerini tuttucaksın madem,oldu olucak bide çadır tutta tam olsun,çadırımız eksik Ankaralılaaarrr duyuruluurr ;) ;D

Ben ankaradan cumartesi sabah 6 da hareket etmeyi düşünüyorum..
çook güzel olacak çooook ;D

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,513
Kayıtlı Üye Sayımız
172,171
Kaydolan Son Üyemiz
PİTİABLE

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR

Geri