2001 Model Grand Cherokee 3.1 TD Hakkında

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan h.i.d Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 120
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 83,657
Ynt: 2001 Model Grand Cherokee 3.1 TD Hakkında

2,7 crd piyasada tutulan bir araçtır mototru şanzumanı herşeyi 3,1 den değişiktir temiz bir araçsa eğer almanızı tavsiye ederim

Etiketler

Bencede 2.7 crd almanızı tavsiye ederim 3.1td den daha sağlam olduğu kesin bende 2.7 crd almayı düşünüyodum ama aracımın üzerine istenilen nakit parayı çıkarttamadığım için alamadım eğer 2.7crd alırsanız pişman olmassınız isterseniz size bilgi alabileceğiniz serviz numarasıda verebilirim saygılar

suzuki 96' Alıntı:
Bencede 2.7 crd almanızı tavsiye ederim 3.1td den daha sağlam olduğu kesin bende 2.7 crd almayı düşünüyodum ama aracımın üzerine istenilen nakit parayı çıkarttamadığım için alamadım eğer 2.7crd alırsanız pişman olmassınız isterseniz size bilgi alabileceğiniz serviz numarasıda verebilirim saygılar
teşekkürer servisim var fakat bu 2.7 dizeller 150.000km den sonra arıza çıkartıyomuş bu doğrumu ? en son baktığım satılık 185.000km olan 2.7 dizelin enjeksiyonu sorun yaratmış enjektörler yenisi ile deişmiş 10 milyar tutmuş sahibi öle söledi.... 170.000km de bir araç daha vardı onunda motorunda çok oynama yapılmış sahibi 7 miyar harcadım bakımını yaptım dedi ondan dolayı bu araçlarda 3.1 gibi 150.000 den sora sorun çıkarmaya başlıyo gibi bu konu hakkında bilgi verebilirseniz sevinirim.....

Bakın siz aracınızı nasıl kullanırsanız araçta o doğrultuda masraf çıkartır yada çıkartmaz eğer aracınızı düzgün kullanırsanız masrafsız bir şekilde binersiniz yani 170.000 km ye geldiğinde pompa bozmaz enjektör değiştirmek zorunda kalmassınız eğer hor kullanırsanız aracınızı bu seferde 170.000 km yi beklemek zorunda kalmazsınız aracınız daha çabuk da arıza yapabilir yani lafın kısası aracınızı nasıl kulanırsanız ondan okadar verim alırınız bakın bende 1993 model 5,2lt grand cherokee limited var ben aracı aldığımda araç 150.000km deydi ve hiç bir bakımı düzgün yapılmamıştı bu yüzden araç sorunlu çalışıyodu ve ilk önce düzgün sağlam bir servis bulup aracı bakıma götürdüm tabi baya bi masrafım oldu amam yinede deydi bütün agır bakımları yapıldı ve şimdi aracım sanki 2010 model cheroke gibi sorunsuz ve gayet iyi durumda siz kafanıza bu tür şeyleri takmayın ne almaya karar verdiyseniz onu alın ama almadan öncede iyi bir sereviste yukardan aşagıya kontrol ettirin ve öyle alın ondan sonrada keyfini çıkara çıkara hayırlı günlerde kullanın saygılar

Selamlar,

Düzgün kullanılan, bakımları eksiksiz ve zamanında yapılan, kaliteli dizel kullanılan 2.7 CRD lerin ve Mercedes 270cdi ların 300.000 km nin üzerine kadar olanlarını birebir biliyorum ve söylediğiniz masraflara şahit olmadım. Yurtdışından takip ettiğim kadarıyla 1.000.000 km ye kadar büyük bir problem çıkartmıyor, zaman içerisinde göreceğiz. Benim aracım 130.000 km yi geçti. Düzenli servis bakımı haricinde lastik ve ön 2 amortisör dışında önemli bir miktar tutan bir ihtiyaç çıkmadı... hayırlısı olsun...

Bu arada temiz kullanılan bir araçta enjektörlerin 500.000 kmden önce sorun çıkartmaması lazım diye biliyorum. Tekrar ediyorum bu kmleri geçmek için, kaliteli mazot kullanacaksınız, mazot filtresini temiz tutacak ve zamanında değiştireceksiniz... Çok disiplinli bir şekilde bakımı yapılmayan ve hor kullanılan dizel motorlar ister mercedes olsun ister DAF, Cummins, Detroit gibi ağır iş dizelleri olsun erken problem çıkartırlar ve masrafları ağır olur....

Herhese selam!

Valla konuyu takip ettiğim çok faydalı oldu. Zaman zaman tansiyonu yükselen bir konu da olsa beni de büyük bir zarardan kurtardı. Amerikan otoları ve Jeep meraklısı olarak yukarıda bahsi geçen aracı almayı düşünüyordum. Ama paylaşılanlar sayesinde bu düşüncemden vazgeçtim. Bu arada hiç bir sorunu olmayan 88 model xj limited 4.0 aracımı sırf, çok yakınım olan birinin kendisine satmam için yaptığı ısrarlı baskılara dayanamayarak sattığım için pişman olup olmadığım konusunu burada tartışmayacağım.

2.7 CRD için birkaç ay daha Jeepsiz idare edip şartları zorlayarak kastıracağım.

Herkese bol çamurlu yollar

Sinoplu' Alıntı:
Herhese selam!

Valla konuyu takip ettiğim çok faydalı oldu. Zaman zaman tansiyonu yükselen bir konu da olsa beni de büyük bir zarardan kurtardı. Amerikan otoları ve Jeep meraklısı olarak yukarıda bahsi geçen aracı almayı düşünüyordum. Ama paylaşılanlar sayesinde bu düşüncemden vazgeçtim. Bu arada hiç bir sorunu olmayan 88 model xj limited 4.0 aracımı sırf, çok yakınım olan birinin kendisine satmam için yaptığı ısrarlı baskılara dayanamayarak sattığım için pişman olup olmadığım konusunu burada tartışmayacağım.

2.7 CRD için birkaç ay daha Jeepsiz idare edip şartları zorlayarak kastıracağım.

Herkese bol çamurlu yollar
arkadaşım geçtiğimiz bi kaç gün 2.7 crd leride ben çok araştırdım 150.000km den sonra çok masraf çıkartabiliyo ve parçaları inanılmaz pahalı özellikle 170.000-200.000km arası olanlar komple bitik motor rektifiye istiyo kısaca 2.7 crd lerinde motor ömürleri kısa alırsan eğer 120.000km den yukarı olanları kesinlikle alma derim 2002 ve 2004 modelleri arası motorlar biraz daha sorunlu 2005 ve sonrası modellerde çok daha iyi olduğunu amerikancı bi jeep ustasından öğrendim 2.7 lerin düşük km olanları fiyat olarak biraz uçuk o araç o fiyatlar edermi tartışılır zevke kalmış bir konu tabiki... eğer 40-50 milyar arası çok para dersen 3.1 lerin motoru yeni rektifiye edilmiş ilk sahibinden düşük km de servis kaydı olan araçlar oluyo düşük km dekilerin şanzıman ve direksiyon kutusu sorunları olmuyo ilanları takip et o tarz bi araç al 28 milyar civarı 2 yıl binersin...

Her şartta dizel arabanın bakım masrafı benzinli araca göre fazla olur bu aracınız Jeep olsun veya binek olsun fark etmez. 4.7 aracı şartlarınıza uymamanızdan dolayı almak istemiyorsunuz fakat sorunsuz 300.000 - 400.000 km. kullanan kişileri tanıyorum 2.7 göre masrafı çok azdır.Tabiki son karar sizin veya başka marka ve modelleri araştırmanızı tavsiye ederim.

Saygılarımla...

Aslında biraz da şans işi bu işler. İkinci elde alınan araç genellikle daha önceki sahiplerinin nasıl kullandığına göre sürpriz olur. Mesela Terrano 2.7 dieselleri de araştırdım. Onlar kesinlikle uzak durulması gerekn araçlar. Her 3 terranodan 2 si 150 bine gelmeden motor yiyor. BU tamamen üretim hatasından kaynaklanıyor. Ancak aynı modellerin 2.4 benzinli motorları için evladiyelik deniyor. Dizel motorda ise Isuzudan daha uzun ömürlüsü olduğunu sanmıyorum. Ama arazi aracı yalnızca motordan oluşmuyor tabii bunu da göz önünde bulundurmak gerekiyor.

2.7 Cherokee için o kadar yüksek rakamlara çıkabileceğimi sanmıyorum. Ayrıca o kadar param olsa da arazi modifikasyonu da yapmayı düşündüğüm için öyle pahalı bir arabayı arazi ortamına sokamam. Bu durumda da Jeep almamın anlamı olmaz. Sanırım LPG ye devam etmek durumunda kalacağım.

Yılların köklü ve 90-100 yıldan beri araba üreten bunları bizlerin hizmetine sunan.Bununla beraber emrinde binlerce işinin uzmanı mühendis ve en son teknoloji ürünü robotlar -bilgisayar ile üretim yapan firmalar nasıl olurda ömrü 100 bin -160 bin gibi inanılmayacak kadar kısa ömürlü motorları üretir ve bunları JEEP amblemi olan bir araca takarlar buna inanmam kendi adıma beklenemez.Geçen gün bindiğim taksi 1992 model FIAT TEMPRA idi.Tam 800 bin km olup rektefeye dahi yapılmadığını söyledi sahibi.400 Bin yapan renolar zaten kum gibi.Şimdi AMERICAN Menşeyli JEEP Markası modeli motoru ne olursa olsun 150 binde motor bitirmez.Biz millet olarak kahvede okey oynarken-içine dahi binmediğimiz bazı araç ve markalar hakkında bir mühendis kadar kendinden emin konuşan bir yapıya sahibiz.Yeni bir araç banttan inince önce aracın her türlü testi yapılır buna motor ömrüde dahil.Hata var ise düzeltilir yoksa piyasaya çıkarılır.Kuşkusuz kronik problemli kısımlar olabilir.Elektronik aksam problemleri olabilir fakar dediğim gibi bir JEEP in motorunun 200 binde bittiği konusuna asla ihtimal vermem.

JAMES BROWN' Alıntı:
Yılların köklü ve 90-100 yıldan beri araba üreten bunları bizlerin hizmetine sunan.Bununla beraber emrinde binlerce işinin uzmanı mühendis ve en son teknoloji ürünü robotlar -bilgisayar ile üretim yapan firmalar nasıl olurda ömrü 100 bin -160 bin gibi inanılmayacak kadar kısa ömürlü motorları üretir ve bunları JEEP amblemi olan bir araca takarlar buna inanmam kendi adıma beklenemez.Geçen gün bindiğim taksi 1992 model FIAT TEMPRA idi.Tam 800 bin km olup rektefeye dahi yapılmadığını söyledi sahibi.400 Bin yapan renolar zaten kum gibi.Şimdi AMERICAN Menşeyli JEEP Markası modeli motoru ne olursa olsun 150 binde motor bitirmez.Biz millet olarak kahvede okey oynarken-içine dahi binmediğimiz bazı araç ve markalar hakkında bir mühendis kadar kendinden emin konuşan bir yapıya sahibiz.Yeni bir araç banttan inince önce aracın her türlü testi yapılır buna motor ömrüde dahil.Hata var ise düzeltilir yoksa piyasaya çıkarılır.Kuşkusuz kronik problemli kısımlar olabilir.Elektronik aksam problemleri olabilir fakar dediğim gibi bir JEEP in motorunun 200 binde bittiği konusuna asla ihtimal vermem.
Sözlerinizde haklısınız.Ama şu da bir gerçek, servislerine sorun Jeep 3.1 tdi lerde ve de nissan 2.7 terranolarda gizli hararet sorunu var der.Bunu servisler kendileri söylüyor.Gizli hararet denilince benim aklıma bu araç fazla sıkıştırmaya gelmez heran hararet yapar nerden yaptığıda bilinmez.Zaten hararet yapan araç motor ömrü ne kadar uzun olursa olsun bir ayağı çukura düşmüş demektir.

JAMES BROWN' Alıntı:
siz hiç bu konuda araşırma yapmadığınız için 200.000km de motoru ölmez diyip birşey öğrenmeden direk jeep amlemine bakıp kafanıza göre bi yorum yapıyorsunuz.. kısaca crd motorlar performans ve yakıt tüketimi ile ön plandadır fakat ömürleri 200.000km dir.. ilk sahibinden olanlar sürekli aynı tarz kullanılmış araçlar hariç.. bunu jeep konusunda en uzmanlar jeep control, aşkın jeep, jeep bazaar.. vs vs ben sordum sizde sorabilirsiniz hepsi aynısını söyler.. jeep servisleri bişe bilmiyoda siz biliyosanız ayrı konu tabi..kısaca crd motorların rektifiyesi uçuk rakamlar yan sanayide bile çok pahalı ondan dolayı 150.000km den düşük almak lazım zaten 2.elde 150.000km geçmiş satılık 2.7 ler aylarca hatta yıl satılmıyor bunu dikkate almak gerekir

h.i.d' Alıntı:
siz hiç bu konuda araşırma yapmadığınız için 200.000km de motoru ölmez diyip birşey öğrenmeden direk jeep amlemine bakıp kafanıza göre bi yorum yapıyorsunuz.. kısaca crd motorlar performans ve yakıt tüketimi ile ön plandadır fakat ömürleri 200.000km dir.. ilk sahibinden olanlar sürekli aynı tarz kullanılmış araçlar hariç.. bunu jeep konusunda en uzmanlar jeep control, aşkın jeep, jeep bazaar.. vs vs ben sordum sizde sorabilirsiniz hepsi aynısını söyler.. jeep servisleri bişe bilmiyoda siz biliyosanız ayrı konu tabi..kısaca crd motorların rektifiyesi uçuk rakamlar yan sanayide bile çok pahalı ondan dolayı 150.000km den düşük almak lazım zaten 2.elde 150.000km geçmiş satılık 2.7 ler aylarca hatta yıl satılmıyor bunu dikkate almak gerekir

Tamam pes.Evet ben ve JEEP Markası -çalışanları -ARGE bölümü- mühendisleri bu işi bilmiyor.Sizler ve saydığınız galeriler servisler daha iyisini bilirler.Bizleri senelerce boşuna TOROS-BRODWAY-Sağ aynası fabrika çıkışından olmayan TOFAŞ serisine mahkum etmemişler.Bu zihniyet olduğu sürece de çok iyide yapmışlar.GRAND CHEROKEE ZJ m hakkında bana yapılan yorumlara nasıl gülerek yaklaşıyorsam artık bu tarz yorumlarada aynen böyle yaklaşıyorum.Şunu da unutmayın servis olur galeri olur.Eğer bir markayı kötülüyorsa o an elinde o araçtan yoktur.Olursa zaten size dünyadaki en temiz emsalsiz muayyer gibi terimlerle o aracı anlatmaya başlarlar.2.elde bu araçlar satılmıyor demişsiniz.Hangi araç satılıyor peki.Bana en sağlam marka modeli söyleyin size 3 yıllık satılık ilanlarını göstereyim.İran bile araba imal ediyor-Malezya Lotusu satın alıp Proton diye markalaşıyor-Koreliler zaten alıp başını yürümüş bizler de hala motoru 100 binde biten AMERICAN ARABASI olduğunu tartışıyoruz.Amacım kimseyi kırıp polemik oluşturmak asla değil.Bu başlığa yazdığım son yazı zaten.Herkesin düşüncesi kendinedir. Saygılarımla

JAMES BROWN' Alıntı:
Tamam pes.Evet ben ve JEEP Markası -çalışanları -ARGE bölümü- mühendisleri bu işi bilmiyor.Sizler ve saydığınız galeriler servisler daha iyisini bilirler.Bizleri senelerce boşuna TOROS-BRODWAY-Sağ aynası fabrika çıkışından olmayan TOFAŞ serisine mahkum etmemişler.Bu zihniyet olduğu sürece de çok iyide yapmışlar.GRAND CHEROKEE ZJ m hakkında bana yapılan yorumlara nasıl gülerek yaklaşıyorsam artık bu tarz yorumlarada aynen böyle yaklaşıyorum.Şunu da unutmayın servis olur galeri olur.Eğer bir markayı kötülüyorsa o an elinde o araçtan yoktur.Olursa zaten size dünyadaki en temiz emsalsiz muayyer gibi terimlerle o aracı anlatmaya başlarlar.2.elde bu araçlar satılmıyor demişsiniz.Hangi araç satılıyor peki.Bana en sağlam marka modeli söyleyin size 3 yıllık satılık ilanlarını göstereyim.İran bile araba imal ediyor-Malezya Lotusu satın alıp Proton diye markalaşıyor-Koreliler zaten alıp başını yürümüş bizler de hala motoru 100 binde biten AMERICAN ARABASI olduğunu tartışıyoruz.Amacım kimseyi kırıp polemik oluşturmak asla değil.Bu başlığa yazdığım son yazı zaten.Herkesin düşüncesi kendinedir. Saygılarımla
ben galerilere sordum bi çok servisede sordum kullananlarada araçları övüp övmeme gibi bi durum yok ortada... jeep firmasının kendi motorları deil kullandığı dizel motorlar zaten eskiler italyan yeniler mercedes...... 100.000km de biten amerikan aracı olur yada olmaz ondan bahsetmiyoruz jeep e monte edilmiş mercedes motordan bahsediyoruz.. şuan bahsettiğimiz jeep ler zaten amerikan deil farkındaysanız...eskiden chrysler amerikandııı...şunuda unutmayın tubo dizellerin ömrü uzun... crd lerin ise çok daha kısadır.. bunu bilmeniz için servise sormanıza gerek yok zaten ....

Sorunlu olan motor CRD mi TD mi ? Bu konuda yorum yapabilir misiniz? Benim forumda okuduğum kadarıyla İtalyan olan 3.1 Dizel motorunda sorun yaşandığı belirtimiş fakat 2.7 CRD ve 2005 sonrasında 3.0 CRD Mercedes motorlarından pek şikayet göremedim.

Saygılar.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,460
Kayıtlı Üye Sayımız
172,114
Kaydolan Son Üyemiz
Ahmetalp0666

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR