2000-2001 1.6 jlx Vitara Kıymete mi Bindi?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan gookhangenc Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 51
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 17,624

gookhangenc

Yeni Üye
Yer
kayseri
Selamlar öncelikle herkese... yıllardır hayalim olan 2000-2001 vitara 1.6 jlx almak istiyorum. yeni yeni parayı denkleştirmeye başladım... ama nedense birden bu arabanın fiyatı uçuk yerlere geldi veya bana ole geliyor... daha önceden 16000 tl ye bulunabılen bır arac suan 18000-20000 cıvarında..aklıma takılanlar sunlar;

1. bu arabanın fıyatının artmasının nedeni?

2. sizce 2000 vitaraya 19000 verilir mi(normal bir araca)?

3. Siz kendi arabanızı almaya kalksanız bu fıyatı allah ıcın verırmıydınız?

aydınlatırsanı zsevınırım...

Etiketler
Ynt: 2000-2001 1.6 jlx Vitara Kıymete mi Bindi?

gokhan kardeşim bende sana katılıyorum ama yanılmadıysam internet sitelerindeki fiyatlardan bahsediyorsun. pazara çıktığında 15-16 bine düzgün 2001 yakalaayabilirsin.bu arada vitaranın kilometresinden değil bakımsızından kork. yuksek km araç alırken düzenli servis görmüş araçsa fazla çekinme derim.

kardes yıne de 150000 km yı gecmesın ıstıyorum... sıvasta öğretmenım pazarda bu arabayla karsılasma olasılıgımız mılyonda bır:smiley: ne yapcam bılmıyrm...ılgın ıcın tesekkurler...

Sevgili kardeşim
Bahsettiğiniz model şu anda vitaraların en kıymetli modelleri, motor kaputunu açmadan yıllarca sorunsuz bineceğiniz bir araçtan bahsediyorsunuz. 16.000-18.000 aralığında temiz ve bakıma ihtiyacı olmayan km düşük bir araç bulursanız yanılmazsınız. Bazen daha aşağı fiyatta araçlar görebilirsiniz ancak bu araçların mutlaka masrafları vardır ve masraf yapıldıktan sonra maaliyeti yine yukarıdaki fiyatlara denk gelir. Hangi fiyata alırsanız alın yine ortalaması masraflardan sonra aynı fiyata gelir. 4X4 seçeneğinde vergilerde dahil olmak üzere alternatif araç ben bulamadım.bulan varsa söylesin. sevgilerimle

vitara 1.6 motorunun vergi avantajı (100tl 99mod)low range ve 4x2 seçeneği olan arazi şanzımanı tam şasesi düşük yakıt tüketimi kendine has sempatık duruşu (gittiği her yerde özellikle çakma 4x4 lerin sahipleri tarafından )ile dikkatleri üzerine çeken parçası bol ve ucuz off road modifiyesi ucuz bir araç ancak çoğu kişi tarafından özellikleri bilinmemekle beraber dobloyla karıştıranlar bile var yaklaşık 1 ay önce 99 5k otomatik aldım alır almaz tarlalara daldım ertesi gün yıkamacıya gittim benden sonra bir crv geldi ve sahibi dikkatle benim araca bakmaya başladı önce etrafında bir iki tur attı dayanamadı camdan içeri dikkatli bir şakilde incelemeye devam etti sonra bu araba kimin diye sordu ben adamın yanına yaklaştığımda o ikinci viteste neyin nesi diye sordu anlattım motor 1.6 bandrol 100tl deri döşeme felan derken adam şaşkına döndü crv si şehir içinde 45-50 kuruş civarı yakıyormuş açıklama yaptım şehir içinde ihtiyacınız olmasa bile crv ile sürekli 4 çeker gezmek zorundasınız dedim hatta hondayı ihtiyaç halinde 4x2 yapabilirmiyiz diye sordu tabi dedim ön şaftı sökerseniz sanırım olur dedim crv ye ödediği bandrolde neredeyse benimkinin 5 katı hale birde aldığım fiyatı duyunca iyice şaşırdı şimdilerde aracını satmayı ve bir vitara 1.6 jlx almayı düşünüyor ;) ;) ;) tek dezavantajı ise bence küçük şehirde arabadan anlamayan ustalar kesinlikle anlamayan ustanın yanına bile yaklaştırılmamalı vitara önceki yazıdaki arkadaşın yazdıklarınada katılıyorum bakımlı ise kilometre çokta önemli değil araziye hiç girmedi diye satılan vitara bence alınmamalı yada alınacaksa arazi şanzımanı bilyeleri ön akslar komple bakımdan geçmeli zira yatan bir vitara alan birisi olarak neredeyse 4x4 e hiç takılmamış daha altıda hiçbir vuruk izi olmayan boyasında jantlarıda çizik dahi olmayan aracımın tekerleklerini bijonları söktükten sonra araçtan ayırmak için neredeyse yarım günuğraştık jantlar neredeyse araca yapışmış üzerindeki lastiklerin dişleri derin fakat lastikler 2003 de takılmış kullandığımız pasçözün haddi hesabı yok motor şanzıman yağları filtre vb komple değiştim oysa kullanılan bir araç olsa bu sorunları belki yaşamazdım araziside kullanılmadığı için şuan bir cızırtı sesi var ama sanırım bir bilye değişimi yada yağlamasıyla sorun hallalacak o yüzden bakımlı ve yıllık ortalama 15-20 bin km yapmış bir vitara idealdir bence

Sızlere hak verıyorum arkadaslar... ama ne bılım sıvasta araba pazarına gıdıp vıtara bulabılmek mılyonda bır:smiley: o yuzden ınternette arastııryz... hayırlısı bulacagız...

bencede bır vıtara da ınsanın talebını karsılayacak her sey var
uzun yol kullanımı
arazı kullanımı
şık görunuş
vergı mıktarı
yakıt ekonomisi
gıbı daha ne olsun...ama gönül isterdi ki ülke aklı başında bir ülke olsaydı da
toyota land cruser e bınseydık....
ne kadar ekmek o kadar köfte hesabı.

slm iyi akşamlar,

2004 3k grand vitaram var ihtiyac dolayısıyla istemiyerekde olsa satmak zorunda kalıcak gibiyim,düşünürseniz bu arabanın değerini bilen bir arkadaşa vermek isterim.

Ben de yaklaşık 1 aydır fiyatları takip ediyorum.
İkinci araç olarak düşünüyordum ama bu gidişle mevcut aracımla aynı rakama çıkacaklar :smiley:

İlan sitelerinde 17-18bin civarı olan araçlar hala duruyor. Favorilerime aldığım araçlardan sadece 1i satıldı. Fiyatı da olması gereken aralıktaydı.
Ne kadar tutulursa tutulsun sonuçta en az 10 yıllık araçlardan bahsediyoruz.
0 araçların fiyatları düşerken 10 yıllık araçların fiyatlarının yükselmesinin normal olmadığı ortada.

gökan bey görüşmüştük sanırım

bende 2001 1.6 vitara var.diğer üstadlarında konuya yaklaştığı gibi,gidip bı hyundai getz,yada hidrolik direksiyonu bile olmayan,daha ön camları bile kriko ile kalkıp inen bi dacia logan fiyatında jeep diyoruz,bizlerde bunu alırken böle kabul edip aldık,satarkende böle kabul edilmeli,arkadaşlarında dediği gibi bakımlı bi vitara yağı falan süresinde değişmiş kmsi çoğu aracın düşük km göre önemli değildir

bana en son gittiğim servis motrun fındık kırıyo dedi ne demek bu dedi,motor harika dedi,zaten dizel bi aracın motoruna göre benzinli motorlar 400 bin geçende varmış,heleki vitara motorları kadar sağlam ise sölenecek söz yoktur.geçen burda yani karstan söz ediyorum eksi 30 havada 3 gün karın altında kontak vurmadım,kontak vurduğumda tek marş ile çalıştı,demek istediğim şu değerli üstadlarım daha iyi bilirler ama bu bölgede gözlemlediğim kadrıyla
1.cisi dizel bi arabayı o soğukta 3 gün sonra tek marşla çalıştırmak zordur
2.ncisi motor isteyen benzinli bi aracıda aynı şartlarda çalıştırmak zordur

benim aracımın km si 175 bin
allaha şükür,sorun çıkarmadı,çıkarmıyorda.
YÜCE ALLAHTAN hepinize kazasız belasız keyifli sürüşler diliyorum,inş.herkes gönlündeki aracına bi an önce kavuşur

saygılarımla
sabri elagöz

umarım ole olur.... ben araba hakkında aklımda bır soru ısaretı yok. baska bır araba almayı dusunmuyroum..sadece fıyatları cok buldugumu dusunuyorum. ve de bole gıdermı dıye soruyorum acaba beklemelı mı yoksa daha da artar mı nabız yokluyorum.... herkesın gonlune gore versın...

evet internette genel olarak vitaralara baktığımızda fiyatlarda artış var arkadaşlar size katılıyorum

gookhangenc' Alıntı:
murat bey favorılerınızden onerır mısınız acaba? :smiley:)))

2000-2001 eli yüzü düzgünlerin hepsi favorilerimde. 17500 altında fiyatı olan yok, satılan da :smiley:

Bu gidişle hep izlemede kalacağım gibi gözüküyor.

Ben iki kez internetten araç aldım.
İnanın pazarda sahibinden temiz araç bulmak çok zor.

İlk aldığım aracın netteki fiyatı 13.750 idi pazarlık edip 12.500 tl ye aldım.

İkinci aldığım internetteki fiyatı 27.500 tl idi onuda (gv 3k oluyor) 24.900 tl ye aldım.

Nette insanlar 1000 belki 2000 fazla yazıyorlar bir çoğu bakalım kim ne verecek diye sadece arabasının ilanını veriyor.

- Size taviyem hiç çekinmeyin ilanların 2000 tl altını teklif edin.
- Telefonda anlaştığınızda aracın boyasını darbesini sorun.
- Ustada adamın söylediğinden başka boya değişen çıktığında bunlardanda hiç çekinmeden fiyat kırın.
- Temiz bir araç bulduğunuzda 300-500 tl nin hesabını yapmayın.

2000 model polomu bende 13000 tl ye ilan verip 12.500 tl ye sattım.

dikkat ederseniz 2004 2005 5k grandlarda aşırı sıçradı 31-32-den aşağı yok sanırım arazi şanzımanının etkisi ihtiyaç olmadığında 4x2 kullanılabilmesi bulunmaz nimet tüketim açısından

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,514
Kayıtlı Üye Sayımız
172,172
Kaydolan Son Üyemiz
avukatomersefacanata

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR