2. El Outdoor Malzemeleri Satış Mağazası

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan mountaineer16 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 25
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 17,215

mountaineer16

Kamp III
Yer
bursa
arkadaşlar bursa'da 2,el outdoor malzemeleri satan bir mağaza açmak istiyorum....
dağcılık-dalış-bisiklet-kayak vs-vs (binevi çerçici) :D
sizce nasıl olur sizler kullandığınız malzemelerin temiz 2,elini alıp kullanırmısınız?
sizlerin görüş ve önerilerini bekliyorum .....

Etiketler
Ynt: 2. El Outdoor Malzemeleri Satış Mağazası

Neden olmasın Süleyman Bey...:smiley:
Temiz ve uygun fiyatlı bir ikinci el ürün mantıklıdır bence..

Bence extreme sporlarda veya aktivitelerde malzemeye güven birinci koşuldur ama profesyonel ellerde kullanılmış malzemelerin 2.elini temin etmek daha mantıklı geliyor bana. Bunlar gerçekten pahalı ekipman ve malzemeler . Ayrıca bu tür spor ve aktivitelere başlayanlar için 2.el malzemeler bir nevi basamak görevi görüyor.

yurt dısında örnekleri cok bence güzel olur

Merhaba,

Öncelikle düşünce için tebrik ederim.

Nacizane 1-2 düşüncemi söylemek isterim;

Teknik malzemeler (ip, karabina, iniş aletleri vb.) hariç tutulması gerekir çünkü bir önceki kullanıcının malzemeyi nasıl kullandığını bilemezsiniz. Siz iyi niyetle alırsınız ve satarsınız ama sonrasında kötü sonuçlar doğabilir o yüzden benim kişisel tavsiyem teknik malzemenin satışına girmeyin.

Bir de işin fiyatlandırma (değerinde alıp - satma) kısmı var. onu da iyi analiz etmek lazım.

Bunlar doğrultusunda yapıldığında gayet başarılı olacak bir girişim bence. Hatta ciddi anlamda ilgi göreceğini düşünüyorum özellikle üniversite öğrencileri ve bu işe yeni gönül vermiş kişiler için.

Şimdiden bol şans.

Sevgiler, saygılar.

Güncel Bey'in belirttiği gibi ip, karabina gibi hayati ekipmanların ikinci eli olmaz. Ama özellikle çadır, kamp ocağı, çanta, bıçak çakı gibi malzemelerin rağbet göreceğini düşünüyorum. Ben de şahsen temiz kullanılmış ürünleri ikinci elde tercih edebilirim. Ancak ayakkabı, uyku tulumu gibi malzemelerde hijyen de öne çıkıyor. Bu tür malzemeleri satmadan önce temizliğinin ve bakımının çok iyi yapılması lazım.

Merhaba Süleyman Bey,

Ben dağcılık ile ilk uğraşmaya başladığım dönem, ( lise son sınıfta idim, artık çoluk-çocuğa karıştım :D :D :D ): gerekli olan malzemeleri satın almak için çok uğraşmıştım, hem bu kadar çok ekipmanı satın alacak parayı kazanmak için hem de pek çoğu ülkemizde satılmıyordu ;D Günümüzde, tüm iyi markalar ülkemizde mevcut fakat ülkemiz genelinde hakim olan kriz ortamı ve outdoor aktiviteler ile uğraşmaya başlayan gençlerin ( lise ve üniversiteli öğrenci arkadaşlar ), listelendiğinde biraz çok kalem tutan ve kabarık fiyatlı malzemeleri bir arada temin etmeleri yine zorlu koşullar gerektiriyor bence :D

Fikrinizin gayet yerinde ve doğru olduğunu düşünüyorum. Avrupa ülkelerinde bu işin yapıldığını biliyorum, ülkemizde niye tutmasın? Doğru duyuru ve reklam faaliyeti ile bir marka oluşturabileceğinizi düşünüyorum.

Bu bahsi geçen ekipmanları alacak müşteri yerine kendimizi koyar isek: Tüm outdoor malzemeler, kullanıcısı tarafından gayet temiz ve dikkatli kullanılır ( en azından ben ve benim çevremdeki insanlar böyle idi ), çünkü; dağ başında konfor sağlayan veya hayatınızı kurtaran malzemelerdir. E sizin de, rafa koyacağınız malzemeleri seçerken göz önünde bulunduracağınız kriterler ve kontroller ile, mevcut piyasa fiyatının altında fiyatlara; çok az ve temiz kullanılmış malzemelerin satılmaması için bir engel yok görünüyor. Tabi, normal satış fiyatı 210 EUR olan çadırı 200EUR'ya satmazsınız diye düşünüyorum :D :D :D

Girşiminizde başarılar dilerim,

Saygılar,

Barış

Elbette. Hatta bana temiz tek kişilik bir çadır lazım. İlk müşteriniz ben olayım. Motosiklet rallilerinde kullanmak üzere pratik ve sağlam ne olabilir?

gerekli bencede,içerik dediğiniz gibi olursa mutlaka çok müşteriniz olur.

Mavi1659' Alıntı:
eeeeeeeeeee sonuç ?

yawaş yawaş böyle işler aceleye gelmez yer araştırmasındayım...
hem uygun olucak hem insanların rahat bir şekilde ulaşabileceği yer olması lazım...

outdoor malzemelerinin fiyatlarının çok yüksek çok iyi bir düşünce umarım bir an önce gerçekleştirirsiniz.

mountaineer16' Alıntı:
yawaş yawaş böyle işler aceleye gelmez yer araştırmasındayım...
hem uygun olucak hem insanların rahat bir şekilde ulaşabileceği yer olması lazım...
Birde internet adresi olursa ve ürünleri görürsek müthiş olur bence..

mrb dostlar az kullanılmış suya ve rüzgara dayanıklı temiz iki kişilik cadır ve dağcılık için gerekli kıyafetler ve ekipmanlar arıyoruz 178 boy 80 kilo,ayak 43 numara (çok yıpranmış olmaması gerekir)

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,509
Kayıtlı Üye Sayımız
172,165
Kaydolan Son Üyemiz
gül93

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR