1997 Model 5 Kasa BMW'yi 4x4'e Dönüştürmek ?..

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan scrambler Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 24
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 9,426

scrambler

Kamp II
Yer
yalova
Web
www.senoz.net
arkadaşlar bu adam akıldan eksikmi filan diyeceksiniz ilerleyen satırlarda ama cidden fikirerinize ihtiyacım var. 1997 model 5 kasa bmw marka aracımı 4*4 edönüştürmek istiyorum.sizden beklentim aracı bendi yurürüylemi yukselteyim yoksa herhangi bir cj veya toyota şasesinin üstüne oturtp mu yukselteyim. gerçi cj veya toyota şasesine adapte etmek daha mantıklı olur diye düşünüyorum. en azından 4*4 e çevirmek daha kolay olurdiye düşünmekteyim siz nedersiniz lütfen her okuyan görüşlerini yazsın. yazsınki bende biraz önümü göreyim ve bu projede sizinde katkınız olsun.

Etiketler

Ynt: 1997 Model 5 Kasa BMW'yi 4x4'e Dönüştürmek ?..

bundaki amaç : aracımın motoru bloktan kol çıkardı ve yapım maliyeti oldukça yuksek rakamlara çıkıyor. onun yerini dolduracak yeni biaracın siparişini verdik. bu aracında ilk sahibiyim ve bu şekilde hurdacıya satmaya gönlüm hayatta el vermez kaldıki hiç kazası olan bi araç değil. neyse benim amacım aynı motoru ve aynı şanzımanı kullanmak değil zaten. 2.4 toyota hilüxşasesinin üstüne oturtup onun yürürü ve aktarma organlarından yararlanmak. söyle izah edyim toyota platformu üstüne bmw kupası otutturmak. hani unimoglara doç veya transit kupası takıyorlarya onun gibi bişey.

Bmw kasasını hilüx şasesinin üstüne oturtmak neden olmasın. Yapılmayacak iş değil ancak baya emek ve zaman alacak bir işe benziyor. İnşallah bu projenizi gerçekleştirebilirsiniz. Türkiyede ve dünyada tek olursunuz...

öncelikle ruhsat ve muayene durumunu araştırmam gerekecek bmw nin ruhsatınımı kullanacam yoksa sasenin ruhsatınımı ve ayrıca bunu yapmaya izin vereceklermi yarın bunları araştırıcam problemle karşılaşmazsam projeyi hayata geçirmeye başlıycam. inşalah bi sorun çıkarmazlar.

bu konu toyota bolumunde daha iyiydi :smiley:
merakla bekliyoruz gelismeleri..

hasan abiye katılıyorum bir hurdacı olarak çıkma bir motor bulun ve devam edin
uğraşmak için alın bir cj istediğniz gibi oynayın
tabi birde yaparsanız bmw ile başınız derde girmesin

pancarmotorcu' Alıntı:
bence bmw ye yazık etme zaten yapılacak araca ruhsat çıkmaz emeklerin boşa gider ama zevk senin

bizim ülkede çok zor iş.
mühendisler odasının karşısına prefabrik ev kurup orda yaşasanız dahi onay almanız imkansız olur.
Kaldı ki aynı bir aracın motorunu aynı marka olsa bile dizel/benzinli gibi değişimine izin vermezlerken ana şase başka motor başka çok zor gibime geliyor.
Denemekte israrlıyım derseniz o ayrı. Neticede para ve emek kaybı oldukça fazla olacaktır.
binek otomobil konforuyla 4x4 özelliklerini birleştirmek güzel bir fikir ama uygulanabilirlik çok önemli.
Allah kolaylık versin önce cebinize sonra ustanıza...Çok meşakkatli iş...

kesinlikle izin verilmez...
yönetmelik bu konuda çok sıkı ve dar kapsamlı

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,507
Kayıtlı Üye Sayımız
172,164
Kaydolan Son Üyemiz
erensipahi

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR