1997 Model 5 Kasa BMW'yi 4x4'e Dönüştürmek ?..

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan scrambler Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 24
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 9,430
Ynt: 1997 Model 5 Kasa BMW'yi 4x4'e Dönüştürmek ?..

önceleri bu tarz sorunlarla karşılaştınızmı rahatlıkla motor satın alabilir ve ruhsatınıza Trafikten işletebiliyormuşssunuz... Ama artık böyle bir lüksümüz malesef yok..Aynı marka bile olsa Mak.Müh.odasından bir sürü işlemle proje vs ... onay almalı ve sonra bunu işletmelisiniz .. kaldıki bu şu an çok çok zor...
benim tavsiyem illaki aracınızı 4x4 yapacaksanız ; BMW nin kendi parçalarıyla upgrade etmenizdir... Bunuda rahatlıkla hurdacılardan bulabileceğiniz ( ix ) modellerinin motor , alt takım, ön diferansiyel parçalarıyla yapabilirsiniz.. kaldıki motorunuzu değiştirmenize gerek yok.. kendi ruhsatlı orjinal bloğunuz üzerine alacağınız parçalarla motorunuzu toplarsınız , alt takım ve aktarma organları ön dif vs ilede 4x4 e çevirirsiniz.. Emin olun Bir toyota sasesinin üzerine BMW kupa oturtmaktan daha zevk alacağınız bir proje olacaktır..biraz araştırmayla yurt dışında yapılmış bunun örnekleriyle karşılaşacaksınız... aracınız 97 modelse E39 kasadır... 96 ya kadar olan 5 kasaların kodu olan e34 kasalarda 525ix fabrikasyon üretilmişti.. sanırım e39 dada 525 ix var veya 530 ix yada 540 ix ... aracınızın belkide orjinal 4x4 parçalarını araştırarak bulabilirsiniz...

ve unutmayınki BMW sadece araba değildir .. O bir BMW dir...

Etiketler

valla uzun ve zahmetli araştırmalarım bu işin türkiyede kesinlikle yapılamayacağı kannatini oluşturdu bende. mantık aynen şu yassak gardaşım :D. yok böyle bişe ya :D bişe yapalım dedik bi dayak yemediğimiz kaldı. neyse bu arada bmw de paçayı kurtarmış oldu. şimdi mecburen eski haliyle tamir edicem aracı bugun bostancıya bırakırım yapsınlar bakalım :(

bmw den arazi aracı olmaz en güzel asfalt aracı olur. bırakın hayatının geri kalanına asfalt aracı olarak devam etsin.
siz güzel bir 4x4 alın keyfinize bakın

sayın scrambler çok uzun zaman önce autoshow dergisinde amerikalı bir zengin mercedes 200 clk yı sizin dediğiniz tarzda yapmıştı hatırladığım kadarıyla mercedes cdı270 üzerine kasayı otutmuştu (dergiyide yakın zamanda attım yaklaşık 5 sene kadart muhafaza ettim çünkü bana çok ilginç gelmişti) arkasınada güzel bir römorkla dünya turunu yapmıştı . valla başarabilirseniz güzel yaklaşım olur yazılarınızı yakından takip edeceğim. size kolay gelsin

valla tolgacım aracı yapmak problem değildi bütün ekipmanım hazırdı hilüx şase sinin üstüne oturtacaktım parçaları va ruhsatlı şaseyide hazırda bekletiyordum ama dediğim gibi resmi kurumlara takıldım yapacağım araca kesinlikle tescil alamayacağımı söyleyince proje rafa kalktı. 520 nin şu an motoru yapıldı hiç bir değişiklik yapmadan ilk günkü gibi biniyorum. bende hayal kırıklığı yarattı projenin rafa kalkmış olması ama kısmet işte.

tolgauzer' Alıntı:
sayın scrambler çok uzun zaman önce autoshow dergisinde amerikalı bir zengin mercedes 200 clk yı sizin dediğiniz tarzda yapmıştı hatırladığım kadarıyla mercedes cdı270 üzerine kasayı otutmuştu (dergiyide yakın zamanda attım yaklaşık 5 sene kadart muhafaza ettim çünkü bana çok ilginç gelmişti) arkasınada güzel bir römorkla dünya turunu yapmıştı . valla başarabilirseniz güzel yaklaşım olur yazılarınızı yakından takip edeceğim. size kolay gelsin

O araç yanlış hatırlamıyorsam sarı renkl SLK 200'dü.Amerikalı zengin ve deli :smiley: bir işadamı yaptırtmıştı.G kasa üstüne SLK kupa şaka gibi :D Ayrıca aracın maliyeti ozamanlar galiba 98'li yıllardı 250.000 dolar diye hatılıyorum.

Farklı Projeler hep beni heyecanlandırmıştır. E39 kasada sadece 4.4 litrenin alt yapısı en sağlam olanıydı.
Ama bu projenin rafa kalkmasına Bmw sever olarak sevindim. Bende E39 kasa 5.30 (2003) kullanıyorum.
Bırakın bu araçlar ait olduğu yerde kalsın. Onlar sportiflik ile konforu en iyi birlerştiren sürüş makinalarıdır.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,514
Kayıtlı Üye Sayımız
172,172
Kaydolan Son Üyemiz
avukatomersefacanata

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR