750 Kg Altı Sıfır Çekme Karavan Önerileri

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Burak DEMİRAL Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 1,423
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 466,591
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Ben kasım ayında nk karavanla anlastım 25 bin tl ye ekstra donanımı yok tabi benim isteklerile saolsunlar yan bağaja kapak, sineklik.,atık su depoları ayrı(bayo mukfak bir depo tuvalet ayrı depo) ekstra güneş paneli tesisatını çekecekler bu şekilde 25000 e aldım kendim çinden(banggood) 1000 liraya webasto aldım 1600 liraya panel inverter 120 amper akü aldım gene çin türkiye karışık satın aldım toplamda 28000 lira civarına geldi ocakgın 23 ünde teslim alıcam inşallah
Tabi ben çalışan bir insan olduğumdan yılda toplam 30 gün yıllık iznim var sonuçta 3 ay veya daha fazla karavala gezebilecek valtim yok bunun içinde bence nk karavan yeterli bana göre tabi fiyatına göre malzeme kalitesi çok iyi değil ama şimdi 45000 nerde 25000 nerede buda önemli bir fark

Etiketler
Ben kasım ayında nk karavanla anlastım 25 bin tl ye ekstra donanımı yok tabi benim isteklerile saolsunlar yan bağaja kapak, sineklik.,atık su depoları ayrı(bayo mukfak bir depo tuvalet ayrı depo) ekstra güneş paneli tesisatını çekecekler bu şekilde 25000 e aldım kendim çinden(banggood) 1000 liraya webasto aldım 1600 liraya panel inverter 120 amper akü aldım gene çin türkiye karışık satın aldım toplamda 28000 lira civarına geldi ocakgın 23 ünde teslim alıcam inşallah
Tabi ben çalışan bir insan olduğumdan yılda toplam 30 gün yıllık iznim var sonuçta 3 ay veya daha fazla karavala gezebilecek valtim yok bunun içinde bence nk karavan yeterli bana göre tabi fiyatına göre malzeme kalitesi çok iyi değil ama şimdi 45000 nerde 25000 nerede buda önemli bir fark
Bunu alacağıma aynı paralara güney karavan maxi alırdım
En azından şikayet yok
Su almıyor
Nk karavandan çok şikayet var

LG-K220 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Bunu alacağıma aynı paralara güney karavan maxi alırdım
En azından şikayet yok
Su almıyor
Nk karavandan çok şikayet var

Aynı para olsa alırdım ancak onlarda standart paketine 30 bin +kdv istiyor buda 35 bine geliyor iç tasarımını hiç beğenmedim birde güney karavanın birde çok ilgisizler yardımcı olmuyorlar yoksa ankarada ikamet ediyorum ilk baktığım yer orasıydı. Hem birbirinin aynısı üretim şekilleri hiç fark yok aynı malzemeyi kullanıyorlar

@Gkhn060638
Hayırlı olsun karava'nınız İyi kamplarınız olması dileklerimle

VIA_F2 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Herkese selam,
May karavandaki gelişmeler oldukça sevindirici..

Biz geçen hafta sonu ortiz e gittik ve siparişimizi verdik. Aslında may karavan a da sıcak bakıyordum ancak elinde çok fazla sipariş var o kadar beklemek istemiyoruz ve eşim ortiz in tasarımını daha çok beğendi. Ne yapalım emir büyük yerden:smiley:

Neredeyse hiçbir ekstra donanım almadık. Bu arada şu bilgiyi güncellemek lazım. Ön bagaj kapağı ekstra fiyatlı değil standart. Yan bagaj kapağı ekstra ancak onu hediye ettiler bir de mutfak camına sineklik istedim onu da hediye ettiler. Ön cam ve ranza camı almadık. Güneş paneli vs. hiçbir ekstra almadık.Paramız oldukça ve ihtiyaç duydukça durumlara bakacağız artık. Fiyat 40bin + KDV. 3te biri siparişte isteniyor.18 ocakta karavanımızı teslim alıcaz inşallah..

Bu arada bakıyorum da karavancı sayısı hızla artıyor. Orhan usta sipariş yetiştiremiyor. Ortizde 1 saat içinde ben dahil 3 kişi sipariş verdi.(cumartesi en yoğun günleriymiş) Fuarı bekleyen birçok kişi var. Karavan dünyası genişliyor..
(ekstra bilgi: ortiz fuara katılacakmış)

Şu konuda hala kararsızım. Siparişi O2 olarak verdik ancak O1 mi istemeliyim bilemiyorum. 750 kg konusunda ben de çok takıntılı değilim. 825 e kadar yolu var diye düşünüyorum. Birkaç yıl sonra karavanı satmak istediğimde sizce O1 mi yoksa O2 mi daha çok talep görür. Yurtdışı çıkış durumu olursa yine O1 mi O2 mi sizce? Bilgi sahibi herkesten yorum bekliyorum. Teşekkürler.

Herkese selam,
May karavandaki gelişmeler oldukça sevindirici..

Biz geçen hafta sonu ortiz e gittik ve siparişimizi verdik. Aslında may karavan a da sıcak bakıyordum ancak elinde çok fazla sipariş var o kadar beklemek istemiyoruz ve eşim ortiz in tasarımını daha çok beğendi. Ne yapalım emir büyük yerden:smiley:

Neredeyse hiçbir ekstra donanım almadık. Bu arada şu bilgiyi güncellemek lazım. Ön bagaj kapağı ekstra fiyatlı değil standart. Yan bagaj kapağı ekstra ancak onu hediye ettiler bir de mutfak camına sineklik istedim onu da hediye ettiler. Ön cam ve ranza camı almadık. Güneş paneli vs. hiçbir ekstra almadık.Paramız oldukça ve ihtiyaç duydukça durumlara bakacağız artık. Fiyat 40bin + KDV. 3te biri siparişte isteniyor.18 ocakta karavanımızı teslim alıcaz inşallah..

Bu arada bakıyorum da karavancı sayısı hızla artıyor. Orhan usta sipariş yetiştiremiyor. Ortizde 1 saat içinde ben dahil 3 kişi sipariş verdi.(cumartesi en yoğun günleriymiş) Fuarı bekleyen birçok kişi var. Karavan dünyası genişliyor..
(ekstra bilgi: ortiz fuara katılacakmış)

Şu konuda hala kararsızım. Siparişi O2 olarak verdik ancak O1 mi istemeliyim bilemiyorum. 750 kg konusunda ben de çok takıntılı değilim. 825 e kadar yolu var diye düşünüyorum. Birkaç yıl sonra karavanı satmak istediğimde sizce O1 mi yoksa O2 mi daha çok talep görür. Yurtdışı çıkış durumu olursa yine O1 mi O2 mi sizce? Bilgi sahibi herkesten yorum bekliyorum. Teşekkürler.
O1 750 kg altı için tip onay belgesi
O2 750 kg 3000 küsürdü tam hatırlamıyorum o arada kalan agırlıktakiler için tip onay belgesi tam yurt dışın çıkarken ne isteniyor bilmiyorum ama sizin için 750 kg üstü sorun değilse O2 de sorun olmaz yalnız O2 750 kg üatü olduğu için muayene ve ruhsat iateniyor türkiyede yurt dışına çıkarken extra bişiyler isterlermi bilmiyorum

Şuan mutlu gibiyim...

MAY'de 3.80 metre istediğim iç dizaynda, plexi camlı, dıştan kaset tuvaletli, stabilizatörlü, Kontrol panelli, gaz dedektörlü, güneş panelli(300 W), termodinamik şofbenli, Yerli Webosto dizel ısıtıcılı, Avrupaya çıkma durumunda bile uyduyu algılayan ve her yerde çalışabilen mobil uydu antenli LED TV'li bir karavanı 72.000 TL ye mal ediyorum.

90.00 TL lerden 75.000 TL ni altına düşmek gerçekten moral oldu. Sadece Tente belirsizliğim var. Onuda Orhan usta kendi imalatı olarak ne yaptı bakacağım.

Şu cam tavanı da mevcut fiyata ekledi mi, tam istediğim gönlüme göre, büyük, gerçekten 750 kg altı, kendi kendine yetebilen harika bir karavan olacak.

Hocam alttaki Adria sıfır karavan 86 bin lira. May karavan 72 bin Tl. Aradaki donanım farkları nelerdir? Hangisi daha mantıklı olur sence?

Adria Aviva 360 DD ve DK Kampanya son 7 karavan Türkiye'nin en büyük ilan sitesi sahibinden.com'da - 761979881

Demirak arkadaş 38 bin tl olan karavana 34 bin tl ek harcama yapmayı planlıyor
Gerekçesini açıkladı
BE ehliyet alamadığı için 750 kg altı karavanlara bakıyor
Adria istese de alamıyor Çünkü 750 kg üstü adrialar

Bir kez daha üstüne bastırarak ifade etme gereği duyuyorum
İthal ürünlerle donatılmış çok estetik bir avrupa karavan olan Adria malum sitede 86 bin tl ye satılırken
Şu halleri ve eksik ve kalitesiz donanımlarıyla
May-ortiz-erba-başoğlu uncle-saly vb. Bu halleriyle hepsinin kdv dahil fiyatı 30-40 bin arasında bir fiyatı olması gereklidir
Havadan atıp tutmak kolay
Sorun bakalım 2019 da kaç tane karavan satmışlar
On taneyi geçmez
Ülke ekonomik krizde,vatandaşın alım gücü düşük
Kimse eline 70-80 bin tl alıp,hadi gidip 750 kg bir yerli karavan alayım demiyor
Karavan satıcıları beni daha iyi anlayacaklardır

Abi, senin görüşlerine önerm verdiğimi ve fikirlerini önemsediğimi biliyorsun.

Ancak bazı yorumlarını anlamıyorum ve hatta nasıl bunu yazar diye de söylemeden edemiyorum.

1- Adria 360 DK dediğimiz 86.000 TL olan (Pazarlıkla 83.000 TL ye de bırakıyorlarmış.) karavanın donanımlarına baktınız mı?

Benim bahsettiğim ve 72.000 TL hesapladığım MAY'deki donanımlara göre baktığınızda,

*Amortisör yok, 122.88 Euro KDV Hariç
*Kapı sinekliği yok, 188 Euro KDV Hariç.
*Hareketli Giriş Basamağı 14 Euro KDV Hariç.
*5L 220 V elektrikli Boyler (Dışarıdan elektrik almak gerekiyor ancak kamp alanlarında elektrik dalgalanması sebebiyle çalışmıyormuş. Yani verim alınamıyor. 5 litre kazanı olması da çalışma bile hızlı su ihtiyacını karşılayamıyor.)
*50 litre su tankı, Atık su tankı yok ve fiyatı 74,88 Euro KDV Hariç.
*Güneş paneli yok ve ne kadara takıyorlar bilmiyorum.
*Uydu sistemi yok ve ne kadara takıyorlar bilmiyorum.
*Stabilizatör 250 Euro KDV Hariç.

Bunları toplarsak (Donanım olarak aynı MAY için( 123 + 188 + 14 + 75 + 250 = 650 + KDV = 767 Euro X 6,4 (KUR) = 4.909 TL (Düz 5.000 TL)

83.000 TL + 5.000 TL = 88.000 TL

Güneş panelini 6.000 TL ye taksalar(Standart düşünüyorum ama mutlaka daha fazladır.) + Neta Mobil Uydu Anteni'de 6.000 TL olsa, etti mi fiyat 100.000 TL...

Ve hala, 5 L randımanlı çalışmayan bir su ısıtıcınız, 50 litre yetmeyen bir su tankınız var.

Yani aradaki fark 14.000 TL falan değil, bildiğiniz 25.000 TL den fazla... Bu noktada ithale 25.000 TL den fazla fark verebilirsiniz. Bu sizin bileceğiniz iştir.

Ama ben vermem. Ehliyetim olsa bile vermem.

Buna ramen bana hala ithal alınır derseniz, bende yerl üreticileri savunmadığınız için sizi kınarım...

-----------------------------------------------------------------------------------------

2- Ayrıca saydığınız birçok marka zaten o fiyatla karavan satıyor. Adam ne yapsın 2020 model yapıyor, karavanda bir sürü iyileştirme yapıyor. Ve hala 38.000 TL ye satıyor. Daha ne yapsın?

Siz plexi camlı, dıştan kasetli tuvaletli, ısıtıcılı vb istediğiniz ekipmanları istediğinizde de yapıyor ve yine fiyat cazip çıkıyor daha ne yapsın?

Şuan 70.000 TL üstüne satılan standart Caretta Uncle leblebi gibi satılıyorsa bence sizin bakış açınızı değiştirmeniz gerekiyor.

Şuan sarı sayfalı sitede, 150.000 TL üstü, alde ısıtmalı çekme karavan 1 haftada satılıyorsa, bence sizin bu görüşlerinizi değiştirmeniz gerekiyor. Böyle yerli üreticiye yol gösterilmez.

Aksine köstek olursunuz.

Parası olan isteyen istediğiniz alır. Siz 38.000 Tl ye minibüs camlısınız alırsınız. Benim bütçem 70.000 TL dir ben donanımlısını alırım.

Başkada sözüm yok...

@yugun

Abi 159.000 TL ye yerli Crawler karavan satıyor. 70.000 TL gerçekten iyi para mı?

@Gkhn060638

Karavanınız hayırlı olsun. Güzel günlerde kullanın.

NK ile ilgili su alma ve yalıtımda sürekli aynı eleştiriler geliyor. Umarım zamanla sizde aynı şeyleri söylemezsiniz.

@tekelimustafa

Hayırlısı olsun. İlk knouştuğumuzda zaten ORTİZ alacağınızı düşünmüştüm. ÖN/Yan kapak ile ilgili söylediğiniz düzeltme için teşekkürler. Ama gün sonunda bkatığımda benim belirttiğim bakiye çıkmış ve kabul etmişsiniz. Bütçem daha düşük diyordunuz :smiley:

Neyse dediğim gibi kazasız belasız. O2 almak ile bence iyi bir karar vermişsiniz.

Son düzenleme:

Selamlar,

Buradan öğrendiğim ve hafta sonu görüştüğüm kadarıyla öğrendiğim bazı detayları ve bilgi düzenlemelerini sizinle paylaşmak istedim:

1- ORTİZ'de ön cam ekletmek istediğinizde, yaşadığı su alma sorunu sebebiyle sosyal medyadan gelen şikayetlerden dolayı sürgülü kayar ön cam ekletmediğini yazmıştım. (Minibüs camı)

Ancak müşterilerine "Su alma" olabilir diyerek ekletiyorlarmış. KDV dahil fiyatı 1.700 TL
Ancak ayrı bir seçenek olarak Dometic Karavan camınıda takıyorlarmış. Onun fiyatı da 5.000 TL'imiş.

2- Yine ORTİZ'in 1.000 TL ye sattığı ön bagaj değil yan bagaj kapaklarıymış. Yani yan bagaj için KDV dahil 1.200 TL ödemeniz gerekiyormuş.

3- SALY Carabinata'nın alt yapısı Al-ko imiş. (Ben kendi alt yapıları diye biliyordum.) Bu alt yapıyı MAY Orhan ustada kullanmak istediğinizde yaptırabiliyorsunuz ve 4.000 TL bedeli varmış.

4- Yine SALY Carabinata için en son Menemen'de yapılan etkinlikte bir Carabinata sahibi abimiz, 60.000 TL ye aldığınız söylemişti. Ancak Frenli modelin peşin fiyatı 54.000 TL imiş. Vadeli istediğinizde kurum sunduğu seçeneklere göre fiyatı arttırıyoruş.

İlgilenen arkadaşların bilgisine.

Kapı sinekliği 188 euro+kdv
Yani 1350 tl
Bence siz yanlış yoldasınız
Ayrıca 70 bin tl ye standart caretta uncle karavanın peynir ekmek gibi satıldığının belgesi nerede

@omnitemporal

Ben yanlış yolda olmam ve elimde kanıt olmadan da yazmam. Bakın bakalım fiyatlar nasılmış...

İşte biliyorum diyorsunuz ama bilmeden konuşuyorsunuz ya asıl beni üzen o.

Aydos Karavan Çekme Karavan Moto Karavan Adria Türkiye

Uncle satışları ile ilgili yazımn kaynağı: İzmir Bölge Müdürlüğü. Telefonu sitesinde var, açıp sorun bakalım satışlar nasılmış... Gün vererek mi satıyorlarmış...

Burası bizim şahsımıza ait bir site değil. Kişisel menfaaitim içinde bilgi vermiyorum. Benim amacım olmayan birşeyi (750 kg altı karavanlarda güncel model listesi) oldurmak ve bunu yaparken objektif olmak. Neyse o.

Atmadan, abartmadan... Ama siz 40.000 TL civarına karavan alacağım nasıl daha aşağı çektiririm, üreticiler burayı okuyor, belki işe yarar derdindesiniz...

Bence önce bu amaçtan bir kurtulun, sonra yazışalım...

Kaç tane satmışlar 2019 da
Heralde işler iyi değil ,satışlar az demezler
Çok satıyoruz sıra var diyecekler
Ben arayıp sordum
70 bin az geldi vatandaşa
Yılbaşından sonra 80 bin olacak ,hemen alın dediler
1350 tl ye kapı sinekliği konusunda ne düşünüyorsunuz

Adria 83 bin
Caretta uncle 70 bin
Ne ısıtıcı var,ne boiler var,ne kasetli tuvalet var
Ne de adria daki kalite var
İnsanlar 83 bine adria ithal karavan almayıp 70 bine başoğlu uncle karavanı kapışıyorlar diyosunuz
Ve bende buna inanmıyorum

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,625
Kayıtlı Üye Sayımız
172,271
Kaydolan Son Üyemiz
flfl112

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR

Geri