Karavan Yapmaya Başlıyorum.

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan cebocan Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 51
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 18,531

cebocan

Kamp II
Yer
ANKARA
Web
www.aslihak.com
Merhaba sevgili Gezebilir Ailesi öncelikle böyle bir siteyi kuran ve her türlü konuda bilgi ve paylaşım yapmamıza olanak sağlayan site kurucularına ve Moderatörlere bilgi paylaşan tüm üyelere teşekkürler. Çok şey öğrendim ve öğreneceğim.

2013 Geleneksel Işık Dağı Kapmıpında gördüğüm ve beğendiğim karavanlık etkinliği Bendeki motokaravan sevdasını hat safaya ulaştırdı. Emekliliğime 25 sene var Bu kadar beklemeye hiç niyetim yok. 25 sene sonra bendeki bu enerji ve sağlığı imkanı bulabiliriyim bilemiyorum. İmkanlar dahilinde yavaş yavaş motokaravan yapmayı düşünüyorum. İlk etapta 2007 üzeri psa grubu 13m3 bir araç olacak. Araç için acelem yok hesaplı temiz bir araç bulmak istiyorum. Karavan için zamanımı 1 sene gibi düşünüyorum maddi imkansızlıklar nedeniyle karavanımı aylık ayırdığım bir bütçe ile yavaş yavaş yapacağım. (1000-1500TL hafta sonları)
Çekem Karavan ve Motokaravan arasında çok gidip geldim. Sonunda Motokaravanda karar kıldım.
Değerli Abilerim Karavan için Fiat Ducato daha azmı yakar? diğer psa grubundaki araçlara göre piyasası 2-3000tl fazla yoksa hepsi aynımıdır.

Etiketler
Ynt: Karavan Yapmaya Başlıyorum.

Sn.cebocan hayırlısı olsın,kolay gelsin...
Fiat Ducato (120 multijet 15 m3 )test edilmiş şehir dışı yakıt sarfiyatı 8- 8,2 lt/100 km. şehir içi-dışı da karışık 9,5 lt.(hangi oranda kullanıldığına göre değişebilen)
Başka bilgi durumunda da yardımcı olabilirim.

armes' Alıntı:
Fiat Ducato (120 multijet 15 m3 )test edilmiş şehir dışı yakıt sarfiyatı 8- 8,2 lt/100 km. şehir içi-dışı da karışık 9,5 lt.(hangi oranda kullanıldığına göre değişebilen)

Sn Armes yanıt için teşekkürler Yakıt konusunda diğer psa grubu araç ile hemen hemen aynımıdır. psa grubu diğer arçlarda alınabilirmi

cebocan' Alıntı:
Sn Armes yanıt için teşekkürler Yakıt konusunda diğer psa grubu araç ile hemen hemen aynımıdır. psa grubu diğer arçlarda alınabilirmi

Doğrudan incelemedim. Ama markalar arasında fark olduğunu sanmıyorum. Asıl dikkat etmeniz gereken motor hacmi. Bazıları 2200 cc iken bazıları 2800cc. Farkın sebebi bu olabilir.

Gökhan bey adanıza hayırlı olsun PSA gruptaki araçlar aynıdır dukato nun motoru kayış lıdır jamper zincir lidir aradaki fark bu zincirli (jamper) olanın ağır bakımları 170 bin km kayışlı olan 150 binde olur yakıt olarak aynıdır.(2200 motor), 3000 motor 17M3 araçlarda vardır bildiğim kadarıyla.

Selamlar Turan ( Pasha )

Turan YUCEL' Alıntı:
Gökhan bey adanıza hayırlı olsun PSA gruptaki araçlar aynıdır dukato nun motoru kayış lıdır jamper zincir lidir aradaki fark bu zincirli (jamper) olanın ağır bakımları 170 bin km kayışlı olan 150 binde olur yakıt olarak aynıdır.(2200 motor), 3000 motor 17M3 araçlarda vardır bildiğim kadarıyla.

Selamlar Turan ( Pasha )
Turan bey teşekkürler o zaman temiz ve hesaplı olan bir psa alamamda sakınca yok marka 2 planda

Merhaba öncelikle niyetiniz hayırlı olsun citroen jumper ,i incelemenizi öneririm yakıt sarfiyatı ise 100 km de 7.3 litre bende 2007 si var ben çok memnunum konforuna gelince hepsini kullandım bu biraz daha farklı .Tekrar hayırlı olsun der hertürlü yardımda DOLLY KARAVAN olarak yanınızda olduğumuzu bilmenizi isteriz saygılarımızla .
DOLLY KARAVAN
BÜLENT SOYDAŞ

Gökhan Bey,
Bence araçtan, çekmesinden, motokaravanından önce en önemli kararı emekliliği beklememekle vermişsiniz. Bundan sonrası imkan, heves ve sabır işi... Kolaylıklar diliyorum..

Niyetiniz şimdiden hayırlı olsun. Darısı bizim başımıza diyelim...

Bülent Ustayı tanımam ancak forumdaki paylaşımlarını inceleyebilir hatta Ankara da size bahsettiğiniz bütün araçlar elinden geçmiş biri olarak elinden gelen yardımı vereceğine eminim.

cebocan' Alıntı:
Merhaba sevgili Gezebilir Ailesi öncelikle böyle bir siteyi kuran ve her türlü konuda bilgi ve paylaşım yapmamıza olanak sağlayan site kurucularına ve Moderatörlere bilgi paylaşan tüm üyelere teşekkürler. Çok şey öğrendim ve öğreneceğim.

2013 Geleneksel Işık Dağı Kapmıpında gördüğüm ve beğendiğim karavanlık etkinliği Bendeki motokaravan sevdasını hat safaya ulaştırdı. Emekliliğime 25 sene var Bu kadar beklemeye hiç niyetim yok. 25 sene sonra bendeki bu enerji ve sağlığı imkanı bulabiliriyim bilemiyorum. İmkanlar dahilinde yavaş yavaş motokaravan yapmayı düşünüyorum. İlk etapta 2007 üzeri psa grubu 13m3 bir araç olacak. Araç için acelem yok hesaplı temiz bir araç bulmak istiyorum. Karavan için zamanımı 1 sene gibi düşünüyorum maddi imkansızlıklar nedeniyle karavanımı aylık ayırdığım bir bütçe ile yavaş yavaş yapacağım. (1000-1500TL hafta sonları)
Çekem Karavan ve Motokaravan arasında çok gidip geldim. Sonunda Motokaravanda karar kıldım.
Değerli Abilerim Karavan için Fiat Ducato daha azmı yakar? diğer psa grubundaki araçlara göre piyasası 2-3000tl fazla yoksa hepsi aynımıdır.

Hayırlı olsun; kolay gelsin Gökhan Bey. :smiley:

Düşündüğünüz PSA kamperi tek araç olarak mı kullanmayı düşünüyorsunuz? :-\

Cavid Sezen

gezmen' Alıntı:
Hayırlı olsun; kolay gelsin Gökhan Bey. :smiley:

Düşündüğünüz PSA kamperi tek araç olarak mı kullanmayı düşünüyorsunuz? :-\

Cavid Sezen

Cavit Bey müzdarip olduğum konulardan birisi çekme ve motokaravan arasında gidip gelmemdi eğer yakıt 7lt civarı ise tek araç olarak kullanmak istiyorum. şu anki aracım 2006 ford focus sw onu satıp psa grubu araç bakcam

cebocan' Alıntı:
Cavit Bey müzdarip olduğum konulardan birisi çekme ve motokaravan arasında gidip gelmemdi eğer yakıt 7lt civarı ise tek araç olarak kullanmak istiyorum. şu anki aracım 2006 ford focus sw onu satıp psa grubu araç bakcam

Bu kamperi, tek araç olarak, hangi kentte kullanmayı düşünüyorsunuz? ???

Cavid Sezen

armes' Alıntı:
İlk taşıtım 1979 reno,0 km.İkinci arabam,1993 reno 9 0 km .üçüncü arabam 2005 cılio 1200 motor 0 km.Yakıtı 7 lt.Karavanım 2005 model 2800 motor iveco,yakıtı 100 km de 12lt.Ya ben araba kullanmayı bilmiyorum veya depolarım hep delik.Armesin cevabını bana göre gerçekçi bulduğum için yanıt olarak aldım.Kendine teşekkür ediyorum,bana tercüman olduğu için.Ps grubu araçların 7 lt olduğunu okuyunca,hangi tür yakıt kullandıklarını merak ediyorum.Acaba 10 numara yağ kullanıyor olabilirler mi? sorunuza yanıt olabilirse sevinirim.Sevgilerimle.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,435
Kayıtlı Üye Sayımız
172,085
Kaydolan Son Üyemiz
Ertuğrul Ocaktan

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR