Yeni Kamp Aracım ( Hymer Camp 51 )

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan güngör Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 247
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 69,641
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Ynt: Yeni Kamp Aracım ( Hymer Camp 51 )

Panelden gelen kabloları herhangi bir korumaya almadan öylece çıplak olarak mı çektiniz?

Etiketler

O röle, çok büyük bir ihtimale ana aküyle yaşam aküsünü birleştirmek için kullanılıyordur diye düşünüyorum. :smiley:

Biraz geç oldu Levent hocam hayırlı olsun iyi günlerde kullanmanız ve yakın zamanda görüşmek dileğiyle.

gezgör' Alıntı:
Solarinizi Gülegüle kullanin,cok faydasini göreceksiniz.
Selamlar.

Teşekkür ederim Ercan bey, öyle olmasını umuyorum.

salih çal' Alıntı:
Biraz geç oldu Levent hocam hayırlı olsun iyi günlerde kullanmanız ve yakın zamanda görüşmek dileğiyle.

Teşekkürler Salih hocam, iyileşmeni ve maltepe buluşmalarımızı şenlendirmeni diliyorum.

fsirin' Alıntı:
O röle, çok büyük bir ihtimale ana aküyle yaşam aküsünü birleştirmek için kullanılıyordur diye düşünüyorum. :smiley:

Ferhat Maltepe buluşmaların birinde koltuğu sökerim,teşhisini kesinleştiririz.

TA2RX' Alıntı:
Panelden gelen kabloları herhangi bir korumaya almadan öylece çıplak olarak mı çektiniz?
Bekir bey sorunuz sanırım tavandaki tesisatın açıkta oluşu doğrumudur?
İstanbulda çarşambaya kadar yağış göründüğünden güneşli tek günü değerlendirmek için acele ettim ve panel tavana yapıştırma olduğundan kuruması için detayla ilgilenmedim. Uygun ölçüde kablo kanalına alacağım.

O paneli sifir mi yapistirdin. Onun biraz havada durmasi lazim. Cunku sıcakta ısınıyor malum. Altinin hava almasi gerekiyor. Gule gule kullan.

Teşekkürler İnsel,
Panelin monte edildiği çerçevede 3cm pay var,yetersiz olabilir belki gözlemleyip senin panelinin montajını denerim.

güngör' Alıntı:
Teşekkürler İnsel,
Panelin monte edildiği çerçevede 3cm pay var,yetersiz olabilir belki gözlemleyip senin panelinin montajını denerim.
Benimki cok basit. Ben yaptim. Beraber hallederiz seninkini bir sorun cikarsa. Dert etme. Ama eger sikaflex 252 ile yapistirdiysan onu sokmeyi unut. Cunku sokemezsin. Tecrubemle sabittir. :D

panel hayırlı olsun güle güle kullan, yanlız zeminden biraz daha yüksek olması lazım :smiley:

Levent bey,

Elektorabloğunuz (EBL) varsa solar regülatörünüzü ona bağlayacaktınız, olmaması anlık sarfiyatinızı görmemek demek, oda bilmem sizin için ne kadar önemli ? (Alttaki resimde 7 ile gösterilen 6 no lu blok)

Ama bence daha önemlisi, sanırım paneli direk yapıştırmışsınız, yani paneliniz Hymerle katolik evliliği yapmış. :D
Insel beyin dediği gibi artık onları ayırmak zor yada ancak panel vefat ederse ayrılabilirler gibi gözüküyor. :-\
Belki allah mesut etsin deyip, kenarlarından birkaç havalandırma deliği açıp biraz kapasite kaybını sineye çekmek en uygunu ? ;)

EBL 99

Levent Bey,karavanınız hayırlı olsun.Az önce öğrendim.Hymer ailesine hoşgeldiniz.Hymer'den memnun kalacağınıza eminim.İyi günlerde kullanmanız dileğiyle...

insel' Alıntı:
Hymer ailesi mi var? :smiley:
Ben de Hymer çekme karavan kullanıyorum. Aynı marka olduğu için yazdım. Bildiğim bir Hymer grubu yok.Yanlış anlaşılmasın lütfen.

güngör' Alıntı:
İstanbulda çarşambaya kadar yağış göründüğünden güneşli tek günü değerlendirmek için acele ettim ve panel tavana yapıştırma olduğundan kuruması için detayla ilgilenmedim. Uygun ölçüde kablo kanalına alacağım.

Yapıştırma ile ilgili yorumlara da bakınca, biraz acele etmişsiniz diyesim geldi... Dilerim fazla zorlanmadan sökebilirsiniz. Olur da Önder bey'in önerdiği soğutma deliklerini açma yoluna gidecek olursanız, hücrelere zarar vermemeye dikkat etmenizi öneririm. Hücrelerin alt tarafına denk gelen bir yerlerden delmek için epey çaba sarfetmek gerekebilir, onda da araç tavanına zarar vermemek için çaba harcamak gerekecek; şimdiden kolay gelsin.

Mesut bey,
sizin ikazınız sonrasında koltuğu söktüm sistem sizin resimlediğiniz kadar derli toplu değil biraz dağınık sanırım eski model
olmasından kaynaklanıyor. Uzmanımız Ferhat sanırım teşhisi ve tedavi önerilerini esirgemeyecektir.
Panel tavan ikilisini haklısınız biraz katolik evliliği tarzında birleştirdim.
Sizden güzel haberler bekliyoruz. Selamlar.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,491
Kayıtlı Üye Sayımız
172,151
Kaydolan Son Üyemiz
dmbe3781

Çevrimiçi üyeler

Geri