Yelken

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan phobios Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 40
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 19,153
Ynt: Yelken

Bu akşam bana gelen bir mail.
Hemen belirteyim tanımam etmem, en ufak bir ilgim yok.
Hatta bir önceki mesajımdaki firmaları da tanımam.
Sadece yelkenle ilgili mail gruplarından izliyorum.

Sevgili Arkadaşlar,

Eylül ayında Alesta yelkenden eğitim alan 5 kişilik gruplarda kişi
başı fiyat sadece 280 YTL. Üstelik toplam 12 saat, tamamı denizde
pratik.

yelkenciler lokalinde oluşturacağımız 5 kişilik grupla gelmek isteyen
arkadaşların bana isim yazdırmalarını rica ediyorum.Kendi grubuyla
gelmek isteyenler grubunu belirleyip rezarvasyon alabilirler.

Eğitimler sizlerin belirlediği gün ve saatlerde yapılacak.

Eğitim sonunda sertifika verilecektir.

Temel Yelken Eğitim Programı
Toplam süre:12 saat(tamamı denizde pratik)
Eğitim yeri:Kalamış koyu-adalar parkuru
Tekne yeri:Fenerbahçe Marina F13 iskelesi
Tekne:7,65 metre
Katılımcı sayısı: Tekne başına en fazla 5
Ücret: 1 kişi 650YTL
2 kişi 550YTL
3 kişi 500YTL
4 kişi 450YTL
5 kişi sadece 280YTL kişi başı fiyatlarıdır.Eylül
ayında geçerlidir.
Program:
• Yelken kıyafetleri
• Güvenlik
• Tekne kısımları
• Denizcilik terimleri
• Denizci bağları
• Tekne yönleri
• Tekne donatılması
• Karadan ayrılma
• Marina kuralları
• Yelken basma
• Motorla dümen tutma
• Vinç kullanımı
• Yelken trimi
• Kerteriz alma
• Seyirler
• Manevralar
• İskeleye yanaşma
• Tekneyi neta etme

Detaylı bilgi ve rezervasyon için:
Alesta Yelken
Çiğdem Şengün
542 518 25 27

Etiketler

Deep' Alıntı:
Berk, yahu daha fazla anlatma, öyle Yunan adalarının koordinatlarını verip deli etme adamııııı !!! :smiley:
Sen duygusal boyutunu söyle şu işin de gerekli altyapı çalışmalarına start verelim ;) 8-9 mt. 2. el sizin reef modeli bir tekne kaç kuruştur? bu arada bu işin eğitimine de girecem nereyi tavsiye edersin?

ohoo bussuru koordınat verebılırım sana ege de gırmedıgımız yer koy bük vs kalmadı :smiley:
:smiley: abı bızım eskı ( 8,50 mt ) beneteau first 32 yı 20,000 eur a sattık fıyatlar bu aralıklarda degısıyor bu ısın egıtımını ıstanbulda fenerbahcede ıstanbul sailing academıy ıyı yapıo tavsıye ederım..

Berk,

Senede kaç gün bu yelkenliyi kullanıyorsunuz (reef)?

Yada şöyle sorayım.

İstanbulda olanlar anladığım kadarıyla Silivri yada Kınalıada Burgazada yapıp duruyorlar.

Sizin tekne Marmariste sanırım.

Şimdi İstanbuldakiler güneye pek inemiyorlar. (7.5-9 mt civarı olanlar)

Genelde kendi tekneleriyle kısa mesafelerde gidip gelip, güneyde ise 40 feet üzeri tekneler kiralayıp tatil yapıyorlar. En azından okuduklarımdan çıkardığım bu.

Şimdi sizin tekne direk güneyde. Peki sizde durum nedir?

Senede 15 gün vb mi kullanıyorsunuz yoksa çok daha uzun sürelere de olanağınız doğuyor mu?

Birde tekne uzunluklarına göre işlev, kişi sayısı, gidilecek rotalar vb. yönünden kıyaslayabilir misin? 24 feet ten 40 feet e kadar...

Kendine iyi bak Texas pokerci Berk kardeş... :D

haldun abı bızım tekneyı senede 1 ay yada 2 ay kullanıyoruz bukadar parayı baglamak mantıksız gelebılır senede 2 ay ıcın ancak babamın emeklılık planlarında teknede yasamak olugundan fayda malıyet analızı yapmanın pek bı anlamı kalmıyo ;)
abı artık marmarada gezcek yerımız kalmadı 2-3- sene boyunca yaz kıs dolastık burda olmasının en guzel yonu fenerbahcede murphys dance barın tam karsısında evımızn olmasıydı :smiley: tabı lojıstık acıdan mukemmel bı yerdı su an marmarıste martı marınada hısaronundeyız cennet gıbı bır yer gezı planlama acısından cok stratejık ve dogayla ıc ıce muhtesem bır yer halatları cozdukten 20 dka snra koylar basıyor kı hısaronu korfezı muhtesem bu konuda bakırlıgını korumakta ..ayrıca marına mudurunun dedıgıne gore 75-80 tekne sırada beklıyor..
bızdekı durum her tatılde marınya gıdıoruz 15 gununluk kullanım degıl bızımkısı ege yat rallısı 25 - 30 gun suruyor bu sene 45 gunluk guney akdenızde duzenlencek bı rallı var ona katılmayı planlıyoruz ornegın.. eymir sanırım
ıslev ve kısı sayısı olarak bakarsan tekne buyudukce yanına adam lazım tek basına yanasırken capa atarken fln zorlanırsın ıllakı bıılerı gerekecek tabı aynı orantıda harcadıgın para da artıcak marına kıraları vs..
yasamayı dusunuyosanız mutlka buyuk bısy dusunun mutlaka yere ıhtıyacnız olcak..
ama abı bu ıs gonul meselesı..
4-5 sene evvel heybelıada camlımanında alargada otururken yanımıza kucucuk bı tekne yanastı tkneden ıkı kısı ındıler basladılar bordasını temızlemeye bellı ıstanulda bıyerde kalıolar cok pıs cunku harıl harıl temızledıler kucucuk tekneyı yaklasık 5.30-6 mt fıber yelkenlı baktık bayrakları acayıp yıpranmıs bızdekı fazla bayraklardan bıtanensını goturdum hedıye ettım cunku yıpranmıs bayrak takmak yasak neyse bızde mısafırlerımızı beklıoduk bısey oldu gelemedıler cok fazla kumanyamız vardı gıtım tekrar aksam yemege bıze davet ettım fln zorla kabul ettıler neyse abı aksam rakıda buzu gorunce bayılıdlar fln amacok guzel bır cıfttı denıze gonul vermısler fln annatılar snra bu cıft baska bı tekneyle dünya turu yaptılar bunlar TOKOL çiftiydi YASEMİN ve TONGUÇ çifti sımdı nezamn karsılasssak hep bunu konusuruz ..
demek ıstedıgım abı bu ıs gonul ısı yokluklardan cok guzel seyler var ettıler..

Merhabalar.. ben de yelken yapıyorum. laser 4.7 kullanıyorum. Her ne kadar ara vermiş olup daha da ara vereceğime rağmen (öss sebebiyle) :smiley:

yani ben yapamıyorum ama kabul ediyorum çoook zor beceremedim bir türlü sıkıntı yok yinede seyir etmesi bile çok güzel.

Gezenbilir Yelken takımı mı kursak? :p

Bu arada ders almak isteyenler için bir şeyler ayarlayabilirim Fenerbahçe tarafında, aklınızda bulunsun.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,489
Kayıtlı Üye Sayımız
172,145
Kaydolan Son Üyemiz
compozer

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR