Senede Kaç Gün Seyahat Etmek İçin Karavan??

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan cygnet Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 90
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 67,025
Ynt: Senede Kaç Gün Seyahat Etmek İçin Karavan??

Bizim yaşam felsefemiz; 'Soğan-ekmek yiyelim, ama sokakta yiyelim...' Böyle olunca da bize karavan, senede 365 gün seyahat etmek için....

Selamlar....

Etiketler

Karavanımın bana günlük maliyetini çıkardım.

* Senede sadece yazları ~110 gün yollardayım.
* Ortalama 11.000 kilometre yol yapıyorum.
* Mazot sarfiyatı, senelik bakım, yedek parça ve tamir, vergi, sigorta, tam kasko, trafik hukuk sigortası, ıvır zıvır yenilenmesi, tahmini otoyol ve navlun ücretleri dahil.
* Aracımın senelik değer kaybı göz önüne alındı.
* Araca yatırdığım kapitalin senelik kayıp faiz getirisi (-) hanesinde.

Bu durumda yolda olduğum günler için ~40 €
Sene üzerinden hesaplanırsa günlük ~12 €

Mesut abi, inanın sizin çıkardığınız bu rakamlar ülkemiz için oldukça fazla, örneğin aracınızın değer kaybından söz etmişsiniz; Burada olsa aldığınız karavanın yaşlandıkça değeri artacaktı. Çünkü ülkemizde halen arz-talep dengesi oluşmadığından elinizde gerçekten kaliteli bir karavan varsa değerini korumakta bazen de değeri artmakta. Satılık karavan fiyatlarına bakın, elimdeki karavanla kıyaslanamayacak araçların değeri çoktan benimkinin maliyetinin üstüne çıktı. Tıpkı şarap gibi ;)
:D :D :D

Sevgili Haşmet, (sanırım hitapda sorun yok ? ;) )
Oturamamış ve uçuk Türkiye piyasasının farkındayım. Fazladan tali nedenlerin de rolü olmalı ?
Bu durumda Tralleis' in adını "Çal Karası 2007" olarak değiştirmek yanlış olmaz galiba ? :D

Burada kullanılmış karavanları Türkiye ile karsılaştırılınca oldukça daha ucuza alıp ve az fiat kaybı ile tekrar satmak da var.
Böylelikle benim yukaridakinden değişik tablolar mümkün. Hem aşağı ama hemde yukarı doğru.
Fakat kiymet açısından şarap karakteri göstermiyorlar malesef. :mad:

http://goo.gl/8RyfS0

Not
Karavan özel yapılmış yani fabrika çıkışı değil ise fiatda ciddi düşme var.
Emeğin karşılığını unutmak lazım !

EvliyaCelebi2' Alıntı:
Sevgili Haşmet, (sanırım hitapda sorun yok ? ;) )
Oturamamış ve uçuk Türkiye piyasasının farkındayım. Fazladan tali nedenlerin de rolü olmalı ?
Bu durumda Tralleis' in adını "Çal Karası 2007" olarak değiştirmek yanlış olmaz galiba ? :D

Burada kullanılmış karavanları Türkiye ile karsilaştırılrsa oldukça daha ucuza alıp ve az fiat kaybı ile tekrar satmak da var.
Böylelikle benim yukaridakinden değişik tablolar mümkün. Hem aşağı ama hemde yukarı doğru.
Fakat kiymet açısından şarap karakteri göstermiyorlar malesef. :mad:

http://goo.gl/8RyfS0

Not
Karavan özel yapılmış fabrika cikisi degil ise fiatda ciddi düşme var.
Emeğin karşılığını unutmak lazım !
Hitapta kesinlikle sorun yok.
"Çal karası 2007" bana iyi bir kahkaha attırdı, Allah'da seni güldürsün :D :D :D

Koyunum şuanda 5 yaşında

2013 Yılında İğneada sahilinde otururken Aniden plajda gördüm

Yüzerek Rusya taraflarından geldiğini düşünüyorum.

Koyunla karşılaştığım zaman daha küçük bir kuzuydu. büyüdükten sonra Kurban Bayramında keserek yemeyi hayal ederek

Ormanda kaldığım evde yetiştirdim. Kuzu haldeyken çok sevimliydi. Hep kucağımda yattı. Ormanda birlikte dolaştık

Şiirler yazdığımda hep yanımdaydı. ona şiirler okudum ara sıra sanki anlıyormuş gibi ''meeee'' diyerek bana karşılık verdi.

Her ne kadar samimi bir birliktelik kurduysak ta, Bir gün büyüdüğü zaman onun kurbanlık olacağını düşünerek besledim.

Yoksa Bir koyunla neden yaşayım ki? Ara sıra karnım Acıktığında büyümesini beklemeden Kuzu haldeyken yemeyi düşündüm.

Sonra vazgeçtim.

Defalarca,Kendisini kuzu çevirme yapmak istedim. Ama sonra hep vazgeçtim.

Şimdilerde Kocaman oldu. bu arada Koyunuma ''Leblebi'' ismini verdim.

Çünkü Leblebi yemekten öyle büyük keyif alıyordu ki, O leblebi yerken bende kitap okuyordum.

Arasıra konusuyorduk. İnanmayacaksınız ama 'meee'' demenin dışında ''meme'' memet'' ''meeeemoo'' demesini biliyor.
Bazende Hamidooo diyebiliyor.

Bu arada benim adımda ''Hamido' sanırım Koyun insanüstü zekaya sahip, Kitaplardan okuduğum kadarıyla ''Replitian'' olabileceğini

Dünya'ya bir görev için geldiğini ve Sanki bazı Mesajlar vermek istediğini düşünüyorum.

Çünkü, Bazı zamanlarda geceleri deli gibi zıplayıp bağırdığını ve bir keresinde bağırırken

Ormanda ışıklar saçan bir Cismin bulunduğum ağaç eve yaklaştığını gördüm.

Mor ve Mavi ışıklar saçan Cisim bir anda göğe doğru yükseldi kayboldu. Leblebi ismindeki koyunumda O arada benimle dışarı çıkmıştı ve Ortadan yaklaşık 2 saat kayboldu.

2 saat bekledikten sonra Leblebi ormandaki evime geri geldi. Hiç ses çıkarmadan yattı uyudu.

O akşamdan sonra Bu koyunda bir şeyler olduğunu düşündüm. Ertesi gün Valiliği aradım.

Bana delisin dediler. Tam 7 kere aradım kendilerinin konuyla ilgilenmesini istedim. 8. Kez aramam durumunda ''Tımarhaneye''

Kapatılacaklarını söylediler.

O günden sonra bir daha hiç aramadım.

Şimdilerde Bulgaristan'a göç etmek üzereyim ve Leblebiyi yemek istemiyorum.

Leblebiyi, Bulgaristan'a götüremediğim için Ayrılmamız gerekiyor. Leblebiyi Yemeyecek, Onu Anlayacak birisine satmak istiyorum.

Leblebi özel bir hayvan, Dolayısı ile onun özel bir fiyatı olmalı diye düşündüm.

Koyunumu 100. bin tl ye satarak, Onun bu dünyadaki hak ettiği değere kavuşmasını istiyorum.

Leblebiyi görmek isteyenlere de, 1 saatlik görüşme için 100 tl karşılığında kendisi ile tanışma fırsatına kavuşabilirler.

Bulgaristan'a Mart ayının son haftasına kadar taşınmam gerekiyor.

Leblebiyi almak isteyenler lütfen acele etsinler.

Leblebiyi alana diğer Koyunu da ücretsiz hediye ediyorum. 1 koyun fiyatına 2 Adet koyun satıyorum.

Diğer Koyunumun adı da ''Memo'' İsterseniz onu kesebilirsiniz.

Hamido dayı

Leblebiyi isteyen varsa uygun fiyata vericem. hadi 100 olmasın 90 bin olsun.
dişleri orjinalmi ? değişen dolgu olan varmı ? beş yaşını doldurdumu yoksa hala günü varmı ? burnunda çatlak varmı ? tüyleri parlakmı matmı ? kuyruğu uzun mu kısamı ? topallama sekme gibi sorunları varmı ? birde en son kaça bırakırsınız ?:rolleyes:

dişleri orjinalmi ? değişen dolgu olan varmı ? beş yaşını doldurdumu yoksa hala günü varmı ? burnunda çatlak varmı ? tüyleri parlakmı matmı ? kuyruğu uzun mu kısamı ? topallama sekme gibi sorunları varmı ? birde en son kaça bırakırsınız ?:rolleyes:
Dişlerine protez taktırdım. 3 dişi som altın 5 yaşına daha 2 senesi var abisi bak sana ''meeeee'' demeye başladı. burn havalandırma vanası gibi oksijen cekiyor. tüyleri yok son fiyat 85 bin olsun.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,438
Kayıtlı Üye Sayımız
172,091
Kaydolan Son Üyemiz
Engin Koygun

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.