Papağan Röle

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan yucel3334 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 41
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 17,070

Etiketler
Ynt: Papağan Röle

O zaman 50 mhz neden kapalı diye uluslararası kuruluşlara ve hocalarınıza bir yazın bakalım

O kadarda hatrım vardır değil mi ali bey?

Ali bey sizin içinde uygunsa moderatörlerden rica edelim konuyu başka bir başlığa taşıyalım?

mevzu papağan röle konusundan uzaklaştı

ali aksoy' Alıntı:
CB de 9. kanalı devlet mi tahsisi ediyor...
CB kullanmayı bilmeyenlere bu yaştan sonra ne dediğimizi burada yazmamız gerekir mi....!!!

siz Telsiz ve CB Bayisi siniz... bunu bilmeniz lazım....
Ali bey,
lütfen yazışmalarınızdaki üslüba dikkat edin. Kimseyi kırıcı/kışkırtıcı yazılar yazmayın. Forumlarımızdaki temel ilkemiz karşılıklı anlayış ve saygıdır. Zira, siz bu üslüp ile yazdığınız da, size cevap verenler de aynı üslübü kullanıyorlar.. Sadece ve sadece paylaşmak için bulunduğumuz bu sitede lütfen buna özen gösterin, zira herkes için rahatsız edici oluyor ve en önemlisi verdiğiniz bilgiler de hakettiği değeri bulmuyor. iyi günler dilerim, reha

Reha bey kimseyi kırıcı veya aşağılayıcı yazı yazmadım
sadece umut kaptan 'a sorduklarının cevabını verdim..

" 50 Mhz gelince siz denizcisiniz
Denizaltılar ile Hava savunmanın ortak frekansını biliyorsunuz umarım"

yani KOMŞU DOST devletlerde bir uçak çalışınca veya Pistten tekerlek kesince ne olur bilirsiniz umarım
burada bunlar yazılmaz

İşte eskiden ( M.Ö) akıllının biri 33 - 41 ve 49 MHz leri dalga boyu hesabı yapmadan T.S.K ye tahsis edince ve gelen malzemeleri değiştirme imkanı olmayıca.. sonuç 50 Mhz i açmak için yıllardır uğraşıyorlar

Yani kısacası " Bir deli taş atar kuyuya , Çıkaramaz 10 akıllı onu kuyudan.."

Sürçü lisan ettim ise affola gerçekler böyle ...
Biliyorsunuz burada bazı şeyler yanlış yerlere çekiliyor onun için artık bu sayfalarda yazı yazmayacağım..

Görüşmek üzere..
Saygılarımı sunarım

Selamlar,
maalesef cevabınıza katılmıyorum. Zira, CB kullanmayı bilmeyen pekcok arkadaşımız var aramızda. Hatta, PMR ve CB arasındaki farkı bilmeyenler bile var.. Bilmek zorunda degilller, aramıza öğrenmek üzere katılıyorlar. Bu arada, ben denizci degilim..

Ayrıca, yazımın sonuna tekrar dikkatinizi çekmek isterim "ve en önemlisi verdiğiniz bilgiler de hakettiği değeri bulmuyor" .. Yazdıklarınızın yanlış yere çekilerek sizi rahatsız ettiğimizi düşünüyorsanız, aynı benim yaptığım gibi bu rahatsızlığınızı da paylaşın lütfen.. Eğer burada bilgilerinizi paylaşmak istemez iseniz, bu sizin kararınızdır.. Ama siz de biliyorsunuz ki, bu hepimizin kaybı olur.. zira, bilgilerinize hiçbir zaman saygısızlık söz konusu olamaz.

iyi günler dilerim, reha

pmr frekansında papagan role,role,veya kros yasaktır, bazı kişilerde kendi yaptığı işleri yasal gibi gösteriyor,yok müşteşar biliyor yok meclis biliyor gibi, türkiye cuhuriyetinde hangi kanunda yazar bir sivil kişinin tüm resmi kurumları telsizle dinleyip araya girip sözde iletişimlerini sağlıyor.isminide ist tel.mrk. koymuş yok abubuk sabuk degil merkezden merkeze konuşuyorum diyor kim verdi size bu yetkiyi bu arada sizle konuşandada hata var sen kimsin necisin diye sormalılar şimdi bu yorumun konuyla alakası nedir diye sorarsanız ALİ AKSOY,Bey bu kişi ve kişileri övercesine yazı yazıyor vatandaşta onları yasal sanıyor .bu konuyla ilgili kanun maddesi varmı varsa hangi maddedir (yok böyle bir madde) lütfen telsiz kanununu bilenler yorum yapsın .selam ve saygılar .
l

reha' Alıntı:
Selamlar,
maalesef cevabınıza katılmıyorum. Zira, CB kullanmayı bilmeyen pekcok arkadaşımız var aramızda. Hatta, PMR ve CB arasındaki farkı bilmeyenler bile var.. Bilmek zorunda degilller, aramıza öğrenmek üzere katılıyorlar. Bu arada, ben denizci degilim..

Ayrıca, yazımın sonuna tekrar dikkatinizi çekmek isterim "ve en önemlisi verdiğiniz bilgiler de hakettiği değeri bulmuyor" .. Yazdıklarınızın yanlış yere çekilerek sizi rahatsız ettiğimizi düşünüyorsanız, aynı benim yaptığım gibi bu rahatsızlığınızı da paylaşın lütfen.. Eğer burada bilgilerinizi paylaşmak istemez iseniz, bu sizin kararınızdır.. Ama siz de biliyorsunuz ki, bu hepimizin kaybı olur.. zira, bilgilerinize hiçbir zaman saygısızlık söz konusu olamaz.

iyi günler dilerim, reha

Reha bey yola Uçağa yetişirken aklıma geldi.. yazayım dedim...

denizici olarak size değil UMUT bey'e söylemiştim
orada yanlışlık oldu kusura bakmayın..

Diğer yazıya cevap vermek istemiyorum
çünkü ....

saygılarımla
Görüşmek üzere

günışığı' Alıntı:
pmr frekansında papagan role,role,veya kros yasaktır, bazı kişilerde kendi yaptığı işleri yasal gibi gösteriyor,yok müşteşar biliyor yok meclis biliyor gibi, türkiye cuhuriyetinde hangi kanunda yazar bir sivil kişinin tüm resmi kurumları telsizle dinleyip araya girip sözde iletişimlerini sağlıyor.isminide ist tel.mrk. koymuş yok abubuk sabuk degil merkezden merkeze konuşuyorum diyor kim verdi size bu yetkiyi bu arada sizle konuşandada hata var sen kimsin necisin diye sormalılar şimdi bu yorumun konuyla alakası nedir diye sorarsanız ALİ AKSOY,Bey bu kişi ve kişileri övercesine yazı yazıyor vatandaşta onları yasal sanıyor .bu konuyla ilgili kanun maddesi varmı varsa hangi maddedir (yok böyle bir madde) lütfen telsiz kanununu bilenler yorum yapsın .selam ve saygılar .

aynı şeyi bende dedim de iş tehdite kadar gitti.Onlara bakılırsa TRAC(Türkiye Radyo Amatörleri Cemiyeti'de) illegal bazı arkadaşlar için
Konu ile ilgili görüşmeleri okumak için Pmr de 8.kanal acil kanal olsun konusuna bakın BEn pmr de grup kurulmasını isterim ama yasallaşması imkansız çünkü o frekansı illegal örgütler hırsızlar bile kullanıyor o nedenle imkansız bir şey pmr nin yasallaşması o cihazlar pazardabile satılıyor:smiley:
73's

umutkaptan' Alıntı:
Ali bey o zaman BTK ya yazı yazsınlar kanalı onlara tahsis etsin devlet
pmr nin hepsini devlete tahsis etsinler kimse kullanmasın en iyisi yaa devlet kurumu illegal örgütlerin kullandığı veya evde teyzelerin biribiriyle dedikodu yaptığı frekansı kanalı ne yapsın allah aşkına lütfen!! mantıklımı? devletin sohbet kanalını kullanması

Alıntı

--------------------------------------------------------------------------------

Alıntı sahibi: reha, Tarihi: Dün 16:59:45
Selamlar,

iyi günler dilerim, reha

Reha bey yola Uçağa yetişirken aklıma geldi.. yazayım dedim...

denizici olarak size değil UMUT bey'e söylemiştim
orada yanlışlık oldu kusura bakmayın..

Diğer yazıya cevap vermek istemiyorum
çünkü ....

saygılarımla
Görüşmek üzere

cevap verme zaten çünkü.....................................

ben konuya biraz geri dönmek istiyorum papağan role anladığım kadaryla normail role mantığıyla çalışmıyor ama yasalmı deilmi bir açıklama gelmedi bilen arakadaşlar bu bir açıklama yaparsa sevinirim

günışığı' Alıntı:
l

ama mantıken papağan role tam olarak role mantığıyla çalışmıyor anladığım kadaryla yanlışmı düşünüyorum

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,475
Kayıtlı Üye Sayımız
172,126
Kaydolan Son Üyemiz
Mev

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR