Motosiklet Bölümü Tanışma Platformu

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan GEZENBİLİR Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 1,136
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 367,923
Ynt: Motosiklet Bölümü Tanışma Platformu

motorcuk' Alıntı:
Photo 0029
Photo 0066

Hoşgeldin Melih abi. :smiley:

Etiketler

merhaba arkadaşlar ismim hüseyin 47 yaşındayım izmir de yaşıyorum, eski bir bisiklet yarışçısıyım iki tekeri herzaman sevmişimdir fakat hiç motorsikletim olmamıştı son iki aydır bir motorsiklet merakıdır sormayın gitsin ybr 125 mi , cbf 150 mi derken arkadaşlar, internet, tavsiye falan uzun araştırmalardan sonra cbf 150 de karar kıldım ve istediğim siyah renk olmadığından kaporamı verip bu ayın 15 inde gelecek parti honda ya ismimi yazdırdım, tabii çantası , motor koruma demiri , mıchelin lastikler, 2 kask, 2 mont, 2 pantalon , eldiven vs, motor almamdaki maksadım hafta sonları siz güzel motor dostlarının arasına katılıp eşimle birlikte sizlerle güzel geziler yapmak umarım bizi bu gezilerinizden mahrum etmeyip haber verirsiniz ve inşallah enkısa zamanda bir transalp almak nasip olur, bu hafta sonu olmasada önümüzdeki hafta sonunda güzel motorumuzu alıp resimlerimle birlikte sizle paylaşırım

Merhaba,
Ben Ali. 3 yıl ve 25.000Km. Fz6 Fazer ile geçen mutlu bir beraberlik sonrası şu anda yayayım. Ama hala her egzoz sesi duyuşumda yüreğim pırr ediyor...

Merhaba,

istanbul Beyoglu nufusuna kayitli 1948 yili 5 Mayis gunu Suleymaniye dogumevinde bagira cagira dunyaya geldim ama o kadar gurultu bazi yerlerden duyulmamis. O nedenle bu tanisma mesajini yaziyorum.

Ilk fotografim 6 aylikken cekilen ve elime yeni gecen bir fotograf. Annem ve Babamla birlikteyiz.

389797_10150511121634230_627909229_9110210_268691286_n.jpg

Sonraki yillara ait cok fotograf var ama gelin motorla olanlari secelim ki siteyi doldurmayalim. :smiley:

Sonra yillarca okuduktan sonra DGSA (simdiki Mimar Sinan Universitesi) dan mezun bir Mimar oldum. Bu arada iki kizim oldu.

552796_10150162728724230_627909229_6947952_2087599858_n.jpg

Bu resimde sol tarafta oturan Kizim Handeyi 28 yasinda iken kaybettik. Sag tarafta oturan Halecik (basi bagli olan) simdi, biri kiz biri erkek iki torun verdi bize.

Picture336

581365_10150721665181099_654966098_9640578_1152272849_n.jpg

Motor hayatim ben 7 yasinda iken bayram harcliklari ile kiraladigim tek vites Garelli marka motosiklet ile 1955 yilinda baslar. O gun bugun, zaman zaman ara vermis olsam da isler cocuklar nedeni ile, devam edip gidiyor.

Turkiyede ki motorlarimdan once CBF600

dsc00175mt0.jpg

Ayni anda Almata sehrinde bir de chopperim vardi Honda Shadow 750

dsc00434of3.jpg

Ikisi de 2006 Model.

Sonra CBF600 kesmeyince haydi bir CBF1000 alalim dedik ve, Turkiyeye 5 adet gelmis olan yine turuncu bir CBF1000 geldi ailemize.

4162_76709839229_627909229_1769427_8258016_n.jpg

Bu motoru cok sevmistim. Ama artik zincir yaglamak zor gelmeye baslamisti. Kimbilir belki de gobek buyumeye basladi ondandir. Neyse daha buyuk bir motor hem de saftli olsun filan derken 2008 yilinda BMW guzel bir kampanya yapinca, su asagidaki arkadas katiliverdi bir anda. Ama gel de vazgec CBF1000 den olmadi tabii.

Dsc05729mediumnn3

Simdi Istanbulda bir GS ve bir CBF1000 oluverdi bir anda. CBF1000 i satmak icin anlastim cocuk parasi cebinde toplantiya geldi ve ben de motorumla gittim. Gittim gitmesine de motoru veremedim ki? Binince ayrilmak daha zor oluyor galiba.

Bu arada CBF1000 imi K1200GT ile aldatmaya basladim. Cok guzel bir motor.

IMG 2334

Artik bu gelince CBF1000 i bir yil gecikme ile verdim o almak isteyen arkadasima. Simdi artik GT ve GS ile yola devam ediyordum. Bu arada Kazakistandan donerim artik diyerek dolasirken fuarda 2010 yili idi, bir RT gordum. Hani dedim bunun disi GT ici GS gibi olur mu olur. Ne lazim ki 2 motor. aldim.

IMG 0150

Aldim ama olmadi. Bu motor bana gore degil. neyse rahat bir vakit olursa anlatirim. Sattim. Garajda GS duruyor ama benim gonlum bu sefer de kalkti gitti Goldwinge kondu.

165011 474581197220 839907220 5474368 3157788 n

ne keyif ne keyif. Yok boyle bir motor. Aslinda otomobil var, motosiklet var bir de Goldwing var. ne otomobil ne motor. Eh baktim Goldwingciler yilda bir iki kere geziyor, eh ben surekli motorun tepesinde... Olmuyor. Benim gezdigim insanlar hopluyor zipliyor Endurolarin tepesinde, Goldwing ise hic orali degil, olmadi. Bir de Ugur hoc, bana demez mi "abi sana artik bir Adventure gider" diye...

IMG 0504

Simdi bu motorun resmini niye boyle koydum? Hani bol bol goreceksiniz ya yuzu eskimesin dedim. Gecen yil bir Dolomitler ve Avusturya ile Isvicre Alpleri gezimiz oldu, onun raporunu da ekliyecegim bu tanisma basligindan sonra.

Iste boyle kucuk bir kronoloji yaptim motorlarim arasindan.

Hee bu arada unutmadan gecen gun 5.5. 2012 benim 64. yasgunum idi.

Once Kusadasinda Mete ile kutladik

544706_3781010441328_1158949235_33536539_823676694_n.jpg

Sonra Yalikavakda Kardesimin evinde bir kez daha kutladik. gezgin olunca boyle oluyor...

581560_10150783055259230_627909229_9920680_182504089_n.jpg

Haydi artik bu kadar tanistik bundan sonra gezilerde yollarda gorusuruz. Hoscakalin.

Hakkı selam, buralara da hoşgeldin. :smiley: Bir kez daha buradan da yeni 46. yaşını (ay pardon ;) ) kutlarım...

Orun bıradırstan Hakkı abi.
Merhaba. Hoşgeldin. ;)

Yaz abi. Ekle fotoları.
Gözümüz, gönlümüz açılsın. :smiley:

Herkese merhaba,

Kendimi bildim bileli iki teker üzerindeyim.
2-3 yaşından itibaren bisikletle kaç bin kilometre yol yaptığımın hesabını bilmiyorum.Hatta üniversite yıllarında Doğa ve Bisiklet Kulübü Başkanılığı yapmışlığım bile var.

E doğal olarak motorize iki tekerlek olayına geçmek şart olmuştu.

1997 miydi neydi, eski patronum bunu fark edip, ilk motorum olan Gilera MXR 125'i sürpriz olarak bana aldı.
Her ne kadar çok sorunlu bir motor da olsa motosiklete adım atmış oldum.

image hosting adult
Bu belayı başımdan savdıktan sonra 2006 ya da 2007 yılında "PTT motoru" ya da "kebapçı motoru" diye arkadaşlarımın dalga geçtiği 2005 model F650GS'imi alıp bu sefer gerçekten motorsiklet olayına el atmış oldum! :smiley:

image upload

upload images

Sarı Kız'la 10-15.000 km geçirdikten sonra model yükseltip, 2006 model buz mavisi F650GS'imizi aldık.
Onunla da Karadeniz, Akdeniz, Ege, şehir, dağ demedik gezdik!

image hosting adult

image hosting adult

Sonra, şu an 2.5 yaşında olan oğlum Cenk dünyaya gelince bir müddet ara verme gerektiği ortaya çıktı.
Sattığımda 30.00 km yapmıştım 2-3 senede.

upload pictures

Ayrılık çok uzun sürmedi. Fuarda görüp çok beğendiğim F800GS'in 2008 modelini Haziran 2011'de satın aldım.
O zamandan beridir mutlu mesut yaşıyoruz! Artık daha zor arazilere girip çıkmaya çalışıyorum.
Mavi F650'yi de her yere sokmuştum ama F800 bir başka gidiyor!

free picture hosting

image hosting

Görüşmek dileğiyle,

Engin Varul
Endüstriyel Tasarımcı

Engin kardeş hoşgeldin aramıza, arızalı falan da olsa hiç motosiklet alan bir patronum olmadı, şansılıymışsın. ;)
F 800 çok keyifli bir motor, torku da inanılmaz güven verici ama ürkütücü de. Birgün İstinye'de karşılaşmak ümidiyle. :smiley:

Hoşbulduk,
Patronum pek maaş veremediği için pek bir kaybı olmamıştı merak etme :smiley:
Yazın sık sık Altınoluk'a gittiğimiz için Çanakkale'de de karşılaşabiliriz!
Bu arada babam Fahri Varul da Kolin Otel'de bir ara müdürdü, tanır mısınız?

engin3d' Alıntı:
Hoşbulduk,
Patronum pek maaş veremediği için pek bir kaybı olmamıştı merak etme :smiley:
Yazın sık sık Altınoluk'a gittiğimiz için Çanakkale'de de karşılaşabiliriz!
Bu arada babam Fahri Varul da Kolin Otel'de bir ara müdürdü, tanır mısınız?
Altınoluk yolunda uğrarsan memnun olurum.
"Fahri Varul" ??? Ne görevdeydi ve hangi senelerde acaba, hatırlayamadım? ;)

Evet F800GS çok kuvvetli ve zevkli, arazide de çok iyi. Lastikleri TKC80'le değiştirdim.
Tek ürkütücü tarafı ayağımın çoğu zaman yere değemiyor olması! :smiley:
Not: Ahmet Bey, size özel mesaj gönderdim.

Merhabalar
Foruma yeni üye oldum ömür boyu gözüm ve kulağım motorlarda olmasına rağmen biraz geç başladım. 37 yaşında, kızımın doğduğu ay ilk motorumu aldım (genelde tam tersi yapılıyor galiba650 gs yaklaşık iki sene kullandım ve bu sene 650 yi elden çıkartıp r1200 gs 30. yıl özel seri bir motor aldım sadece 5000 km de sıfıra yakın bir durumda .

Motorumu alır almaz Bmw de bir günlük eğitim aldım (eğitim ve korunmak şart) Yoğun çalışma tempom nedeniyle motora çok az binebiliyorum ama 15 gün sonra Trabzon a motorla gitmeyi temmuz ayındada güney Fransa turu yapmayı planlıyorum. Tüm gezginleri sevgiyle selanlıyorum.

Serhat Süreyya Çetin.
İstanbul

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,459
Kayıtlı Üye Sayımız
172,114
Kaydolan Son Üyemiz
Ahmetalp0666

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR