Kendi Karavanını Yapanlar; Mercedes Alkoven-(mehmet_mtrs)

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan mehmet_mtrs Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 977
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 218,683
Ynt: Kendi Karavanını Yapanlar; Mercedes Alkoven-(mehmet_mtrs)

Sayın Mehmet ORBAY biraz evvel mesaj yazdım amaaracı yanllış belirttim.Özür dilerim.Pejo değil mercedes İdi Tekrar başarılar dileğimle.

Etiketler

metın bey.
benım ıslerımı kamıl ozmen yapıyor aynı olabılırmı?
selamlar.

Sayın ve sevgili mehmet ağbi selam ve saygılar.Sizinle tanıştığım ve bana kadar gelip benim bu küçük dünyamı paylaştığın için memnun olduğumuve teşekkürlerimiiletmek istiyorum.Nasılsınız ,ve nasıl gidiyor hedef projeniz.Umarım herhangi bir aksilik çıkmazda hayallerinizi en kısa zamanda hayata geçirirsiniz.Tekrar görüşmek dileği ile .Saygılar ,selamlar.

Mehmet ağbi son görüşmemizden sonra neler yaptınız ve nasılsınız?Kendi motokaravan üretiminiz hangi aşamadadır.Bende en azından sizin gibi heyecanlıyım çünkü bana ve birçok girişimciye örnek ve kılavuz olacaksınız.Bana bugün AFYON ilinden Fatih bey telefon etti ve 15/2/2009 tarihinden itibaren şasi kamyonetten motokaravan yapılabiliyormu?ABS şartı aranyormu? Kişiler kendi motokaravan kasa imalatını yapabiliyormu? Bu imalat için TÜV ve E belgeli imalatçılarmı İmal edecek? Diye sordu Bende kendimiz imal edebiliriz dedim ve size yönlendirdim.Aynen sizin gibi bir mantıkla ve birçok detayı ile güçlü ve güvenli bir motokaravan imal etmek istiyor.Sizi arayabilir.Şimdilik sevgi ve saygıyla Başarılar diliyorum.

sayın orbay bey

ben yener mühendislikten ruhsatımı onaylattırdım.benim aracımda ıveco daily kapalı kasa kamyonetken,istiab haddi : ŞOFÖR+06 KİŞİ şeklinde çıkmıştır.acaba mühendislik firmanın bir eksikliği olabilir mi?

sayın yusuf arkadaşım

benim aracım bildiğiniz ıveco daily 2.8 td kapalı kasa kamyonet.abs'si yok.

bu araç dediğim şekilde dönüşmüştür.size derneğimizin yöneticilerinden de olan sayın cevdet çelikörs'ün yener mühendislik firmasını öneririm.ayrieten birbirimize yardımcı olmak adınada şu kriz ortamında eğer özellikle bir yer yok ise bu firma ya yaptırmanızı rica ederim.bizim dilimizden de anlıyor.bence işinde erbabı ,bir karavancı olduğu içinde ne gerekiyor iyi biliyor.

birlikten kuvvet doğar. karavan sever saf temiz duygularla konuşan güzel insanlar.hepinize saygılarımla.

sn levent bey
sızın bana yazdıgınız yazıda kapalı kasa kamyonetınızı karavan olarak ruhsatlandırdıgınızı algıladım. ustelık de 6 yolcu kapasıtesı yazdırabılmıssınız . burada deınmek ıstedıgım konu şu: bolgeler arası farklılıklardan dolayı yolcu sorunu degısıklıkler gosterıyor . ızmır de karsımıza cıkan engel ıse . aracın orjınalındekınden daha fazla koltuk ılavesı halınde koltukların test denetımınden gecmesı gerektıgı ıcın ben aracımda altı oturma yerı olmasına karsın bır artı bır ıkı kısılık olmasına razı gelmek zorunda kaldım ( bolgelere aıt farklı yorum). ayrıca benım aracım acık kasa kamyonet . cıplak sasesı uzerıne karavan kullanımlı yenı karısor yaplacagı projesı sundugumuzdan dolayı kurumun kendı yorumlarının netlık kazanmaması nedenı ıle beklemekteyım. muhendısımın eksık belge derledıgını sanmıyorum tedırgınlıgım devam edıyor. sadece hayırlısı dıyerek beklıyorum. ılgınız ıcın tesekkur ederım.
saglıklı gunler dılerım . mehmet ( asıl ısmım)

mehmet bey

bende ankara dan istanbul a evraklarım yolladım bu şekilde çıktı.eğer yinede bir problem yaşarsanız bence dediğim firmaya yaptırın.bu şekilde kesin bir çözüme kavuşmuş olursunuz.

sn levent bey.
verdıgınız bılgı ıcın gercekten tesekkur ederım. zaten ben bu ısı kolay kolay bırakacak gıbı degılım. basarıya ulasabılmek ıcın azamı gayretımı sonuna kadar devam ettırecegım.
saglık ve mutluluklar dılerım. mehmet.

mehmet bey

kolaylıklar dilerim,inşallah çok güzel bir karavan sahibi olursunuz.

saygılarımla.

Mehmet ağbi çalışmalar ne durumda ve hangi aşamada . Ayrıca siz ve aileniz nasıl? Bizlere örnek olacak bir çalışma içersindesiniz.Yolunuz açık olsun .Faydalı olabilirmiyim? Sevgi ve Saygılar.

Sevindim .Uygulamanızı görmek ve faydalı olabilmek için ziyaretinize gelmek istiyorum.En kısa zamanda görüşmek üzere.SEVGİLER .SAYGILAR: BAŞARILAR:.....

Onay sürecini paylaşırsam daha kolay anlaşacağız diye düşünüyorum.

1- motokaravan yapılacak ticari araç alınır.
2- düşünülen proje ( alkovanlı, panelvan) yetkili makine mühendisine çizdirilir.
3- Bu projeye TSE'den onay alınır.
4- Karavan üreticisi firma TSE onayına göre projeye uygun değişklikleri yapar. (keser,biçer,donatır)
5- TSE onayı ile istenen diğer evraklar da hazırlanıp araç TÜV onayından geçirilir. (TUV, yapılmış aracın TSE onayına ve trafik kanununa uygunluğuna bakar)
6- TSE ve TÜV onaylı belgelerle trafik tescile gidilir ve karavan ruhsatı çıkarılır.

Sizin anlattıklarınızla bu süreç arasında farklar var. TSE onayını aldım diyorsunuz. Öyleyse takip etmeniz gereken stepler 4 ve sonrakiler. Aldığınız proje onayı eğer alkovana uygun değilse muhtemelen
bir fatura alın onunla TUV onayına gidin sonra aracı keser biçersiniz denilmek istenmiştir. Bu proje onayının neye göre olduğuna dikkat edin. Ben bu dönemde alkovanlı projeye TSE nin onay verebileceğini
pek zannetmiyorum. Bu konu ile ilgili yeni bir konu başlığı açmanızda fayda var.
Umarım açıklayıcı olmuştuır.
Oğuz
Merhaba Oğuz Bey, yukarıda belirttiğiniz süreçte aksamalar olursa yani proje çizdirildi, tse ye onaylatıldı, fakat projeye uygun yapım süreci 1 yıl sürdü.Bu durumda herhangi bir engel varmı?
Proje zaman aşımına uğrarmı, sizin bilgi ve araştırmalarınıza güvenerek soruyorum cevaplarsanız sevinirim. (ayrıca sayın Orbay'ın topiğine yazdığım için kendisinden özür diliyorum)

Günay

Günay bey,
Söylediğiniz konuda maalesef bilgim yok. Bir arkadaşım TSE onayının üstünden tam 1 yıl geçmiş ve daha TÜV onayı olmayan bir araç almaya kalktı, sadece dikkatli olması gerektiğini söyleyebildim. Ömür boyu
ya da belli bir süre TSE onayı geçerli mi bilmiyorum.
Oguz

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,491
Kayıtlı Üye Sayımız
172,150
Kaydolan Son Üyemiz
namso

Çevrimiçi üyeler

Geri