Kendi Karavanını Yapanlar; Kandıralı

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan wankel Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 330
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 100,228
eyvah eyvah. halt ettiğimin farkındayım ancak. tenteyi takan elemanla da işin sonunda neredeyse kedi-köpek olduk zaten. bir daha oraya gitmekte istemiyorum. bu durumda ya o tenteyi söküp atıp yenisini yaptıracağım ki bu durumda bizim tabirle bana kadirlik olacak. yada yine anadolu tabiriyle acı zulüm bu tenteyle elde edilebilecek gölgeye razı geleceğiz. aslında aklıma bir zihni sinir projesi geliyor ama bilmem ne dersiniz. görünüşe göre bu tente bende kaldı kalmasına; mademki 3,5 metrelik ve daha alçak pozisyonda bir tenteyle dahi güneşle köşe kapmaca oynanıyor, o halde oldu olacak diyorum tentenin çadır kısmının ön yüzünden bir tül gibi malzemeyi yatay değilde tentenin serbest ucundan yere dik sallandırıversem o tülün gölgesi en azından bu köşe kapma olumsuzluklarını bertaraf etmez mi acaba? çünkü tentenin serbest ucunda bir kanal daha vardı ve usta oraya kendi reklamının olduğu oymalı desenli ikinci bir perde daha takmıştı yani nasıl olsa tente üzerinde tül için kanal mevcut. ne dersiniz hocam.
Bu tente için tül değil ama daha kalın, güneşi kesecsk bir örtü faydalı olabilir. Hatta belki görmüşsündür bu tentelerin etrafına çadırlar monte edilip, tamamen kapalı hale getirilebiliyor. Ama senin esas problemin tentenin montajının yanlış yapılması

Etiketler
bugün buzdolabını ve altta şofbenle su tesisatının ana dağıtımını yapmayı planladığım bölme ile buzdolabı üzerindeki dolabın ana mobilya kısımlarını ve buzdolabının havalandırma menfezini hallettim. elim değmişken fotolarda buzdolabının kapağı sağa doğru açılıyordu, şu an kapak sola yani aracın arkasına doğru açılır halde ancak buzdolabını yerleştiriken zarar görmesin diye naylonla kapladığımdan son halinin fotosunu çekmedim. daha önce de belirttiğim üzere buzdolabı sağda ve yatak ile banyo arasında el ile açılabilecek bir yükseklikte konumlandı. bu yerleşim düzeninde yatak önünde 90 cm. lik bir boş alan elde etmiş oldum ayrıca. böylelikle kıyafet değiştirirken insan bedenin aldığı pozisyon için yeterli bir mekan oldu. zaten Atilla abi daha önce bu yerleşim planını uygulamıştı. uzatmadan işte fotolar diyeyim.

IMG 2605

IMG 3627

IMG 3628

IMG 3631

IMG 3642

IMG 3643

bir önceki mesajda yer alan buzdolabı bölmesinin dikey sağ ve sağ mobilya parçalarını bugün yeniden dolaba sıfıra sıfır olacak şekilde yeniledim. o kısmın fotolarını da birazdan paylaşıyorum. bu mesajımda buzdolabının motor kısmını havalandıracak menfezin fotoları ile devam ediyorum. menfezin su geçirmeyeceği hakkında fizik kurallarına itimat ediyorum. ancak menfezin üst boşluğuna sinek vs. girmemesi için son montajdan önce buzdolabını tam olarak yerleştirip sabitlemeden bir tel örgü ile kaplamak planlarım arasında.

IMG 3644

IMG 3645

IMG 3646

IMG 3647

IMG 3648

IMG 3649

buzdolabı kısmına ait güncel fotolar ile devam. şu an buzdolabının her iki yan paneli de buzdolabını tam olarak silme kapatmakta. 5 cm. yüzünden sol yanı baştan başa yeniden yaptıysam da içime sindi. böyle daha şık oldu bence.

IMG 3651

IMG 3652

IMG 3653

IMG 3655

IMG 3656

IMG 3658

şimdilik buzdolabı geçici olarak yerleşti. elektrik tesisatını ve havalandırmanın çerçvesini yapıp yalıtımı tamamlayınca bu bölmeyi denizaltının su alınca bazı kısımlarının mühürlenip kapatıldığı gibi iş planından mühürlenip kapatılacak inşallah.

IMG 3659

IMG 3661

bir önceki mesajda yer alan buzdolabı bölmesinin dikey sağ ve sağ mobilya parçalarını bugün yeniden dolaba sıfıra sıfır olacak şekilde yeniledim. o kısmın fotolarını da birazdan paylaşıyorum. bu mesajımda buzdolabının motor kısmını havalandıracak menfezin fotoları ile devam ediyorum. menfezin su geçirmeyeceği hakkında fizik kurallarına itimat ediyorum. ancak menfezin üst boşluğuna sinek vs. girmemesi için son montajdan önce buzdolabını tam olarak yerleştirip sabitlemeden bir tel örgü ile kaplamak planlarım arasında.

tam sinüs inverter mi kullanacaksınız ?
bazı kombiler tam sinüs olmayan yani (modifiye olan) inverterlerin ürettiği 220 V ac de çalışmıyorlar.

buzdolabının nihai yerleşimi tamamlanınca ve bende 90x90 ebatındaki banyodan wc taşı planımdan caydığım için 80x80 ebatına planımı revize etmeye karar vermiştim. böylelikle koridorum 10 cm. genişlemiş oldu. bu sebeple evvelce yaptığım 90x90 ebatlı banyo mobilya dikmelerini vs. çıkarıp yeniden 80x90 ebata göre yapıp yerinde alıştırdım. ancak aceleden foto çekmedim. yeni duş teknem 80x80 akrilik ve monoblok türden.

bazı kombiler tam sinüs olmayan yani (modifiye olan) inverterlerin ürettiği 220 V ac de çalışmıyorlar.
buzdolabı 12 v d.c. ile çalışacak şekilde motor kısmı değiştirilmiş halde. dolabı satın aldığımda elimi bile sürmeden teslimat adresini İzmir de bir firma olarak vermiştim. o firmada kompresör 12 v. dc. olarak değiştirildi ve bana tekrar gönderildi. yani buzdolabının çalışmasıyla ilgili 330 voltla ilgili bir işim kalmadı. hatta şu an 220 v. ile çalışan hiç bir tüketicim kalmadı.

çok özür dilerim siz şofbenden bahsetmişsiniz ben buzdolabının cereyanını yazmışım. invertörüm tam sinüs. ancak bendeki sadece lpg li şofben içinde motor vs. yok. sadece elektrik tüketmek namına bir manyetolu çakmak var sanırım içinde.

sol yanda buzdolabı, banyo sırasını çözünce oturma grubu ile devam ettim. oturma grubunun altında klasik olarak akü ve şarj cihazı vs. olacağından o kısma havalandırma takarak başladım ve devam ettim. şimdilik alet deposu işlevi görmekte bu kısım. inşallah çok yakında asli vazifesini yaptığını da görmek nasip olur. sevindirici bir haber de vereyim bu arada. şimdiye kadar hiç bir şekilde marangozdan yardım almadan elimdeki aletlerle vs. mobilya aksamını bu hale getirebildim şükür. bugün sol yanın kontarlarını vs. yeniden baştan sona ölçüp kontrol ettim. hata payım aracın arka ucundaki buzdolabı dikey panelinden oturma grubunun ön ucuna sadece 2 mm.

IMG 3662

IMG 3663

IMG 3664

IMG 3666

IMG 3667

IMG 3668

çok özür dilerim siz şofbenden bahsetmişsiniz ben buzdolabının cereyanını yazmışım. invertörüm tam sinüs. ancak bendeki sadece lpg li şofben içinde motor vs. yok. sadece elektrik tüketmek namına bir manyetolu çakmak var sanırım içinde.

Aynı şekilde bende yanılmışım.Resimde hermatik yazısını görünce hermatik kombi sanmıştım.Şofben doğrusu aklıma bile gelmedi.Sorun yok demekki :yum:

kapağının menteşesi ve amortisörüyle vs. devam. Şükürler olsun şimdiye kadar gönye hatası bulamadım. ya kendi yaptığım işin hatasını ben kendim bulamıyorum yada gerçekten gönye hatası çıkmadı. sandık ölçüleri 90x65 cm. sandık önü ve aracın tüm zemini öndeki koltukların zeminine uyması için 10 cm. yükseleceğinden şimdilik biraz yüksek gibi görünebilir belki ama zemin uydurulduğunda oturma yüksekliği tahta dikme ile 40cm. üzerine sünger konulunca 50 cm. olacak inşallah.

IMG 3670

IMG 3671

IMG 3673

IMG 3674

IMG 3675

IMG 3676

akşama doğru tesisat malzemelerinin bağlantı parçalarını aramaya çıkmadan evvel temiz su dolum ağzını hallediverdim. yarın kısmet olursa sıhhi tesisatın ana unsurlarını döşemeye başlarım diye niyetleniyorum. kısmet olursa yarın gece yine görüşmek üzere inşallah. bu gecelik bu kadar.

IMG 3677

IMG 3678

IMG 3679

IMG 3680

IMG 3681

IMG 3682

akşama doğru tesisat malzemelerinin bağlantı parçalarını aramaya çıkmadan evvel temiz su dolum ağzını hallediverdim. yarın kısmet olursa sıhhi tesisatın ana unsurlarını döşemeye başlarım diye niyetleniyorum. kısmet olursa yarın gece yine görüşmek üzere inşallah. bu gecelik bu kadar.

Ekli dosyayı görüntüle 502795

Su dolum ağzının harici müdehaleye mahal vermemek için kilitlenir olması daha iyi olmazmıydı ?

Günaydın,havalandırma menfezleri şiddetli yağmurda içeri su alma ihtimali varmı? izolasyon sorunu çıkartırlarmı?kışın soğuklarda,içeri soğuk hava doldururlar...

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,474
Kayıtlı Üye Sayımız
172,126
Kaydolan Son Üyemiz
Mev

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR