Kendi Karavanını Yapanlar; Ducato 10m3 (Atiladi)

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan atiladi Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 471
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 99,877
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Ynt: Kendi Karavanını Yapanlar; Ducato 10m3 (Atiladi)

Aslında iyi bir proje var, ama aksiliklerde var, bulduğum araç 17m3 2008 model sorun olan tescil tarihi, aracın kanuni olarak sonuçlandırılmasını etkiliyor, buda benim işime gelmiyor, şimdilik 2007 veya 2008 başı tescilli bir araç aramaya devam ediyorum...

Etiketler

atiladi' Alıntı:
Aslında iyi bir proje var, ama aksiliklerde var, bulduğum araç 17m3 2008 model sorun olan tescil tarihi, aracın kanuni olarak sonuçlandırılmasını etkiliyor, buda benim işime gelmiyor, şimdilik 2007 veya 2008 başı tescilli bir araç aramaya devam ediyorum...

Atilla Bey,

2008 tarihli araçta tescil tarihinin sorun olmasını anlayamadım. 2008'in ilk aylarında mı olması lazım? Örnek olarak 2009 model bir PSA alırsam ve iki yıl bekledikten sonra, motokaravana dönüştürebilir miyim?

Teşekkürler.

Dün Atilla beyin Şerpa sını Bursa'dan Karacabey 'e giderken gördüm sabah sabah yeni sahibiyle sakin sakin gidiyordu.

Sanırım sorunuzun cevabı şu şekilde. İlk tescil yani aracın ilk trafiğe çıkış tarihi gün üzerindenden tam 5 yıl geçmesi gerekiyor.

Evet aynen öyle, araçlar için yuvarlak hesap 5 yaşından büyük olası lazım diyoruz ama asıl doğrusu, aracın trafiğe çıkış tescil tarihi gün ay bazında 5 x 365 gün= 1825 günlük olması gerekiyor...

2009 model bir araç alınıp 2 yıl bekletilebilir ama her sene muayenesi olacağı için cam açılamaz içine kalıcı bir iş yapılamayacağı için bu şekilde bu kadar beklemenin bir anlamıda kalmaz...

Son karavanı karacabeyde görmen gayet normal, çünkü karavan datçaya doğru yola çıkacakdı demekki çıkmış....

Atilla bey, PSA ve panelvanların yakıtı ile ısuzu m27 minibüs lerin yakıt oranı tahmini nekadardır tercübelerinizden bir tahmin yapabilirseniz sevinirim

Atilla abi;

Her ne kadar tanışmasakta bütün yazılarınızı büyük bir hevesle okuyarak karavancılık hakkında bir çok bilgiye sahip oldum sayenizde. Eşimin ailesi sizin ilçede oturuyor, onları ziyarete gelirken önceki karavanlarınızı kapınızın önünde görüp eşime "bak sana gezenbilirde gösterdiğim Atilla Abi'nin karavanı bu diyerek çok göstermişimdir. Geçen haftasonu yine eşimin ailesini ziyarete giderken kapının önünde yeni kasa bir Ducato gördüm ve çok heyecanlandım. Yoksa yeni bir projemi geliyor diye. Hemen hevesle siteye girdim. Acaba öylemi abi? merakımı bağışlayın ama yeni kasa sizin elinizde bence mükemmel bir karavana dönüşecektir. 2013 te bir camper yapma-yaptırma planım olduğu için sizin yeni kasa Ducato üzerindeki çalışmalarınız ben ve benim gibi bu işe gönül vermiş kardeşlerinize yol gösterecektir.

Tekrar merakım için özür dilerim.
Yeni projelerinizi bu sayfalardan takip etmeyi heyecanla bekliyorum.
saygılar
Umut

sn. ecom, ducato 10m3 1997cc motorlu ve benimki km'de 33 kr yakıyor idi, bahsettiğin minibüs benim ilgi alanımın dışında olduğu için hakkında hiç bir bilgim yok....

sn.umut, yolu bizim caddeden geçen tüm gezenbilirciler komşumun aracını benim yeni proje zannediyorlar, keşke olsaydıda işe başlamış olsaydım, ama evin önündeki 2007 15m3 sprinter minibüsü bizim kayınbiradare yeni aldık, onun ile servis çekme işi yapıyoruz, bu arada sprinteri karavana döşüşüm anlamında detaylı inceleme imkanım oldu, benim vardığım sonuç zorlama bir karavan olur düşüncesi, karavan dönüşümüne en uygun araç konfor bakımından PSA, sert arazilerde gezmek için ise iveco...
Tabiki biz her zaman yaptıklarımızı herkesin faydalanabilmesi için açık seçik, detay detay yayınlıyoruz, yol göstermeye çalışıyoruz, ama sanılmasınki bu yol asvalt bir yol, yol dozerin açtığı orman yolu gibidir, zor, meşakkatli ve günlerin günlere, ayların aylara bağlandığı uzun bir yol...

Abi varsın olsun bizde UZUN İNCE BİR YOLDAYIZ GİDERİZ GÜNDÜZ GECE.Demiş üstat veysel

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,448
Kayıtlı Üye Sayımız
172,103
Kaydolan Son Üyemiz
tolgacevik

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

SON KONULAR