Karavanımın Yapım Aşamaları; VW Volt LT35 Kamper - İlhan Güneş (berkcantp)

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan i.güneş Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 751
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 177,537
Ynt: Karavanımın Yapım Aşamaları; VW Volt LT35 Kamper - İlhan Güneş (berkcantp)

gezmen' Alıntı:
Rekor olmalı bu!.. :eek: Bizim moderatör Levent uyuyor; İlhan Beyi karavanda günlük su harcama rekoru konusunda "guinness rekorlar kitabı"na aday gösterse ya!.. :D O olmazsa, "Gezenbilir günlük karavan su harcama rekoru" olur... ;D

Cavid Sezen

Sanırım bir noter biraz da şahit mi lazım dı, ne yaparsın sadece birlikte yola koyulduğumuz, Yavuzun karavanı, birde sezon açılmadığı için Limanda tezgahı olan Bujiterci arkadaşın ev halkı vardı.

Etiketler
creater 7.5i

güngör' Alıntı:
Cavid hocam İSKİ ye haber vermek gerekir fatura göndersinler İlhan beye. :D

Kuyunun çıkışına pompa yada hidrofora sayaç bağlayıp KSUB faturası gönderiyorlar. Özellikle Şile gibi yazlık bölgelerde çok yaygın uygulamadır.

Levent hocam, haberi yanlış yere veriyorsun, Sağ olsun Didim/Akbük Belediyesi, Hakkını helal etsin, sadece İSKİ mi yoksa Tarabya kamp yeri sahibi bilmem İstanbul sınırları içinde sadece 400 lt.su kullandım.

Şu sıralar Manda çukuru gibi Bursa yakın çevre 1 (400 lt.) depo dolumlarımı, Bursa merkezde kullandığım için BUSKİ nin alanına gire bilirim.

Duru arkadaşlar şaka bir yana birde onu başıma bela etmeyin...

zaloğlu' Alıntı:
İLhan bey bir soru sordum başına neler geldi.
Teşekkür ederim,sağlıklar dilerim.

Sende sağolasın Nihat bey,

Gene de büyük deponun iyi olduğunu Şirinlerin Norveç turunda öğrendim, bu teselli bana yeter, (sanki her zaman buz diyarına gidecekmişim gibi....)

wankel' Alıntı:
3-mümkünse sistemin, özelliklede lpg tankının ve tanktan gaz çıkışının alındığı noktanın resimleri var ise payalşabilir msisniz?

Mahmut kardeşim, tank resmi şimdi aklıma geldi.

Tank çıkışı sanayi detantörü, ocak ve şofben girişleri 30 bar detantör, siz isterseniz tek tank çıkışına 30 bar detantör taka bilirsiniz.

DSCF6142

berkcantp' Alıntı:
Mahmut kardeşim, tank resmi şimdi aklıma geldi.

Tank çıkışı sanayi detantörü, ocak ve şofben girişleri 30 bar detantör, siz isterseniz tek tank çıkışına 30 bar detantör taka bilirsiniz.
abi bu sanayi dedantörü dediğiniz oto lpg sistemlerinde kullanılan multivalf denilen dedantör mü yoksa şu uzun sanayi tipi dedantör mü? resimden anladığım sanki bana oto lpg sistemlerinde kullanılan multivalfe benziyor. resim için teşekkürler.

wankel' Alıntı:
abi bu sanayi dedantörü dediğiniz oto lpg sistemlerinde kullanılan multivalf denilen dedantör mü yoksa şu uzun sanayi tipi dedantör mü? resimden anladığım sanki bana oto lpg sistemlerinde kullanılan multivalfe benziyor. resim için teşekkürler.

Mahmut kardeşim, bahsi geçen normal sanayi detantörü, Celal Yalçın hocam dan bilgi alarak takmıştım, tüp doluyken az gaz, tank azaldıkça ayarını yükselterek çok gaz verebilmek için,

bunu takmadan da ola bilir mi onuda 15 gün sonra ki Ankara ziyaretim de detantörü söküp oraya 30 bar detantör takmayı deneyeceğim, gaz az/çok ayarını tankın kendi üstünde bulunan

küçük yuvarlak sarı vanadan yapa bilirmiyim takan firmadan bilgi alarak deneme yapacam.

DSCF6142 1

İlhan bey merhaba, bildiğim kadarıyla tank vanasını sonuna kadar açık bırakmanızda mahsur yok zaten multivalf veya dedantörün görevi, tanktaki gaz miktarına bağlı olmaksızın, sisteme sabit debide gaz geçişine izin vermektir.

mhmtabi' Alıntı:
İlhan bey merhaba, bildiğim kadarıyla tank vanasını sonuna kadar açık bırakmanızda mahsur yok zaten multivalf veya dedantörün görevi, tanktaki gaz miktarına bağlı olmaksızın, sisteme sabit debide gaz geçişine izin vermektir.

Doğrudır, yalnız rekor altta 11 mt. gibi bir mesafeden geliyor, soğuk havada gaz akışı normale dönene kadar ocağın başını beklemek zorunda kalırsınız.

Sıcak havada yatak bölümüne pencere ihtiyacı hasıl oldu. Dolayısıyla Ostim de Anadolu Camdan 70.00 TL ufak bir pencere aldım. Bülent ustanın başına, arife günü musallat olduk.

20120818 144720

20120818 144753

20120818 181539

İlhan hocam iyi bayramlar..

güzel olmuş cam..şöyle açınca püfür püfür eser de bu sıcak havalarda..

mdr' Alıntı:
İlhan hocam iyi bayramlar..

güzel olmuş cam..şöyle açınca püfür püfür eser de bu sıcak havalarda..
Teşekkürler İsmail hocam, ufaktan açılış yaptım, baktım kurtarmıyor büyük pencere açtırırım.
Güneş ailesi olarak bayramınızın mutluluk ve sağlık içinde geçmesini dilerim.

İlhan bey hayırlı bayramlar.Cam çok şık olmuş.Güle güle kullanın.

seyyah54' Alıntı:
İlhan bey hayırlı bayramlar.Cam çok şık olmuş.Güle güle kullanın.
Teşekkürler Ahmet bey, yayla hariç gezdiğimiz küçük rakımlı bölgelerde çok bunalmıştık
Güneş ailesi olarak bayramınızın mutluluk ve sağlık içinde geçmesini dileriz.

İlhan Bey, güle güle kullanın. :smiley:
Sanırım sinekliği yok; yoksa, nasıl bir çözüm düşünürsünüz?

Cavid Sezen

Abi iyi günlerde kullanın, hemde yakışıklı oldu bide dışdan kendinden yapışkanlı sineklik tamam oo bende tereciye tere satıyom.oldumu şimdi.

İlhan bey merhaba,camperinizin yapım aşaması serüveninizi bügün bir solukta okudum,gerçekten çok güzel olmuş ben konuyu epeyi geç okumuşum ama camperle yeni ilgileniyorum inşallah en kısa zamanda bir araç alıp yapmayı düşünüyorum.aracı alırsam yardımlarınızı almak için sizi ve duayen arkadaşların başını ağırtacağız camperinizi iyi günlerde kullanmanız dileğiyle hayırlı bayramlar diliyorum.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,495
Kayıtlı Üye Sayımız
172,157
Kaydolan Son Üyemiz
Hkndm

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR