Karavanımın Yapım Aşamaları; İveco Daily-Ahmocan

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan ahmocan Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 240
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 55,327
Ynt: Karavanımın Yapım Aşamaları; İveco Daily-Ahmocan

ahmet bey önce aracınız sonrada ruhsatınız hayırlı uğurlu olsun.

Etiketler

Ahmet beyciğim hayırlısı olsun, darısı da (zamanı geldiğinde ::smiley:) başımıza olsun. :smiley: Fotoğrafları da Berkant kardeşimiz geldiğinde bekliyoruz, tabi ki gezi raporlarınızı da aynı heyecanla bekliyoruz.

ahmocan' Alıntı:
Sonunda ruhsatım çıktı, bakımlar yapıldı yola çıkmaya hazırız resim yüklemezler aram iyi değil Berkant halleder haftaya.

Hayırlı, uğurlu olsun. Kazasız, belasız, keyifle gezmeler diliyorum.

Fotolar yakında bir haftadır yollardaydim yeni döndüm. Köycegiz, Kaş, Datça, Bodrum, Sığacık, İzmir derken eve döndük. İveco sağolsun hiçbir mekanik sorun yaşatmadan, hele hele hiç yormadan, km'de 50krş yakarak gorevini yaptı. Tamirattan anlamayan benim gibi bir adamın basına gelecek hersey oldu karavanda:smiley: yola çıkmadan bir gün önce içerye 120 elektrik gelmedi neyse üretici firmaya uğradık giderken hallettiler, Köycegiz'de bir baktık tüpün vanası açılınca her köşeden gaz kokusu geliyor, neyse uzun is dedik dönünce hallederiz, megerse halledemezmisiz bakır yerine plastik bağlantılar yapılmış yeniden hat çektireceğim bakalım, Kaş'ta tente sıkıştı kaldı neyse arkadaslar yanımdaydi halletti, bı sabah bir baktık kasetli tuvalet alanı su icinde, tatlı su bağlantılarından biri resmen fışkırıyor, hemen Arkın yetiş dedik yine, baktık iki boru arasındaki sert plastik boru üç numara ince gelmiş kelepçe melepçe para etmiyor onu da hallettik, dönerken fena fırtına vardı tavanda solarların ordan epey vuruntu geldi daha korkudan bakamadım, tüm dolap kapıları sanki kalitesiz gibi dans edip durdular yolculuk boyunca, buzdolabının sigortası attı, elektrik panelinin ikide bi temassizlik yapmasını saymıyorum bile. Tüm bunlara rağmen ilk gecenin günahı yoktur diyerek çok kafama takmadım. Gezdim dolaştım eğlendim geldim durum budur....

ahmocan' Alıntı:
Tüm bunlara rağmen ilk gecenin günahı yoktur diyerek çok kafama takmadım.

Sabırlı ve Pozitif yaklaşımına söylenecek birşey yok Ahmet hocam, herşey iyi olur umarım. Kolay gelsin.

Uçaklar her yolculuktan sonra illaki bir el, göz muayenesinden geçer,
ben yeni karavancıyım fakat bana göre karavanlarda narin araçlar sınıfındalar, yabancılar bizim bazı yollarımızda 30-40 km gibi süratlerle seyrediyorlar, birkaçına şahit oldum ve şaşırdım, dolayısıyla her yorucu yolculuktan sonra aracın ulaşılabilir her yerini kontrol etmekte fayda vardır düşüncesindeyim, ben 2 seyahat yaptım ve her ikisinin sonundada aracı kontrol ettim, vidalarına kadar, ve gördüğüm en kötü şey enerji dağıtım panosundaki V otomat sigorta veya klemenslerin bazılarında gevşeme olmasıydı, aslında basit gibi görünen ama çok tehlikeli bir olay bu, dolayısıyla, yabancıların asfalt harici düşük süratlerle seyretmesinin boşuna olmadığını anladım, anlaşılan şu ki karavan demek elimizin her daim üzerinde olması gereken araç demek anlamına geliyor. tekrar güle güle kullanın.

ahmocan' Alıntı:
Fotolar yakında bir haftadır yollardaydim yeni döndüm. Köycegiz, Kaş, Datça, Bodrum, Sığacık, İzmir derken eve döndük. İveco sağolsun hiçbir mekanik sorun yaşatmadan, hele hele hiç yormadan, km'de 50krş yakarak gorevini yaptı. Tamirattan anlamayan benim gibi bir adamın basına gelecek hersey oldu karavanda:smiley: yola çıkmadan bir gün önce içerye 120 elektrik gelmedi neyse üretici firmaya uğradık giderken hallettiler, Köycegiz'de bir baktık tüpün vanası açılınca her köşeden gaz kokusu geliyor, neyse uzun is dedik dönünce hallederiz, megerse halledemezmisiz bakır yerine plastik bağlantılar yapılmış yeniden hat çektireceğim bakalım, Kaş'ta tente sıkıştı kaldı neyse arkadaslar yanımdaydi halletti, bı sabah bir baktık kasetli tuvalet alanı su icinde, tatlı su bağlantılarından biri resmen fışkırıyor, hemen Arkın yetiş dedik yine, baktık iki boru arasındaki sert plastik boru üç numara ince gelmiş kelepçe melepçe para etmiyor onu da hallettik, dönerken fena fırtına vardı tavanda solarların ordan epey vuruntu geldi daha korkudan bakamadım, tüm dolap kapıları sanki kalitesiz gibi dans edip durdular yolculuk boyunca, buzdolabının sigortası attı, elektrik panelinin ikide bi temassizlik yapmasını saymıyorum bile. Tüm bunlara rağmen ilk gecenin günahı yoktur diyerek çok kafama takmadım. Gezdim dolaştım eğlendim geldim durum budur....

Ahmocan, bütün olumsuzluklara rağmen karavanınız hayırlı olsun. Güzel günlerde kullanın. Ben sitede yeniyim. Arabam İvego Daily 15.6 m3. Plan aşamasındayım. Sizin plan ve fotograflarınızı merak ediyorum.
Selamlar.

Ahmet bey, Hayırlı olsun,
Kazasız belasız, mutlu ve sağlıklı gezilerde görüşmek dileği ile sevgi ve saygılar.

Prix'yi dilekleriniz için teşekkürler. Gazocagini hallettik kalorifer tekledi, dolap kapaklarını hallettik şofben tekledi, su sistemi halloldu şase var akü bitiyor :smiley:) yani biri biterken biride baslar be suphanallah diyor keyfini çıkarmaya devam ediyorum. Fotograflar feysbookta iveco karavan sayfasında mevcut...

Ahmet bey meraba yardımcı olacağımız bir konu varsa elimizden geldiğince yardımcı olmaya çalışırız saygılar.
DOLLY KARAVAN
BÜLENT SOYDAŞ

Güle güle kullanın

ahmocan' Alıntı:
Prix'yi dilekleriniz için teşekkürler. Gazocagini hallettik kalorifer tekledi, dolap kapaklarını hallettik şofben tekledi, su sistemi halloldu şase var akü bitiyor :smiley:) yani biri biterken biride baslar be suphanallah diyor keyfini çıkarmaya devam ediyorum. Fotograflar feysbookta iveco karavan sayfasında mevcut...

Ahmet bey, ne kadar güzel bişey, aracınızın iyi veya arızalı yanlarını samimi olarak aktarmanız.
Eminim bir çok arkadaşımız, kullanım aşamasında çeşitli olumsuzluklarla karşılaşıyor, hatta belkide sırf bu yüzden araçlarını satıyor, ama burada ne yazıkki yaşanılan olumsuzluklar aktarılmıyor. dolayısıyla bu işe yeni başlayan karavan sevdalıları , hep olumlu gibi aktarılan yazıları okuyarak yanlış kararlar verebiliyor.
Bu arada ticari düşünen biri olmadığım için bu yazımla kesinlikle kimseyi hedef almış değilim, isterdimki bu yazılar arasında kişilerin yaşadıkları olumsuzluklarda samimi olarak aktarılsın. mademki daima iyiyi planlıyoruz, önce kötüyü bilmemiz gerekir.

Kemal abi sözünü ettiğiniz konuda size sonuna kadar katılıyorum eğer bir dostluk olgusu varsa, ki hep var olduğunu düşünüyorum her konuda bire bir acık olunmalı....

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,493
Kayıtlı Üye Sayımız
172,157
Kaydolan Son Üyemiz
Hkndm

Çevrimiçi üyeler

Geri