Kamp Gezimiz; Gökova Orman Kampı - Akyaka - Marmaris

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan 34snf Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 105
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 174,742
Ynt: Kamp Gezimiz; Gökova Orman Kampı - Akyaka - Marmaris

Sayın mavifatih,
Hızlı cevabınız için teşekkür ederim. Sizin Kampçılık forumunda açtığınız başlığı da takip ediyordum. En son Assos'ta kalmıştınız. Demek ki Gökova'ya kadar inmişsiniz. Tüm bu yol boyunca ailece çadırda kalabileceğimiz temiz, doğası ve deniz güzel, sakin, gölgeliği olan bir kamp yer tavsiye edebilir misiniz? En çok nereyi beğendiniz?

(Bu başlık altında bu mesajı gönderdiğim için özür dilerim)

Etiketler

Kabatepe milli parkı güvenlik 10 puan deniz 7 puan su serin genelde a ile e bölümleri arası aileler var a Yada b bölümlerine yakın yerde kalınır altınoluk tarafları çok kalabalıktan öte su serin ve dalgalı çok güzel kamplar olsada biz bu yüzden kapısından döndük bodrum kişi bası 15 tl 5 araba 5 cadır güvenlik ve hizmet 10 puan ama buzdolabı yok sahile sıfır deniz idare eder bim uzak en yakında Migros var. Pazarları pazar günü kuruluyor gece hayatı çok aktif bu sene turist azmış Gökova güvenlik 10 puan buzdolabı yol 4 kişilik çadır 30 tl akarsuda yüzmek süper 10 üzerinden herseyi ike ailecek kalacak yer tuvaletler bayanlar için biraz uzak en uygun yeri giriş kapının sol tarafı ölmeden önce yok edilmeden önce mutlaka gelin

Çadır kamplarının hepsi aileye uygundu izmirin üstü dalgalı ve serin tek sorun bu

Çadır kurduğumuz yer ile merkez arası 5 dk en büyük avantajı bu

Image

Image

Image

Bilgiler için teşekkürler,orman kampını düşünüyordum ama bu durumda gitmem.

arkadaşlar bende eşimle beraber o tarafa doğru gitmeyi düşünüyorum daha önce hiç ege bölgesine gitmedim. marmaris,datça, fethiye taraflarını gezmeyi düşünüyorum bana sakin kamp kurabileceğim balık tutabileceğim koyları söyler misiniz kamp alanı olması şart değil çadır kurabileceğim temiz yer olması benim için yeterli son olarakta mutlaka aramızda gidip balık tutan arkadaşlarımız vardır oltaya yem olarak ne kullanabilirim ve oralarda yem bulabilir miyim dolap olmadığı için yanımda götüremiyorum bozulur çünkü yardımcı olursanız çok sevinirim.

merhaba arkadaşlar, bayramın 1.günü kısmetse karımla ve karnımızda bebeğimizle kampa gelmeyi planlıyoruz... daha önceki yıllarda giden arkadaşlarım tavsiye etmişti fakat bu yıl el değiştirmiş ve rezalet olmuş gibi duyumlar aldık... orada biri olarak biraz orası hakkında bilgilendirebilir misiniz bizi rica etsem... ortam nezih mi güvenli mi aileler var mı? tesiste görevliler var mı temiz mi temizlik yapılıyor mu? teşekkürler şimdiden

Merhaba arkadaşlar 1 yıl sonra konuyu tekrardan hortlatmış oldum :smiley: Acaba Akyakada son durum nedir ? açık mı hala fiyatlar ne alemde ? öğrenci indirimi var mı ?

13 Martta Kalkandan İzmire geçerken uğradım içeride tadilat yapılıyordu ve bitmek üzereydi. 10 güne kadar açılacağını söylediler.
Nisan27 gibi açılmış olur ise eğer kampta olmayı planlıyorum. Kampı son anda bir değişiklik olmaz ise eğer Muğla valiliğine bağlı bir vakıf işletecek gibi görünüyor.
Gittiğimde ücretler vs hakkında bilgi vermeye çalışırım. Bana sol tarafta resmimin üzerinde kayıtlı telefonumdan da ulaşabilirsiniz.

Kampı işletecek vakfın sorumlusu ile bugün telefonda görüştüm.
Günlük karavan elektrik dahil 40 Tl
Günlük çadır elektrik dahil 35 TL
Çadır talebe indirimi ile günlük ücret 30 Tl fiyat uygulanacakmış.

Çok teşekkürler bilgilerden dolayı. Yalnız fıyatlar çok fazla 2 yıl önce talebe indirimiyle 10 liraya kalıyorduk...

Fİyatlar kamping için doğrusu yuksek gonul ister ki 7-15 lira arasında oynasın ama eskisi gibi kaliteli ve temiz olacaksa değer bence sonuçta cadır basına alınan ucret yani kişi bası 15 lira cok da yuksek değil 2004-2008 arasında tatillerimi orada geçirirdim o zaman bile sanki soylediğin fiyatın uzerindeydi biraz kıyak geçmişler galiba size iki yıl onceki fiyatlarda. Bir de turkiye genelinde cadır kamplarına bakarsan aslında ortalama bir fiyat en son gecen yaz bozcaadaya cadırbası 25 lira vermiştik bir de amasra çakraz da bir yer de konaklamıştık ki en uygunu orasıydı 10 lira ve cadır da onlardandı ve tertemiz harika bir yerdi... ;)

Haklısınız aslında çok değil fakat hizmet bakımından doyurucu olması şartıyla.. Akyakanın Tuvaletleri pis... Giriş çıkış kontrollü değil.. İçerideki marketi pahalı.. ve derdini anlatacak görevli bulmak zor... Tabi bu 2 sene öncesi durum. Değişmiş olabilir. An itibariyle Marmaris Çubucak KAMPI yetkilisi Nahit Güler bey ile görüştüm fiyatlar (1-4) kişiye kadar BİR çadırda kalacak talebe arkadaşlar için elektrikte dahil 17.50 tl 4. kişiden sonra +4 tl talep ediliyor. Uzun vadede kalacaklar için ekstra bir indirim söz konusu değil. Kontrollü olması kaydıyla ateş yakılması serbestmiş. Altarnatif kamp yeri arayan öğrenci arkadaşlar Çubucak kampı da değerlendirebilir. Ayrıca edindiğim bilgilere göre kampa yakın askeri kantinde varmış yine aynı şekilde orada da fiyatlar uygunmuş...

hükümeet sağolsun milli parklara bağlı olan akyaka, birden ne olduysa A tipi mesire alanına dönüştürülüp ORMAN GENEL mudurlüğüne bağlanmıştır. 5 mart 2013 tarihli mesire yerleri yönetmeliğiyle de, fiyatlar merkezi değil, yerelde şirketlere kalmıştır. Ormanlar peşkeş çekilince birileri köşeyi dönmek için istediği gibi fiyatı değiştiriyor. geçen sene öğrenci indirimi ile elektrıksız gunde 10.50 TL ye kaldığımız yere bu sene nasıl gireceğiz belli değil. ben böyle yöneticilerin .....

gökova - akyaka'ya uzun zamandır gitme planım var ( tanıdıkları ziyaret ve hatta onlarla gitmek maksatlı). kamp alanı olarak pek bilgi bulamamıştım. burası faaliyette ise çok işime yarayacak. teşekkürler.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,475
Kayıtlı Üye Sayımız
172,126
Kaydolan Son Üyemiz
Mev

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR