Uyku Tulumu Önerileriniz

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan cemyag Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 9
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 1,093

cemyag

Yeni Üye
Merhabalar, son kamp deneyimimde hava sıcaklığı 7.6℃ gibi değerlere kadar düşmüştü ve emektar 15℃ uyku tulumum neredeyse hiç iş görmedi.

İkinci el temiz kullanılmış Forclaz serilerine bakınıyordum ancak benim için hangi ısı seviyesi aralıklarına uygun olanlarına karar vereceğimi anlayamadım.

İnce kıyafetlerle rahat uyuyabileceğim bir uyku tulumu arıyorum ve 7.6℃’de yaşadığım acı tecrübeyi düşününce Forclaz MT500 -5℃ modeline bakayım dedim ancak bu modelin çok fazla ısınmama ve terleyip uyku uyutmayacağından korktum. Aynı modelin (Forclaz MT500) 0℃ olan versiyonuda mevcut ancak o da aynı sorunları yaşatabilirmi düşüncesinden maalesef beni vazgeçiremedi.

7.6℃ gibi soğuk hava şartlarını deneyimlemiş olduğumu göz önüne alarak, hangi ısı derece aralıklarına sahip uyku tulumlarını tavsiye edersiniz?

Uyku tulumunuzla beraber bir battaniye kullanmayı deneyebilirsiniz bence...
Yanıtınız için teşekkürler ancak kamp yaptığımız alan yurt dışında. Yurt dışı uçuşlarda da kısıtlı miktarda bagajı yanıma alabildiğim için, haliyle bagaj hacminden tasarruf etmek durumundayım. Bu yüzden uyku tulumu + battaniye alternatifi maalesef benim için pek uygun değil.

Yanıtınız için teşekkürler ancak kamp yaptığımız alan yurt dışında. Yurt dışı uçuşlarda da kısıtlı miktarda bagajı yanıma alabildiğim için, haliyle bagaj hacminden tasarruf etmek durumundayım. Bu yüzden uyku tulumu + battaniye alternatifi maalesef benim için pek uygun değil.
Ben araçlı kampçıyım. Bu nedenle size böyle bir öneride bulundum. Tabii uçakla seyahat edecekseniz battaniye taşımanız biraz zor. Sevgiler. Her şey gönlünüzce olsun.

Merhabalar, son kamp deneyimimde hava sıcaklığı 7.6℃ gibi değerlere kadar düşmüştü ve emektar 15℃ uyku tulumum neredeyse hiç iş görmedi.

İkinci el temiz kullanılmış Forclaz serilerine bakınıyordum ancak benim için hangi ısı seviyesi aralıklarına uygun olanlarına karar vereceğimi anlayamadım.

İnce kıyafetlerle rahat uyuyabileceğim bir uyku tulumu arıyorum ve 7.6℃’de yaşadığım acı tecrübeyi düşününce Forclaz MT500 -5℃ modeline bakayım dedim ancak bu modelin çok fazla ısınmama ve terleyip uyku uyutmayacağından korktum. Aynı modelin (Forclaz MT500) 0℃ olan versiyonuda mevcut ancak o da aynı sorunları yaşatabilirmi düşüncesinden maalesef beni vazgeçiremedi.

7.6℃ gibi soğuk hava şartlarını deneyimlemiş olduğumu göz önüne alarak, hangi ısı derece aralıklarına sahip uyku tulumlarını tavsiye edersiniz?
Yanlış anlamayın ama 7.6°C yi nasıl ölçtünüz? Yurtdışında tulum VS malzemeler daha uygun. Alın 0°C lik, geçin.

-5 °C de kamp yapacak olursanız da içlik, çorap ve eşofman gibi kalın giyinin. Kafi olacaktır.

SM-S908E cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Uyku tulumu hakkinda tek marka NOMAD marka olanidir,fakat Turkiyede bulabileceginizi zannetmiyorum

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,438
Kayıtlı Üye Sayımız
172,091
Kaydolan Son Üyemiz
Engin Koygun

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR