İlk Kampım

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan pcexpertt Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 30
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 27,262
Ynt: İlk Kampım

Etkaize' Alıntı:
Deniz kenarı kumsal, plaj vs tarzı yerlerde kamp yapmayı düşünüyorsanız Balıkesir'de Burhaniye'ye mutlaka gidin. 2 gece kamp yapmıştım orada her hangi bir sorunla karşılaşmadım ve Balıkesir'de en çok sevdiğim kumsallardan biriydi.

Çok teşekkür ederim Ayvalığa gittiniz mi ? orada kamp alanı var mı ? varsa orası hakkında neler düşünüyorsunuz ?

Birde burhaniyede gittiğiniz kamp yerinde fotoğraf çekmiş iseniz paylaşmanız mümkün mü ?

Etiketler

kudesci' Alıntı:
Bence bu uzun kampı yapmadan önce çevrenize yakın bir yerlerde günübirlik bir kamp yapmalısınız. Böylece eksiklerinizi ve ihtiyaclarınızı daha iyi görebilirsiniz. Milli parklar ve kamping alanlarında yapılan kamplar daha konforludur. Tuvalet ve temizlik ihtiyacı için idealdir. Ormandaki vahşi hayvan tehlikesinden uzak olursunuz. Fakat çoğunlukla kalabalık olduğundan kamp yaptığınızı anlamazsınız.
Emre bey belirtmiş ormanlarda ateş yakmak, ağaç kesmek ve dal kırmak yasak diye. Ormanlarla ilgili kanunda bunun karşılığında hapis cezası olduğunu da ben ekliyeyim. Eğer ormanda kamp yapmaya karar verirseniz bulundunuz bölgeyi yakınlarınıza haber vermeyi unutmayın.
Çok güzel fikir aslında fakat bulunduğum ilde malesef kamp yapabileceğim hiçbiryer yok ama yakın illerde varsa şehir merkezine yakın olan yerde kamp yapma fikiri güzel olabilir.

Fotograf paylasimi yapamayacagim su an ama eve gectigimde unutmamis olursam paylasirim. Belli bir kamp alani yok bildigim kadariyla. Ben daha cok gerilla tarzi uygun bir alan bulup cadirimi kurmustum ve etraftan tepki almadigim icin de orayi onerdim. Otobusle de ulasimi kolay.
Onun disinda siteden bir abimiz Turkiyedeki kamp alanlariyla ilgili bir site olusturmustu linkini bulup paylasacagim hemen.

http://www.kampingturkiye.com/
Bildigim en guncel kamp alanlari bu linkte.

Ilgili ileti linki de sudur http://http.www.gezenbilir.com/index.php?topic=107592.0

Etkaize' Alıntı:
Fotograf paylasimi yapamayacagim su an ama eve gectigimde unutmamis olursam paylasirim. Belli bir kamp alani yok bildigim kadariyla. Ben daha cok gerilla tarzi uygun bir alan bulup cadirimi kurmustum ve etraftan tepki almadigim icin de orayi onerdim. Otobusle de ulasimi kolay.
Onun disinda siteden bir abimiz Turkiyedeki kamp alanlariyla ilgili bir site olusturmustu linkini bulup paylasacagim hemen.
anladım çok teşekkür ederim

Antalya tarafına gelirseniz beni de alın yaa :smiley: Likya yolu çok güzel bu arada 509 km dilediğiniz yerden başlayıp çılgınca yürüyebilirsiniz :smiley: Çıralı, adrasan, Olympos , kaş gibi yerlerden geçiyorsunuz şahane bir yol ;)

Hangi şehirdesin bilmiyorum ama ilk kampı merkezlere yakın bir kamp alanında yapman sana çok şey kazandıracaktır. Kampta herkesin olmazsa olmazları farklıdır. BU yüzden 1-2 gunluk kamp alanında bir kamp yapıp malzeme açısından neye ihtiyacın oluyor neye olmuyor gözlemlemen sana çok şey kazandıracaktır. Gereksiz eşyaları bırakır hafıflersin gereklileri alır kampa devam edersin.

Ben arabayla kamp yapıyorum baltasız, testeresiz, Saglık kiti almadan, mesala çoğu kısı ıhtıyac duymaz ama yagmur ve golge için 3x5 m tentemı yanıma almadan yola çıkmıyorum. Çadır altı için branda mutlaka alıyorum.

rabbit' Alıntı:
Hangi şehirdesin bilmiyorum ama ilk kampı merkezlere yakın bir kamp alanında yapman sana çok şey kazandıracaktır. Kampta herkesin olmazsa olmazları farklıdır. BU yüzden 1-2 gunluk kamp alanında bir kamp yapıp malzeme açısından neye ihtiyacın oluyor neye olmuyor gözlemlemen sana çok şey kazandıracaktır. Gereksiz eşyaları bırakır hafıflersin gereklileri alır kampa devam edersin.

Ben arabayla kamp yapıyorum baltasız, testeresiz, Saglık kiti almadan, mesala çoğu kısı ıhtıyac duymaz ama yagmur ve golge için 3x5 m tentemı yanıma almadan yola çıkmıyorum. Çadır altı için branda mutlaka alıyorum.

Kırşehirde yaşıyorum hocam ankarada kamp yeri bulursam orada yapmayı düşünüyorum tavsiyeleriniz üzerine

bomdia' Alıntı:
Antalya tarafına gelirseniz beni de alın yaa :smiley: Likya yolu çok güzel bu arada 509 km dilediğiniz yerden başlayıp çılgınca yürüyebilirsiniz :smiley: Çıralı, adrasan, Olympos , kaş gibi yerlerden geçiyorsunuz şahane bir yol ;)

Şuan alternatiflerimiz arasında balıkesir/izmir ve Antalya var eğer gelirsek neden olmasın :smiley:

pcexpertt' Alıntı:
Kırşehirde yaşıyorum hocam ankarada kamp yeri bulursam orada yapmayı düşünüyorum tavsiyeleriniz üzerine

Çamkoru yu bır dene istersen. Siteden giden bir ekıp bıle var hatta..
http://www.gezenbilir.com/index.php?topic=109287.0

eger programınızı başlatmadıysanız hala terettütteysen mayıs sonları veya haziran ilk haftası ankaradan rota olimpos araç 2015 fokus kamp malzemem tam tek kişiyim mail murat_40_06@hotmail.com

DSCN5969

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,476
Kayıtlı Üye Sayımız
172,128
Kaydolan Son Üyemiz
hayalperestt

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.