Hymer B-655 Sizce Kaç TL'ye Almalıyım?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan şado Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 31
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 36,569
Ynt: Hymer B-655 Sizce Kaç TL'ye Almalıyım?

Bence yanlış bir karavan alıp problemler yaşadıktan sonra insanın karavancılıktan soğuması söz konusu olabilir.isteklerinizi bilir beklentilerinizi karşılayacak bütcenizi sarsmayan bir karavan sahibi olmak için bekelemek gerekiyorsa özlemle beklenebilir.beklemkte kavuşmak kadar güzeldir.

Etiketler

Yalnış bir karavan nedir acaba cok merak ettim. Kime göre yalnış, neye göre yalnış. Böyle bir standartmı var. Birşeyin yalnış olabilmesi için doğrusunun bilinmesi gerekli. Peki doğrusu ne ?
Su anda 1982 model bir VW minbusum var ve içini kendi zevkime, isteğime ve zihnisinirliğime göre düzenledim 1 yıldır da kullanıyorum. Buradaki bir çok arkadaşa göre bir gecekondu olabilir, hatta çoğu arkadaş (karavanı olmayanlar bile) "hadi canım bana bedava bile verseler binmem o külüstüre diye bilir" .Saygı duyarım.
1 senedir yaklasık 10-12 bin km yol yaptım. o benim için bir saray. niyemi çünkü ben ona binince keyif alıyorum. Ama eminim buradaki dostların büyük bir kısmı benim aldığım keyfin binde birini alamayacaktır onda. Bugun 0 km hymer ile değişmem. Zira herkesin zevki ve tarzı farklı. Zevkler ve renkler tartışılmaz.
Sonuç olarak doğru karavan yada yalnış karavan , güzel karavan yada çirkin karavan diye bir tanımı kabul etmiyorum.Kime göre...
Bu tamamen hayattan, doğadan ve karavandan ne beklediğinize bağlı.
Haaa bide karavancılıktan soğuma olayını da anlamıyorum. İnsan yaşam biçiminden, zevkerlinden ,tercihlerinden soğuyabilirmi? Sizleri bilemem ama ben asla........
Çenem düştü galiba :smiley:)))

Huseyin Bey Evcan kampta cok guzel bir sey soyledi. "Bak su 200 bin liralik hymera, bir de bak su kulustur karavana" diye iki karavan gosterdi. "Kimisi yuzbinlerce lira para verir, kimisi de 10 bin lira verir. Sonucta ikiside gelir ayni yerde karsi karsiya konaklar."
Huseyin Beyle ayni fikirdeyim. Gittigin yol ayni yol, kaldigin yer ayni yer, aldigin zevk ise kesinlikle ayni zevk. Yeterki muhabbet olsun.
Omer haftasonu yaninda yer ayir. Golge olsun. :D

insel' Alıntı:
Huseyin Bey Evcan kampta cok guzel bir sey soyledi. "Bak su 200 bin liralik hymera, bir de bak su kulustur karavana" diye iki karavan gosterdi. "Kimisi yuzbinlerce lira para verir, kimisi de 10 bin lira verir. Sonucta ikiside gelir ayni yerde karsi karsiya konaklar."
Huseyin Beyle ayni fikirdeyim. Gittigin yol ayni yol, kaldigin yer ayni yer, aldigin zevk ise kesinlikle ayni zevk. Yeterki muhabbet olsun.
Benim girdiğim yere sen giremezsin üstad :smiley: seninki bizim fakirhanenin yanında malikhane :smiley:))))

Ömer bey, sizin yaşınız, yaşam tarzınız, aile yapınız, karavandan bekledikleriniz benimkinden farklı olabilir.benim sevdam motorkaravanla daha çok gezmek seyahet etmek,avrupayı dolaşmak yeni maceralar yaşamak.oysa siz daha çok kamp hayatını benimsemiş olabilirsiniz anlatmak istediğim bu. biz dört kişilik bir aileyiz iki kişilik karavan markası veya modeli ne olursa olsun bizim için uygun değildir.ayrıca yurt dışında eski model bir karavanla ne kadar huzurlu bir seyehat yaparsınız buda tartışılabilir. saygılarımla

şado' Alıntı:
Ömer bey, sizin yaşınız, yaşam tarzınız, aile yapınız, karavandan bekledikleriniz benimkinden farklı olabilir.benim sevdam motorkaravanla daha çok gezmek seyahet etmek,avrupayı dolaşmak yeni maceralar yaşamak.oysa siz daha çok kamp hayatını benimsemiş olabilirsiniz anlatmak istediğim bu. biz dört kişilik bir aileyiz iki kişilik karavan markası veya modeli ne olursa olsun bizim için uygun değildir.ayrıca yurt dışında eski model bir karavanla ne kadar huzurlu bir seyehat yaparsınız buda tartışılabilir. saygılarımla
Şadan bey tam benim soylediklerimi özetlemişsiniz zaten. Bende tam bunu soyluyorum. Doğru karavan yalnış karavan, iyi güzel karavan olmaz. Bu tam dediğiniz gibi kişisel tercihlerle ve kişilerin konformistliği ile orantılı şeydir. Dediğiniz gibi herkesin beklentisi farklı.
Saygılarıla,

Konunun başındaki hymer ne oldu acaba? :eek: Sardırıp gitmişiz biz. Konu kalmış. 2006 hymer Türk plakalı, nerde?

insel' Alıntı:
Konuyu okadar güzel ve net anlatmışsınız ki! bana düşen bu düşünceye şapka çıkarmak.Sevgiler bizden.

İnsel bey sorduğunuz hymer karavana o tarihte 75.000 euro karşılıgı nakit teklif etmeme rağmen sahibinin 100.000 euro dan aşagı inmemesi yüzünden anlaşma olmadı.karavan özel bir üniversitesin sahibinindi daha sonra karavanı malesef üniversite mobil tanıtım aracı yaptılar.bir yıl öncesine kadar böyle idi son durumun bende bilmiyorum fakat o karavanı keşke hiç görmeseydim üstelik test amaçlı kullanıktan sonra bir daha başka karavan beğenemedim.13 m3 yeni kasa 25000km klimalı bir jumper aldım bir yıldan beri karar verip karavana çeviremiyorum.

Bahsettiğiniz Karavan Beykent Üniversitesinin Karavanıysa hala otoparkında görüyorum.
http://www.gezenbilir.com/index.php?topic=29998.msg652142#msg652142

şado' Alıntı:
İnsel bey sorduğunuz hymer karavana o tarihte 75.000 euro karşılıgı nakit teklif etmeme rağmen sahibinin 100.000 euro dan aşagı inmemesi yüzünden anlaşma olmadı.karavan özel bir üniversitesin sahibinindi daha sonra karavanı malesef üniversite mobil tanıtım aracı yaptılar.bir yıl öncesine kadar böyle idi son durumun bende bilmiyorum fakat o karavanı keşke hiç görmeseydim üstelik test amaçlı kullanıktan sonra bir daha başka karavan beğenemedim.13 m3 yeni kasa 25000km klimalı bir jumper aldım bir yıldan beri karar verip karavana çeviremiyorum.

Bence ha hymer ha jumper. Karavani karavan yapan muhabbet. Unutun gitsin hymere. Jumperla devam. :smiley: Ayrica dert ettiginiz seye bakin. :smiley: Siz 25bin yuro ile anlasamamissiniz. Ben bir karavanda 2 bin lira ile anlasamadim. Hala ariyorum. Aramaya devam.

Affınıza sığınarak soruyorum
Bu aracın nesi varki bu kadar pahalı

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Evvet işte hortlayan bir konu...

HYMER B655 MERCEDES 2006 MODEL - 28.000.KM Türkiye'nin en büyük ilan sitesi sahibinden.com'da - 447470286

Araç yeniden satışta... Geçen süre herşeyin değerini düşürmüş bu araç hariç.. 70.000 euro dan 100.000 euroya çıkmış araç.. :smiley:
İzmirde gördüğüm , ducato üzeri motokaravan , çok orjinal Almanya yapımı , sıfır motokaravanı 65.000 Euroya aldığını söyledi . Bizde ikinci el 100.000 Euro , pes doğrusu . Alan çıkmaz bunu . Tok satıcı .

SM-G920F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,479
Kayıtlı Üye Sayımız
172,133
Kaydolan Son Üyemiz
sereze

SON KONULAR

Geri