Döner Koltuk Sehpası

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan buralpdi Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 77
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 38,324
Ynt: Döner Koltuk Sehpası

bu ürünün farklı modelini kullanan bilgisi olan varmı acaba imalatını yapmayı düşünüyorumda yapsam satılırmıki acaba saygılar

Etiketler

egerce' Alıntı:
bu ürünün farklı modelini kullanan bilgisi olan varmı acaba imalatını yapmayı düşünüyorumda yapsam satılırmıki acaba saygılar

Özel e-posta adresi bildirirsen,döner koltuk aparatı hk Forumdan derlenen bilgileri dosya halinde gönderebilirim.
Karavanını kendi yapanlar bu aparatıda kendileri yapıyor,azıda satın alıyor.
Piyasayı iyi değerlendirmek gerekir,Kalıp,malzeme,Pires ve imalat.İşcilik.
Dosyadaki ilanda 20 EURO .
Başarılar dileğiyle,kolay gelsin.

airboat' Alıntı:
Özel e-posta adresi bildirirsen,döner koltuk aparatı hk Forumdan derlenen bilgileri dosya halinde gönderebilirim.
Karavanını kendi yapanlar bu aparatıda kendileri yapıyor,azıda satın alıyor.
Piyasayı iyi değerlendirmek gerekir,Kalıp,malzeme,Pires ve imalat.İşcilik.
Dosyadaki ilanda 20 EURO .
Başarılar dileğiyle,kolay gelsin.
çok teşekkür ederim üstadım 50 tl civarı sanırım ama bu bahsettiğiniz kollu yani kilitlenebilir cinsindenmi benim bursa araştırmam 80 tl aşşası yok eğer kilitli yani sabitlenir ürün ise uğraşmaya gerek yok.siz yine bana gönderin bir zahmet
egerce@hotmail.com egerce@gmail.com aslan@sermakine.com

üstad dosyadaki ilan derken neden bahsettin anlamadım...bende istiyorum 2 adet...
osak@indexorg.com

aracın ön ikili koltuğuna bir sistem yapsam geriye dönebilen sürücü koltuğunada yanaşabien nasıl olur ??? ;)

benim öndeki koltuklardan sadece birine takıldı bu mekanizma ,yolcu koltuğuna ,ancak koltukların yükseltileri değişti yani yolcu koltuğu 2-3 cm yükseldi.biraz can sıkıcı gibi ama pek dikkatli bakmayıncada fark edilmiyor.

Geçen hafta benim koltukların boyunu biraz kısalttım. O ara söktüğümde resimlerini çektim. Benim sistem biraz daha basit. Arada bilya gibi şeyler yok. Dört adet sert plastik üzerinde dönüyor.

Alt tabla

ilginç sağolun küçük bir tavsiye plastiğin özelliği belli olmuyor ama sanki polyamid e benziyor eğer onlarda aşınma sorunu yaşarsanız
delrin diye bir malzeme var olası tekrar tadilat falan gerekirse bu maddeyi kullanın benden size 5 yıl garanti metal erir bu madde erimez saygılar

egerce' Alıntı:
aracın ön ikili koltuğuna bir sistem yapsam geriye dönebilen sürücü koltuğunada yanaşabien nasıl olur ??? ;)
Ben sürücü koltuğunu dönerli,ikili koltuğu ise öne doğru ikili katlamayı düşünüyorum.İkili koltuğun yaslanma bölümü zaten katlanıyor,Ben bir daha halı gibi katlamayı düşünüyorum.Böylece önden arka yaşam bölümüne rahat bir geçiş sağlanacaktır.
Ne düşünürsünüz?

seyfettin abi eğer içeride eğer ikili koltuğa ihtiyacın yoksa oldukça mantıklı mesajı almadın sanırım aracı diyorum bursaya getirebilirsen arka kapı konusunda sana yardımcı olmak isterim saygılar
benim sayfada var gerçi ama benim sistem böle olacak

Assem1

Assem2

Assem3

egerce' Alıntı:
ilginç sağolun küçük bir tavsiye plastiğin özelliği belli olmuyor ama sanki polyamid e benziyor eğer onlarda aşınma sorunu yaşarsanız
delrin diye bir malzeme var olası tekrar tadilat falan gerekirse bu maddeyi kullanın benden size 5 yıl garanti metal erir bu madde erimez saygılar

Merhaba
Evet polyamid kullandım. 2 senedir bu koltukları kullanıyorum. Aşınma resimde görüldüğü kadar. Zaten aşınırsa elimde aynı malzemeden var. Bizim imalatlar, o an ne bulursak onlarla yapılıyor. Bunlar şişe kalıplarıydı buna çevirdik. Bizimkisi bir tür geri kazanım:=))

Bestamibey' Alıntı:
Merhaba
Evet polyamid kullandım. 2 senedir bu koltukları kullanıyorum. Aşınma resimde görüldüğü kadar. Zaten aşınırsa elimde aynı malzemeden var. Bizim imalatlar, o an ne bulursak onlarla yapılıyor. Bunlar şişe kalıplarıydı buna çevirdik. Bizimkisi bir tür geri kazanım:=))
önemli olan çözüm üretmek bu benim yaşam prensibim tebrik ederim saygılar

nevzat' Alıntı:
benim öndeki koltuklardan sadece birine takıldı bu mekanizma ,yolcu koltuğuna ,ancak koltukların yükseltileri değişti yani yolcu koltuğu 2-3 cm yükseldi.biraz can sıkıcı gibi ama pek dikkatli bakmayıncada fark edilmiyor.

Nevzat hocam, benim döner bilyalı Gramer, eksileri başladı yükseklik, laşkalıkve ses yapmaya başladı alttan sıkmaya çalışacağım. Senin koltuk döneri bizim sistemden değişik mi.

Bestamibey' Alıntı:
Geçen hafta benim koltukların boyunu biraz kısalttım. O ara söktüğümde resimlerini çektim. Benim sistem biraz daha basit. Arada bilya gibi şeyler yok. Dört adet sert plastik üzerinde dönüyor.

Ortadaki deliğin çapı bana biraz küçük gibi geldi. Allah göstermesin, herhangi bir kaza anında o koltuk ve üzerinde oturan insan, o çaptaki bir somun-civatayla hayata tutunuyor olacak (emniyet kemerinin bağlı olduğunu varsayıyorum). Piyasada mevcut örneklere bakarsanız hepsi kalın somun-civatalarla bağlanmıştır. Bence hayatınızı emanet ettiğiniz aksamın sağlam tutulmasında fayda var.

Bekir bey

Civata kalınlığı 14 mm. Bu koltuğun civatasının kırıldığı bir kazada zaten sağlam kalmayız. Piyasadaki ürünlerin ne kadar dandik olduğunu gördükten sonra, bu aparatı kendim yapma kararı aldım. Malum piyasa işleri bu ara malzemeden çok çalıyor.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,461
Kayıtlı Üye Sayımız
172,117
Kaydolan Son Üyemiz
fmt35

SON KONULAR

Geri