DIY Kendin Yap Snorkel

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan moonwalker_arc Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 72
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 16,191

Etiketler
Ynt: DIY Kendin Yap Snorkel

ömererhan' Alıntı:
iyi akşamlar bende suziki jimny aracıma yaptırmayı düşündüm hatta mehmet becceyle bile bu konuyla görüştüm kendiside düzgün bir yaklaşımda bulunmadı bana kalırsa yapma şnorkeller yakıt acısından bir faciya gibi geliyor bana şnorkel aslında icinde bir takım havalandırmayı kolaylaştıran bir tribün yada bir pervane gerektirmeli diye düşünüyorum yanlış bizlere faydası olmayan şeylere para harcamayalım derim ama deneyen varsa aracımıza sıkıntı vermiyorsa bende alabilirim

bu degerlendirmenize katılmamaktayım şınorkelin iç yapısını çok iyi bir şekilde safari şınorkellerinin buroşurunden netten baktık
sadece kafa kısmında su girişini tahliye edecek kanalcıklar var buda aşırı yagmurlu havalarda seyir esnasında giren suyun tahliyesi içindir
halk arasında yanlış bilinen yagmurlu havalarda kafayı ters çevirme durumu ters türbülansla havafilitresindeki havanın geri çekilmesine neden olabileceginden yanlışdır . bu yüzden bu kanalcıklar var giren suyu tahliye eder .gerisi temiz havayı filtreye ulaştıran bir boru başka bir özelligi yok araştırın görün yakıt sarfiyatını çok az etkiler ama bunu performans olarak geri kazandırır
özel sipariş üzerine yapmış oldugumuz cj modelini kendi garajımdan inceleyebilirsiniz
http://www.gezenbilir.com/index.php?topic=48136.msg773431;topicseen#msg773431

Uğur Bey gerçekten elinize sağlık..Çok güzel bir iş çıkarmışsınız.
Aynı zamanda büyük geçmiş olsun..
Karadeniz Ereğliden sevgiler..

PajeroCat' Alıntı:
Uğur Bey gerçekten elinize sağlık..Çok güzel bir iş çıkarmışsınız.
Aynı zamanda büyük geçmiş olsun..
Karadeniz Ereğliden sevgiler..

Teşekkür ederim, daha iyileri sizin olur inşallah.

Bu arada farkettim ki halen daha son halinin fotoğrafını eklememişim çok tembelim bu aralar :D

moonwalker_arc' Alıntı:
Teşekkür ederim, daha iyileri sizin olur inşallah.

Bu arada farkettim ki halen daha son halinin fotoğrafını eklememişim çok tembelim bu aralar :D

Sağlık olsun..En kısa zaman zarfında snorkelin son halini de görmekten mutluluk duyarım Uğur bey..
sevgiler

tek kelımeyle harika...guzel gunlerde kullanırsın ınşallah ayrıca buyuk gecmıs olsun ...

Uğur Bey Merhaba,
Çok meşakatli birçalışma, el emeği göz nuru.
Şnorkel altında bir yerde bir acil durum su tahliye tapası bulunuyor mu? Kazara (yıkama esnasında) şnorkelen içeri su girerse bu suyun bir yerde kalıp motora gitmemesi için bir oda bulunuyor mu?
Bilgisi olandan konu hakkında yanıt bekliyorum.

Arkadaşlar hepinize teşekkür ederim,

@Özgür bey tahliye tıpası bulunmuyor, ancak hava filtresine bağlandığı yerden hotum istenildiğinde çıkarılabiliyor, zaten snorkelden kaputun içine giren boru kısmı snorkelin alt kısmından yukarda olduğu için çok fazla su girmeden borudan içeri girmesi mümkün değil.Tabii böyle bir sistem uygulanabilirdi düşünmedik açıkcası yaparken ancak şimdilik ihtiyaç da duymuyoruz.

@Gökhan bey mutlaka beklerim.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,489
Kayıtlı Üye Sayımız
172,148
Kaydolan Son Üyemiz
perdeci71

SON KONULAR

Geri