Discovery 2 Genel Sorular Buraya

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan troyexplorer Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 335
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 62,402

Etiketler
Cok can sıkıcı bu boya isleri. Ote yandan da pas ilerlemesin diye ugrasmak lazim. Butun kapiyi boyatmadan sadece bu statik boya kismini ve siyah plastik parcanin altini temizletip boyatmak lazim. Bunun icin de anladigim kadari ile bir hayli kapi ici operasyon yapilacak. Hic hosuma gitmedi :(

Bilgiler icin cok tesekkurler bu arada. Gulu seven dikenine katlanacak :smiley:
İç kapı döşemesi sökülecek , cam çerçevesinin alt vidaları en altta üst vidaları dışardan gözüküyor zaten
Cam kızağını cam kirkosundan ayırıcan yukaro doğru çektinmi gelir, sonra camı ve kelebek camını çıkarıcan iç fitilinide çıkarıcan
baya zahmetli iş yani
Sökmüşken cam kızağıda çürümüştür büyük ihtimal onlarında yenisini yaptırıcan bence cam kızağı camdan kurtulduğu zaman yap hepsi birarada çıkar

Elinde fazla tampon olan da olmaz ki herhalde? :smiley: Belki demir tampon taktirmis ve elindeki tampon aciga cikmis birini bulursam alirim. Bildiginiz ya da sorabilecegim bir yer biliyor musunuz?

Elinde ön arka tampon var hasarsız isterseniz bana ylaşabilirsiniz. alper güney 05322362370

Sent from my iPhone using Tapatalk

150.000 bakımında yapılması gerekenler neler bilgisi oşan var mı?
Teşekkürler

Sent from my iPhone using Tapatalk

Belli bi yaş ve km den sonra sana kalmış alper,
hiç değişmediyse , bütün yağları değiştir
filtreler, motor haricinde , rotar, körük, ace, şanzuman, hç değişmediyse değiştir
V kayışının durumuna göre artık vs vs

Son düzenleme:

Şu acenin filtresinin nerde olduğunu öğrenirsen banada söyle
Süleyman abi,ben de ACE filtre değişmiş ti aracı aldığımda,ama bende yaz sonu komple değiştireceğim.İncelerken ACE sistemini daha önce yerini bulmuştum.Aracın altında ACE BLOĞU var.Orada M10 bi tapa altında.Filtreyi çıkarırken döndürmeye gerek yok sanırım,çektinmi geliyor.Küçük bir filtre.Ama tapayı sökmek zor gelmişti bana.

Ace bloğunu biliyorumda, hangi tapa olduğunu fotograflayabilirsen yanlış yer sökmeyelim
Ekte gönderdim .

Orhan

WP 20170704 002

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,489
Kayıtlı Üye Sayımız
172,146
Kaydolan Son Üyemiz
Suatcım

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.