Chevrolet Blazer lüfen yardım

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Erdi.S Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 177
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 161,987
Ynt: Chevrolet Blazer Lüfen Yardım

Merhaba,

Bende blazer 97 var vitesler R,N,D,3,2,1 şeklinde. Buradaki D aracın 4,3,2,1 viteslerinin tamamını kullandığı moddur. Otomatik değiştirir. 3 te ise 1,2,3 viteslerini kullanır. 2 de 1,2 viteslerini kullanır.1 de ise sadece 1'i kullanır. D ise yukarda söylediğim sistemde 3'e denk gelir. Hatta Jeep'te bu 3 cü vites düğmeyle devereye alınır.

Etiketler

yani şehir içinde normal D mi kullanmalıyız ? yakıtı hangisi en çok tasarruflu tüketir ?

Şehir içide de dışında da kare d kullanmalısınız diğer rampa inerken ağır yük çekerken ve bunun gibi durumlarda mantıklıdır. Yani arabanın yüksek devirde kalmasını istediğinizde. Rampa aşağı çok hızlanmasını engellemek için kullanılır.

Merhaba,

Bu arada blazera gönül rahatlığıyla iyi bir usta da prens marka tüp taktırabilirsiniz. Tüpleri gittiğinizi anlamazsınız bile. Kronik sorun falan yok. Nazar değmesin.....:smiley:

O zaman bana da prins yollari gozuktu. Bi iki gundur aku de bi sorun var surekli baska aractan baslatiyoruz blazeri. Kontak ceviriyorum ilk once 5 kere ding ding ses geliyor sonra tam marsa basicam cat diye gidiyor elektrik. Alide kaca var sanirim ama ustaya gostericem. Daha once basina boyle bisey gelmis olan var mi acaba. Ya da cozum onerisi olan. Tesekkur ederim

Kutup baslarinin sikiligini ve okside olup olmadigini kontrol edin.
Gevsek yada farkinda olmadan kablo kopma noktasina gelmis olabilir.
Veya okside olup gecirgenligi iyice azalmis olabilir.
Bunlara ragmen yine ayni sorun varsa amperi,voltaji olcturun.
Tahminime gore aku yeni degilse,yeni aku arastirmaya baslayin.
Biraz yuksek amperli tercih etmenizi oneririm.

usta aku yepyeni değil ama yeniydi. gevseme olabilir kutup başlarinda. oksitlenme varsa wd40 siksam heralde cozer sonra iyice bi silip temizlesem olur heralde. artik olmazsa dediğin gibi yaparim amper voltaj olctururum. bende de elektronk bi iki aksam dişinda hersey guzel. bi klima gazi bastirticam soguk uflremiyor

Once bir kaynak su dokun kutup baslarina.Yagi,kiri temizler.
Sonra dediginiz gibi WD 40 ve silme islemi iyi olur.

hocam + kutup vasi gevsekmiş azicik sıktım yerine oturttum. aku bosalmamiş sadece orda gevseklik var diye basmıyormus. simdi yolunda. yani kutuplari baglanti yerinden sıkıştırmak gerekıyormus. arada ufak sorunlar cıkıyor .. tesekkur ederim.

Herkese merhabalarr. Pazartesi günü lüleburgaza gittim ve uzun yolda yakıt ölçümü yapma fırsatım oldu. Maslak Opet'ten fulledim ve başakşehir ikitelli organize sanayi sitesine uğradm ordan da direk lüleburgaza geçtim tam 117 mil yaptım yani 187 km ye denk geliyor ve bu yolu tekirdağ kınalı sapağından 15-20 km öncesinden sonra hız sabitleyici ile gittim ara ara kapatıp açtım genelde 95e sabitledim arada arttırdım arada azalattım, neyse lüleburgaza varınca işlerimi hallettim ve kendimi benzin istasyonuna attım beklediğimden çok farklı bi durumla karşılaltım, depoyu doldurdum ve araç 25.4 litre gaz aldı. gazın litresini 2,49dan aldım 63liraya fullendi. o anda çok şaşırdım 187km yol yaptım ve 100lira civarı bi fiyat bekliyordum ama beklediğimden çok aşağı bir fiyat çıktı. işin ilginç yanı ise dönüşte oldu tekrar yola çıktımm depoyu fulledikten sonra hiçbir yere uğramadan sarıyerdeki shell benzin istasyonuna gittim. bu sefer otobana çıktıktan sonra mahmutbeye kadar sadece 2 yada 3 kere hız sabitleyiciyi devre dışı bıraktım. mahmut bey gişelerinden sonra kanal D binasının ilersindeki habibler sapağına kadar trafik vardı orayı geçtikten sonra 80e sabitledim ve galatasaray stadının oraya kadar o şekilde gittim. ordan sonra maslak sarıyer yönüne döndüm normal şekilde sarıyere gittim 112mil yol yaptım buda 179km oluyor. sarıyerde depoyu fulledim ve bu sefer 54liralık gaz aldı gazın litresi 2,48. yani 179km de 22 litre yakıt demek oluyor yani 100kmde 12.5 litre yakıt demek. yorumlarınızı alabilirmiyim acaba?

bendaha gaz taktirmadim ama benzin olayina gelince sadece deneme amacli bi suredir her zaman 100 tl benzin atiyorum ve range genelde fuel lowdan 150 kmlere cikiyor.ben surekli ayni yolu yapiyorum ve bazen yakit gayet istikrarli harcarken bazende iphone sarji gibi iki gun sonra lowa dusuyor.acaba bi yerinde bi yanlislik mi var diyorum ama kendim cozemedim.bu arada tupun markasinin yakit sarfiyatiyla bi alakasi varmidir

valla genelde prins öneriyolar bu araçlara daha uyumluymuş ama bende aldığımda atiker vardı şuana kadar memnunum. senin sorunun büyük ihtimalle depo şamandırasından yada yakıt göstergesi kadranındandır diye düşünüyorum.

Gelicek ay kismetse taktirticam genellikle prins diyorlar hem forumdaki hem de disardaki arkadaslar. Bu arada sen araci yeni almistin sanirim tekrar hayirli olsun. Bir sorunla karsilasmadin insallah?

Merhaba,

Daha önce ben 120km. Sabit hızda yakıt tüketimini yazmıştım. Bu hızı 80-90 km lere indirdiğinizde aldığınız sonuç normal. Sanıldığı kadar uçuk yakıt tüketimi yok bu arabaların. Tabi ki arazi şartlarında, agresif kullanımda yakıtta artar. İnsan bile çok koşarsa, çok efor harcarsa çok yer içer

fingerr' Alıntı:
Gelicek ay kismetse taktirticam genellikle prins diyorlar hem forumdaki hem de disardaki arkadaslar. Bu arada sen araci yeni almistin sanirim tekrar hayirli olsun. Bir sorunla karsilasmadin insallah?

evet 1 ayı geçti ama henüz bir sorunla karşılaşmadım sadece uzun yol yaptıktan sonra arma amortisörlerden gacırdama sesi gelmeye başladı sprey yağlar varya çok amaçlı ondan sıktım kendim ve bir sorun kalmadıı
cembay' Alıntı:
Merhaba,

Daha önce ben 120km. Sabit hızda yakıt tüketimini yazmıştım. Bu hızı 80-90 km lere indirdiğinizde aldığınız sonuç normal. Sanıldığı kadar uçuk yakıt tüketimi yok bu arabaların. Tabi ki arazi şartlarında, agresif kullanımda yakıtta artar. İnsan bile çok koşarsa, çok efor harcarsa çok yer içer

açıkcasıı ben bu kadarınıda beklemiyordumm o yüzden biraz şaşırdım ve sizinle paylaşmak istedimm ve uzun yola korkmadan çıkılacak bir araç olduğunu görmüş oldum.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,457
Kayıtlı Üye Sayımız
172,111
Kaydolan Son Üyemiz
ibrahim akçocuk

SON KONULAR

Geri