Çekme Karavan ile Yunanistan İtalya Makedonya

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan mustafayetim Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 609
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 110,873
Ynt: Çekme Karavan ile Yunanistan İtalya Makedonya

Gömme balığı benim favorimdir.Ayrıca gerçek alabalık tereyağında kızarırsa mis gibi olur.Tabi onu bulmak zor .Eşim birara giderdi Geyve tarafında derelerde turuncu kırmızı benekli alabalık tutuyorlardı ancak uyanık bir balıkmış kenarda sizi görmeyecekmiş.ı

Etiketler

Bülent bey Üsküp fotoları öteki bilgisayarda kaldı.Üsküp içinden pek eklemedik.Ohrid Üsküpe 2.5 saat uzaklıkta...Orası daha renkli.Biz haftada 2 yada 3 balık yeriz .Benim ailemde eşiminkide sever.çocukluktan alışığız...O yüzden adını duymak bile hoşumuza gidiyor ...

:smiley: niye Üsküp dediysem Ohrid diye burada ki arkadaşlara anlatıyorken,komik oldu.

Şimdi eşimi aradım akşama pazaryerine balık yemeye gidelim dedim,ilk söylediği sen sevmezsin ki ben severim,nerden çıktı şimdi bu.Bende anlattım canım çekti diye...

mayıstosböce' Alıntı:
:smiley: niye Üsküp dediysem Ohrid diye burada ki arkadaşlara anlatıyorken,komik oldu.

Şimdi eşimi aradım akşama pazaryerine balık yemeye gidelim dedim,ilk söylediği sen sevmezsin ki ben severim,nerden çıktı şimdi bu.Bende anlattım canım çekti diye...

Size afiyet olsun .Bir günde bize misafir olun .Eşim az önce dedi .Gömme adı yerel bir isim kimse bilmez ben de şimdi merak eden öğrenir dedim .Bulursam albümlerimizde ekleyeceğim fotosunu.muhtemelen kızarmış olarak Bizde yayın ızgara yiyeceğiz kaynanamları çağırdık

buldummmmm

2860370756 085468f2d2 z

Her zaman bekleriz bizde.Bu balık pazaryerinde yada kapalıçarşının orda yoktur ama gittiğimde sorarım varsa ondan yerim,şimdi çıkıp şansımı bir deneyeyim,sizede afiyet olsun.Kaç kişinin canı çekmiştir bu akşam belli değil,ben ki kolay kolay yemem :smiley:

Bülent bey afiyet olsun.Ohri gölünü beğendiğinize sevindim.Yarın eğer muaynehanede vakit bulabilir isem ohri gölünün beslendiği kaynağın olduğu Unesconun koruması altıdaki Galiçya miliiparkı ile ilgili fotoğraflar ve videoları paylaşacağım.Bu paylaşacağım görseller bu yazı dizisinin finali altın vuruş olacak bekleyi görün çok beğeneceksiniz derim.Herkese iyi akşamlar....

Folklorik kıyafetli bir genç çift eski kilisenin içine girdi.Ben de onları çıkışta yakalayabilmek için biraz bekledim .Kendileri gibi kıyafetli bir gurup ile gelmişlerdi .

http://www.youtube.com/watch?v=3-TcjuIgZiA

:smiley:

Merakla bekliyor olacağım.
Ben dün akşam balık için pazar yerine gittim taptaze balıklar vardı,fotoğrafta yemek yemeyen arkadaş sizinde arkadaşınız olan Orman işletmesin de ki Neslihan hanımın oda arkadaşı,artık bunu daha önce de söylemeyim dedim,her yerden tanıdık çıkıyor :smiley:

Palamut,mezgit,hamsi hepsi çok güzeldi,eşim bunları İlhan abiye(Berkcantp) söyleyeceğim,tatilde hep balık yiyelim,balık yiyelim dedi bir sefer yemedik.Bende yarın görecek zaten dedim.

Aşşağıda ki de sizin balık siperişinizin den çıkan kelebek etkisinin sonucu,bu sonuçtan herkese bir fayda olsun diye şu bilgiyi paylaşayım,haziran da taze barbunya almak için gittiğimde eylül başında da gelmemi söyleyen pazarcıyı buldum kurufasulyenin tazesinin çıkma zamanı gelmiş pazarcının söylemesi harika olurmuş ve siparişle getiriyorlarmış,bizim gibi barbunyayı tazeyken deepfreze atan varsa bunuda arayıp bulsun,daha yemedim ama çok methetti pazarcı.Hatta bir kg ı ayırıp Mehmet Kolege -Camper02 abinin güvencinde bir kampta pişirelim,bulguruda yaptımı Mürşide abla...Kelebek etkisinin kralı oldu gerçekten.Ohri de balık pişti ,düzce de güveç tütecek

[attachment=1]

Fotograf

Enfes fotoğraflar eşliğinde beraber dolaşıyoruz ellerinize sağlık

Ohri de yemeğimizi yedikten sonra geze geze arabayı park ettiğimiz yere doğru yürüyoruz.

SKP 251

SKP 252

SKP 253

SKP 255

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,438
Kayıtlı Üye Sayımız
172,091
Kaydolan Son Üyemiz
Engin Koygun

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR