BEYAZ MARTI Adriyatik Yollarında

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan mdr Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 804
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 137,263
Ynt: BEYAZ MARTI Adriyatik Yollarında

Teşekkürler Abdullah bey..

abdullah tepe' Alıntı:
Merhaba İsmail BEY.
Öncelikle BEYAZ MARTI'ya, sonra çektiğiniz o güzel fotolara ve videolara
Cok güzel anlatımınıza
Bizlerle bu güzelliği paylaşmanıza,
Sonsuz teşekkürler.
Sağlıcakla nice mutlu gezilere........

Etiketler

Biz teşekkür ederiz İsmail bey..
gezimizi okuyup bizi şereflendirdiginiz için..

BİBS' Alıntı:
Adaşım, Tekrar hoşgeldin der, yaşamışolduğun bu güzellikler bizede yaşattığın için çok teşekkür ederim. Sevgi ve Saygılarımla.

Gezi boyunca kaldıgımız kamp yerleri...gezidigimiz yerlerden bazı koordinatları veriyorum...

YUNANİSTAN
Kavala da şehir merkezi otoparkında kaldıgımız yer..Burası hem kaleyi hemde su bendine yakın bir yer.

K:40" 56' 11.74
D:24" 24'27.49

Su kemeri ..kale yolu.

K 40 56 12 06
D 24 24 55 20

SELANİK ATATÜRKÜN EVİ

40 38 07 86
22 57 15 13

MAKEDONYA
BİTOLA Atatürkün okudugu askeri okul
41 01 24 65
21 20 09 59

ohrid ulica kampı,
40 59 53 97
20 47 59 12
ohrid kalesi
41 06 53 67
20 47 28 50

struga meydanı

41 10 40 40
20 40 47 01

ARNAVUTLUK TİRAN MEYDANI

41 19 43 65
19 49 02 55

KARADAG

BAR Sahilinde park ettigimiz yer

42 06 49 98
19 04 57 55

BUDVA Plajı.
42 17 07 33
18 50 59

KOTOR
Manzara seyir yeri
42 24 31 97
18 46 08 99
stasi grad..tarihi eski şehir
42 25 29 03
18 46 11 47
karavan park ettigimi deniz kenarı
42 27 32 24
18 44 29 98

HIRVATİSTAN DUBROVNİK
kamp yerimiz solidite camping
42 39 42 75
18 04 14 13

BOSNA HERSEK MOSTAR köprüsü

43 20 22 82
17 47 58 21

TRAVNİK medrese ve yemek için yer.

44 13 44 55
17 40 25 80

kale
44 13 46 74
17 40 11 48

Ohrid'e kadar geldim sizinle .Siz yola devam edin ben kalayım orada ve o mavi suların tadın çıkarayım.Galiçya milli parkı Sv.Naum'da çok güzeldi .Suyun Ohrid'e karıştığı yerde ayaklarımızı sokmuş ancak 10-15 saniye tutabilmiştik .Unesco'nun koruması altında olan yerin su ısısı yanlış hatırlamıyorsam 14 dereceydi ..

Fotoğraflarla Ohrid olduğundan da güzel göründü gözüme .Geçen yıl ılk kez Osmanlı'nın hüküm sürdüğü bir coğrafyaya ayak basmış ve o zaman Osmanlı'nın kitaplardan romanlardan öte ne demek olduğunun ayırdına daha iyi varmıştım .Ayak izlerinin olduğu coğrafyaları gezmek teoriği pratiğe dönüştürmek gibi birşey ..

Çekme karavanların işe yaramayanları bu şekilde değerleniyor demek .Bizde zaman zaman kampinglerde bu şekilde konaklama şekilleri gördük

Ebru hanım merhaba,

zamanında Osmanlı gittigi,fethettigi her yere uygarlık,medeniyet götürmüş..yollar,köprüler,medreseler yapmış..

Her konuda özgürlük tanımış..Fatih Sultan Mehmetin fermanında bu açık açık gözükmete.Hala izleri sürmekte..ne kadar yok edilmeye

kalksa..savaşlarda harap olsada..

İsmail bey eşiniz ve Pelin ile çok güzel bir gezi sonrası harika fotograflar ve anlatımınızla bizde sizlerle gezinize
ortak olduk. Sizlere teşekkür ederim,ellerinize ve emeğinize sağlık.

Her fotograf karesinde kasaba ve şehirlerin sakin ve dinginliği (İtalya hariç) yaşamın akışındaki huzurdan etkilenmemek
elde değil. Kotor için söylenecek çok şey olmalı ancak gitmek ve görmek,yaşamak şart. Kısmet belki bir gün diyorum.

Saygı ve selamlar.

Levent bey;
bu güzel tesbitler için asıl biz teşekkür ediyoruz.
Yaptıgımız gezide eleştirel her bakış aslında bir sonraki gezide bize daha iyi bir gezi imkanını bulmaya yardımcı olacaktır.Onun için dostlar,arkadaşlar her türlü gezi yazısına bu gözlede bakar yazarlarsa iyi olur kanısındayım.Dikkat ederseniz gezi yazısı sonunda yorum kısmında bunu yapmaya çalıştım da..
italya konusunu da daha açarsanız sevinirim.Özelden de yazarsanız olur.

güngör' Alıntı:
İsmail bey eşiniz ve Pelin ile çok güzel bir gezi sonrası harika fotograflar ve anlatımınızla bizde sizlerle gezinize
ortak olduk. Sizlere teşekkür ederim,ellerinize ve emeğinize sağlık.

Her fotograf karesinde kasaba ve şehirlerin sakin ve dinginliği (İtalya hariç) yaşamın akışındaki huzurdan etkilenmemek
elde değil. Kotor için söylenecek çok şey olmalı ancak gitmek ve görmek,yaşamak şart. Kısmet belki bir gün diyorum.

Saygı ve selamlar.

KOORDİNATLARA DEVAM..

Trogir Old town..yakını park ettigimiz yer.

K 43" 30' 54 .97
D 16" 15' 11.79

Sibenik.karavan parketmesi zorunlu yer.

43 43 46 78
15 53 45 57

ZADAR old town

44 06 50 28
15 13 38 22

Razanac Kamping PLANİC .

44 16 40 75
15 20 41 10

PLİVİTCE LAKES

44 22 59 83
15 25 59 83

Cep telefonumdan yazarken yandaki facebook logosu tüm yazım alanını kaplıyor ve ne yazdığımızı göremeden ve kontrol edemeden yolluyorum .Sonra bir vesile yine girince eksikleri hataları görüp düzeltmeye çalışıyorum .Kusura bakmayın .

mdr' Alıntı:
Bülent hocam,
bu ilk önce bizimde aklımıza geldi..Ama her yerde sık sık var bundan.O kadar insan yol kenarında ölmemiştir. :D :D
Benim aklıma şu geliyor..çok sevdikleri biri ki..onu heryerde her zaman anmak için böyle yapıyorlar.
Yunanistandan İtalyaya kadar Hırıstiyanlar hep küçük meryem ana heykeli ile çevrili ibadet ,hatırlama-anma yerlerini mum v.s ile aydınlatıp canlı tutacak şekilde yerler yapmışlar..
Birde Hırıstiyan mezarlıkları çok güzel..ben bu kadar şaaşalı,gösterişli mezarı onlarda gördüm.Mesela müslüman-Hırıstiyan mezarlıgı yan yana..Daglar kadar fark çook uzaktan farkediliyor.

Benimde ilgimi çekmişti .Yunanistan'da sık sık gördük.Ben de o denli çok kaza olacağını düşünmüyorum .Mezarlıklardan kareler yazı dizimizde olacak .Tertemiz bakımlı yani sadece dirilerine değil ölülerine de değer veriyorlar

SENJ parkettigimiz yer..

44 59 55 82
14 53 57 46

VENEDİK Camping rialto

45 29 03 64
12 16 58 22

GARDA GÖLÜ ..Camping spiaggia d'oro

45 38 00 03
10 42 07 69

Baştan başlıyorum yetişemiyorum. Sondan başlayınca ortada kalıyorum. Hızınız biraz azaldı galiba ;D ;D ;D.

Önce, yıllarca VW LT kullanmış birisi olarak, normal bakımları yapıldığında bu aracın sürücüyü yolda bırakmayacağını söylemek isterim. Güzel karavanınızla size daha çok zevkli geziler dilerim.

Detaylı bilgiler ve güzel resimler için çok teşekkürler.

mdr' Alıntı:
zamanında Osmanlı gittigi,fethettigi her yere uygarlık,medeniyet götürmüş..yollar,köprüler,medreseler yapmış..

Her konuda özgürlük tanımış..Fatih Sultan Mehmetin fermanında bu açık açık gözükmete.Hala izleri sürmekte..ne kadar yok edilmeye

kalksa..savaşlarda harap olsada..

Keşke...

Cavid Sezen

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,448
Kayıtlı Üye Sayımız
172,103
Kaydolan Son Üyemiz
tolgacevik

SON KONULAR

Geri