BEYAZ MARTI Adriyatik Yollarında

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan mdr Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 804
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 137,436
Ynt: BEYAZ MARTI Adriyatik Yollarında

..

Fotograflardan seçmeler kaldıgımız yerden devam..

DSC 0063

DSC 0065

DSC 0108

DSC 0116

Etiketler

hdr 'leriniz göz kamaştırıyor ve Bülent beyin tesbitine katılıyorum Hatta o fotoyu çalıp facebook'umda paylaşsam mı diyede dşünüyorum .İnsanları suça teşvik ediyorsnuz :smiley:))))
Size sorum olacak ?Daha önce çekme karavan için yolların Hırvatistan ,Kotor vs güzergahında uygun olmadığı söylenmişti .Sizce durum ne ?Güzel kampingler var mı ?Çocuklarla güvenli mi ?

Hdr için Picasa'yı mı kullanıyosunuz ?İphone ,ipad yada başka bir androidiniz varsa A-HDR uygulamasını öneririm.

mdr' Alıntı:
Ergun bey merhaba,
Yazdıklarınıza tamamen katılıyorum..
Ülkemi 5-6 il hariç (Hakkari-Şırnak-Tunceli-Bitlis v.s ) her karışını gezdim..Önce kendi ülkemi gezmeliyim ki..Başka ülkeleri gezip degerlendirirken objektif olabileyim.
Ülkemizin dogası,iklimi,tarihsel dokusuna hiçbir ülke yaklaşamaz bile..Bu kadar da eminim..

Ama iş bunları korumaya, kollamaya,nesiller boyu aynı güzellikleri devam etmesine çalışmaya geldi mi..durrr..O konuda günlerce tartışılır...iş siyasete dayanır..çözümden ziyade sizinkiler,bizimkiler tartışmasına gider..

Sadece bir örnek vereyim..gesisini yüzlerce vererek sayfalar dolusu yazarız..
-Bundan 10-15 yıl önce uzungöle gitmiştik..Çok begenmiştim.Geçen sene gittik..hayal kırıklıgına ugradık.Merak eden görür ..

Tabiat güzelliklerimiz ,degerlerimiz hunharca,bilgisizce katlediyor yok ediyouz.Bu memleket bizim,hepimizin,bizden sonra geleceklere bir şey bırakmamak üzere yeminliyiz de bizim mi haberimiz yok........................

-Yurtdışında bahsettigimiz ülkelrde ise bizim yarımızı bile etmeyen güzellikleri koruyarak,onararak öyle bir sunumları varkii.anlatamam..

Durum bu yani..

İsmail bey elimizin altındaki hazinenin kıymetini bilmiyoruz çok haklısınız ve başkaları bizim onda birimiz bile olmayan yerlerini koruyor ve bir güzelde reklamını yapıyor Burada parti vs gözetmeden elbirliği yapıp ortak hareket edilmeli .Mesela İtalya'da bir çok yerde olduğu gibi Floransa'Da girişte evler sarı ton boyalı yeşil tahta panjurlu .Başkasına izin yok ve mülk sahibide itiraz etmiyor .Kndi zevkime göre pembe yaparım demiyor .Bu zihniyet yapısı bence siyaset üstü birşey .Siyası yada devlete ait kimliği olan kişiler sık sık yurtdışına gitmeli görmeli.Biz bile kendi çabamızla gördüklerimizin bir kısmını uygulamaya çalışıyoruz .Mesela ben balkonumu bahçemi benzetmeye çalışıyorum .İnsan böyle iyi şeylere özenmeli .Ve değiştirme yapma yetisi varsada kullanmalı

Ebru hanım;
öncelikle çekme karavan sorunuza cevap vereyim..Sanırım Kotorda zorlanırsınız sadece girişte bir otoparka bırakıp gezmek en iyisi...Hırvatistan Dubrovnik normal,plivitce normal,Güven konusunda emin olun hiçbir sıkıntı yaşamazsınız.

Ama hiç çekme karavan kullanmayan birinin sizlerin araçla birlikte 10-12 metre uzunlugundaki aracınız için tahminlerimi söylüyorum.

Ebru Yetim' Alıntı:
hdr 'leriniz göz kamaştırıyor ve Bülent beyin tesbitine katılıyorum Hatta o fotoyu çalıp facebook'umda paylaşsam mı diyede dşünüyorum .İnsanları suça teşvik ediyorsnuz :smiley:))))
Size sorum olacak ?Daha önce çekme karavan için yolların Hırvatistan ,Kotor vs güzergahında uygun olmadığı söylenmişti .Sizce durum ne ?Güzel kampingler var mı ?Çocuklarla güvenli mi ?

Hdr için Picasa'yı mı kullanıyosunuz ?İphone ,ipad yada başka bir androidiniz varsa A-HDR uygulamasını öneririm.

İlaveten sevgili eşiniz ve kızınızında gezi yorumlarını burada görebilmeyi çok isterdim .Özellikle eşinizin bizim geçen yılki gezi yzımızdan çıkardığı fotokopi ve altını çizerek çıkardığı notlar beni çok etkiledi .İyi bir gözlemci ve analizci olduğunu düşünüyorum .Siz de harika anlatmışsınız ama kadın gözüde farklı bir bakış açısı olabiliyor .Değerli vakitlerinden ayırabilirlere şahsım adıma sevinirim .Tabi mümkünse .Yoksa sıkıntıya sokmak istemem.Sevgilerimi yolluyorum kendilerine .

Zaten benim bakış açımda bu idi.Teşekkür ederim.
Keşke lerden daha önemlisi de bu zaten..Bizler aksaklıkları ve çözüm önerilerini yazacagız..ki..dernekler,kuruluşlar sivil toplum örgütleri üzerine düşecek..çözüm yoluna gidilecek..Yoksa " başka Türkiye yok "..Şu andaki degerlerimizi koruyup düzenleyelim..iyi bir sunumla bile kimse elimize su dökemez.. :smiley: :smiley:

Ebru Yetim' Alıntı:
İsmail bey elimizin altındaki hazinenin kıymetini bilmiyoruz çok haklısınız ve başkaları bizim onda birimiz bile olmayan yerlerini koruyor ve bir güzelde reklamını yapıyor Burada parti vs gözetmeden elbirliği yapıp ortak hareket edilmeli .Mesela İtalya'da bir çok yerde olduğu gibi Floransa'Da girişte evler sarı ton boyalı yeşil tahta panjurlu .Başkasına izin yok ve mülk sahibide itiraz etmiyor .Kndi zevkime göre pembe yaparım demiyor .Bu zihniyet yapısı bence siyaset üstü birşey .Siyası yada devlete ait kimliği olan kişiler sık sık yurtdışına gitmeli görmeli.Biz bile kendi çabamızla gördüklerimizin bir kısmını uygulamaya çalışıyoruz .Mesela ben balkonumu bahçemi benzetmeye çalışıyorum .İnsan böyle iyi şeylere özenmeli .Ve değiştirme yapma yetisi varsada kullanmalı

Şu anda muhtemelen yazınızı okuyordur..yada gün içinde okuyacaktır.. ;D ;D
söz savunmanın..
Ebru Yetim' Alıntı:
İlaveten sevgili eşiniz ve kızınızında gezi yorumlarını burada görebilmeyi çok isterdim .Özellikle eşinizin bizim geçen yılki gezi yzımızdan çıkardığı fotokopi ve altını çizerek çıkardığı notlar beni çok etkiledi .İyi bir gözlemci ve analizci olduğunu düşünüyorum .Siz de harika anlatmışsınız ama kadın gözüde farklı bir bakış açısı olabiliyor .Değerli vakitlerinden ayırabilirlere şahsım adıma sevinirim .Tabi mümkünse .Yoksa sıkıntıya sokmak istemem.Sevgilerimi yolluyorum kendilerine .

İstediginiz fotografımızı gönül rızası ile alır kullanırsınız.Onda sıkıntı olmaz..

Sadece dergi,gazete v.s gibi genel iletişim araçlarında telif hakkı konusu gündemde olur.Bu zaten hepimiz için geçerlidir.. ;D ;D

HDR açısından ise burada uzun uzun anlatmayacagım..Bu konuda usta çırak ilişkisi ile birşeyler ögrendim.Ben 2 ayrı prorgam kullanıyorum.Bakış açım biraz farklı olunca..ortaya bu çıkıyor..Picasayı ben kullanmam.Kızım kullanır. ;)

mdr' Alıntı:
Ebru hanım;
öncelikle çekme karavan sorunuza cevap vereyim..Sanırım Kotorda zorlanırsınız sadece girişte bir otoparka bırakıp gezmek en iyisi...Hırvatistan Dubrovnik normal,plivitce normal,Güven konusunda emin olun hiçbir sıkıntı yaşamazsınız.

Ama hiç çekme karavan kullanmayan birinin sizlerin araçla birlikte 10-12 metre uzunlugundaki aracınız için tahminlerimi söylüyorum.

İsmail bey ,zaten merkeze 5-10 km kala kampingleri tercih ediyoruz .Avrupa'da kampinglerin çoğu her tür için uygun .Mover'imizda bize süper rahatlık sağladı .Dönüşte İstanbul'da kardeşime Alibeyköy girişinde Avrupa konutlarına girdik .İkisini ayırıp daracık site yoluna parkettik .Hatta kayınbiraderim mover ile karavanın yönünü tam tersine hemde dik rampada çevirmeme hayretle baktı .Tabi diğer sessiz izleyicilerde.Ama Türkiye'de henüz karavan kullanıcısına tanınması gereken öncelik bilinci yok .Tam siteye girecekken yandan biraraç dibimize girip manevramızı engelledi .Tabi ona yol verdik mecburen .Yurtdışında önceliğimiz var ve kimse sıkıştırmıyor .Zaten kampa yada rahat alana yerleşince arabamızla istediğimiz yere gidebiliyoruz .Sonuçta tatil boyu dar yerlerede girdik .Döndük ama akan trafikte başkasının yoluna engel olmamak amaç .Şimdiye dek böyle bir sorun yaşamadık ama ben biraz tedbiri seven biriyim .Hangi araç olursa olsun yada ne konuda olursa olsun önbilgi edinmeyi seviyorum .

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,471
Kayıtlı Üye Sayımız
172,124
Kaydolan Son Üyemiz
paramana

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR