Arka Kampanaları Disk Fren e Çevirme

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan ONTURK Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 38
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 32,965

ONTURK

Kamp III
Selam Arkadaşlar;

Çoğunuzun bildiği üzere Defender 110 toplamaktayım ( http://www.gezenbilir.com/index.php?topic=77409.0 )

Arka tekerlerindeki kampanaları çoğu arkadaş disk frene çevirmiş durumda.

Bu işlem nasıl yapılıyor

Hazır bir kit mi var

Yoksa ön fren merkezlerinden ve disklerden alıp takabiliyormuyuz.

Arka aks üzerinde bir değişiklik yapılıyor mu

Hazır bağlantı yerleri var mı yoksa yeniden bağlantı ayakları mı kaynatılacak.

Bilgisi olan varsa paylaşırsanız sevinirim.

Boyumu aşan bir işlem ise vazgeçebilirim.

:smiley:

Etiketler
Ynt: Arka Kampanaları Disk Fren e Çevirme

kolay gelsin::: parcacılarda kitleri var ama iyi ustan varsa temiz cıkma orj al iki tane

civatayla monte ettır, disk ve balataları yeni aldınmı tamamdır blgln olsun

DOĞAN OTO

dogan oto' Alıntı:
kolay gelsin::: parcacılarda kitleri var ama iyi ustan varsa temiz cıkma orj al iki tane

DOĞAN OTO

firen merkezi degişiyormu montaj da ?

dogan oto' Alıntı:

DOĞAN OTO

Çıkma derken ön fren merkezlerinden mi bahsediyorsunuz.

ve arka aks üzerinde bağlantı yerleri var mı?

en güzeli yeni tip vestinghause ve ana merkez arkayada range rover

eski tip fren merkezi frenlerin güzel olur. arka merkez montajı için iki adet

parça yaptırırsın ikişer civata ile tutturursun benim aracta uyguladım gayetde memnunum

dogan oto' Alıntı:
en güzeli yeni tip vestinghause ve ana merkez arkayada range rover

eski tip fren merkezi frenlerin güzel olur. arka merkez montajı için iki adet

parça yaptırırsın ikişer civata ile tutturursun benim aracta uyguladım gayetde memnunum

Ne kadara mal oluyor bu sistem?

Ben hala tam anlamış değilim.

Arka tarafta fren merkezini bağlayacağımız o 2 civatalık yer var mı yok mu

:smiley:

ara parça sorun olacak bir parça olmasa gerek.diskler 120 tl çifti, kaliperler sanırım 250-300 civarıdır tanesi.yani yaklaşık 750 tl malzeme tutar.işçilikle beraber 1000 tl'ye malolur bu iş, yaklaşık olarak.Değermi ? gereklimi onu tartmak lazım.

yavuz-çelikel' Alıntı:
ara parça sorun olacak bir parça olmasa gerek.diskler 120 tl çifti, kaliperler sanırım 250-300 civarıdır tanesi.yani yaklaşık 750 tl malzeme tutar.işçilikle beraber 1000 tl'ye malolur bu iş, yaklaşık olarak.Değermi ? gereklimi onu tartmak lazım.

Komple difransiyel satıyorlardı 1200 liraya disk frenli :smiley: Bu kadar masrafa değer mi gerçekten?

bence değmez,söylediğim fiyatlar sıfır malzemelerin yaklaşık fiyatları.eninde sonunda 180' le giden bir araç değil.durur.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,460
Kayıtlı Üye Sayımız
172,114
Kaydolan Son Üyemiz
Ahmetalp0666

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR