Ankara Üzerinden Edirne Den Antalyaya Çadır Kampına Başlıyoruz 15- Temmuz

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan mavifatih Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 41
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 18,108
Deniz camping dikili 35 tl
Altınoluk deniz kamping 30 tl mutfak + buzdolabı
askar kamping kaplıcalara yakın 45 tl malzemeler kendilerinden
sır model kmping ramazanda % 40ındırımlı
bu yerler hakkında tavsiyeleriniz nelerdir ?

Etiketler
Ynt: Ankara Üzerinden Edirne Den Antalyaya Çadır Kampına Başlıyoruz 15- Temmuz

Şimdiden iyi kamplar.
Listede olta göremedim. Kasnaklı bir olta fazla yer kaplamaz diye düşünüyorum.

Çımbız, Dikiş seti, Tırnak makası, Çok amaçlı ip, İlk yardım seti, Kullanılan ilaçlar, Makas, aklıma geldi birden.

Belonni' Alıntı:
Şimdiden iyi kamplar.
Listede olta göremedim. Kasnaklı bir olta fazla yer kaplamaz diye düşünüyorum.

hımm, evet 1 adet olta alsak yeter sanırım, yanlız denizde hiç balık tutmadık, iğnesi nasıl olur, ucuna ne takılır hiç bilmiyoruz, göl blıkçılığında sorun yaşamayız ama deniz balıkcılıgında sorun yaşarız gibi,

iğne iplik onuda yazıyorum teşekkürler

Aracı yerleştirmeye başladık bakalım, İzmirin Aşağısında kamp önerisi olan var mı ?

mavifatih' Alıntı:
Benim planım 15 Ağustos Atatürk hava alanında bitiyor, 17 Agustosta plan 25 Ağustosa kadar da devam edebilir burası net değil,
Komurlu koyunu bir inceleyim teşekkürler,
Saroz , Erikli düşünüyoruz ama yollarının çok kötü olduğunu duydum,
Gezi rotası, İstanbul hazırlıklar , Edirne 1 gün gezi fotoğraf Sahuru yapıp Gün ışımasına doğru yola çıkış , Gelibolu Kabatepe (çadır kamp ) , Çanakkale Pansiyon, Bozcaada Çadır kamp , Geyikli kasabası,Kazdağları , Altınoluk, ( çadır kamp, Cunda adasında olabilir ) ordan aşağıya doğru süzüleceğiz

Şimdilik malzeme listem bu aklınıza gelenler varsa alabilirim arkadaşlar

kamp için gerekenler
1 - tulum herkes için 1 adet ( yazlık versiyoru 20 ila 35 tl arası )
2- çadır 2 adet mevcut
3- Kafa lambası mevcut 1 adet ( 3 adet ince pil alınacak )
4- aydınlatıcı led lamba mevcut 1 adet
5- Küçük led Fener mevcut 1 adet ( elektrik kablosu test ediliyor )
6- el lambası ( akülü beklemede )
7- suluk ( herkes için 1 adet )
8- böcek kovucu sprey ( alınacak sinek ile birikte )
9- Büyük boy çöp torbası ( alınacak 1 det 20 li )
10- çakı ( mevcut basit birşey )
11- Bıçak ( mevcut )
12- mat ( herkes için 1 adet ) ( 15 tl )
13- harita ( mevcut ) ( gazi kitapı da alınacak mevcut )
14- elektrik kablosu ( mevcut ) 2 adet uzatma, 1 adet tavan lambası alınacak ampüllü mevcut alındı ,
15- çakmak ( alınacak 1 adet )
16- pusula ( mevcut )
17- Güneş gözlüğü ( herkes için 1 adet )
18- Güneş kremi ( 1 adet alınacak ) ( 25 tl )
19- çorap ( en fazla 4 adet ) , esofman ve giyecekler fazla alınmayacak yıkanıp tekrar giyilebilecek şekilde rahat kullanışlı olanlardan alınacak,
20- sırt çantası ( herkes için 1 adet, eşyalar için )
21- Tuvalet kağıdı ( alınacak )
22- Dürbün ( mevcut htiyaç durumuna göre alınacak )
23- fotograf makinası ( mevcut )
24- pil ( kalem pil 4 lü paketten 5 tane alınacak led lambalar için 1 adet kafa lambası için ince pil )
25- Şort ( denizde yüzmek için ve günlük giyilecek şort )
26- koli bandı ( 1 adet mevcut )
27- battaniye
(a:smiley: matların üzerine sermek için alınacak her çadır için 1 adet ,
b- yatarken kullanmak için alınacak ince kişi başı 1 adet battaniye yerine çarşaf benzeri ürün de alınabilir, Edirne yada İstanbuldan bakılacak, gündüzleri üzerinde yemek yemek ve oturmak uzanmak için kilim ( bir kısmını ben temin etmeye çalışıyorum )
28- Masa kullanacaksak ona ne tür bir çözüm bulacağız onu netleştirmemiz lazım, evde hazır var ama arabaya sığmaz,
28- çatal kaşık ( halledildi )
29- basit tencere ( makarna için 1 adet ayarlandı, ve tava omle suçuk için derin 1 adet ayarlandı, diğerleri milyoncudan halledilecek )
30- konserve açacağı
31- Bulaşık süngeri
32- deterjan- çamaşır bulaşık
33-Aliminyum folyo
34- streç film
35- ızgara ve kavurma için kap ayarlandı. ( Mangal kömürü 3 torba ayarlanacak )
36- çiğ köfte yapmak için tırtıklı kap mlyoncudn alınacak
37- 1 adet çekiç , yıldız tornavida kontrol kalemi ( temin edildi )
38 - 1 adet kova ayarlandı.

K2 dağ zirvesi mi yapmayı düşünüyorsunuz? Liste çok şişirilmiş, bence gözden geçirin.

Arabaları sağ olsun.

Ben hemen gidip Petrol Ofisi hisse senedi alacağım.

Malum bu kadar malzeme sonrası araç lıkır lıkır benzin tüketir.
;D

Kova bile aldık ne işe yarayacaksa, su bidonu da var, arabanın son fotografını bir ra paylasacam

Teşekkürer, evet yol üzeri milyonculardan eksikleri tamamlıyoruz,
1- bugün balta ve şişme matı da aldık kampın ilk bölümüne ben başladım arkadaşlarla artık çanakkaled buluşacagız

gezi notlarını paylaşayım

şişme mat çift kişilik teksende 34 ila 49 arasında, keyfimize düşkünüz birde şişme oturma koltugu aldık oda 50 tl ayakkoyması ile birlikte balta 17 tl ye alındı, Tekirdğ civarında cps sürekli sapıtıyor bu baya beni uğraştırdı, Tekirdağa doğru giderken sahıl kenarlaında yer yer çadır kamp alanları var şuan birisinde 20 tl ye kalıyorum yazıları oradan yazıyorum, denizi ılık çok soğuk dediler ama akşama biraz ılıyor, denizi çok begenmedim yosunlar toplamıs su sarı,

yol boyu A101 tarzı marketler var bu güzel birşey, çadır ile sorunum cıktı 210 cm dedikleri halde kurulunca 1.80 cm e düşüyor ( 4 kişilik ) bu arada nalburdan en buyugunden çizi aldım çok işime yaradı çadırı sabitlemede kullandım, şimdilik çözemediğim sorun öten çekirge ve diğer canlılar, son olarak ne yaparsam yapayım içeri küçük sinekler giriyor

arkadaşlar su böcek nedir bilen var mı, benden önce cadıra girdiği yetmiyor gibi şimdide çadırın üzerinde

33

Şimdiden 600 km yi buldum, mazot benide korkutuyor çeyrek depo kaldı bakalım ne yapacagım, sıkıntı şu ben yol üzerinden rast gele yerden mazot almam, arabanın sorun çıkardıgı yetmiyormus gibi km sıkıntısı da çıkıyor,

Kabatepe orman parkındayız, kalabalık normal düzeyde, sessiz güzel bir ortamı var, kamp alanında sokak lambaları yok bu büyük eksiklik, 1 adet market var 5 lt su 3tl , sahili güzel, çadırın yanında mangal yakabiliyorsunuz, verdikleri buzdolabı 7,5 tl mini buzdolaplarından,

Yol kenarlarında domates biber satıyorlar, ayrıca kavun karpuz var, ürünler hormansuz ve çok lezzetli gelirken ürünleri yol kenarlarından taze alabilirsiniz, ayrıca duşlar sıcak değil soğuk su akıyor ama sıcaklıgı ıdare eder

Merhaba

Resimleriniz acilmiyor. Bilginiz var miydi bilmiyorum.
Ufak tefek sorunlari gormezlikten gelebilirseniz daha keyifli zaman
gecirirsiniz sanirim. Sinek her yerde var. Cadirin icine girip girmemesi tamamen sizin elinizde.
Ben bu sorunu pilli sinek kovucu ile cozuyorum. Dogadaki diger canlilar hep oradaydi misafir olan bizleriz.
O yuzden onlarin kurallari gecerli.

iyi tatiller dilerim.

HS

Fotoğraflar açılmıyor bilginize.
Bu arada küçük sorunları görmezden geldikçe daha çok zevk almaya başlarsınız diye düşünüyorum.

bu yol hikayesinin bol fotoğrafa ihtiyacı var,

Yangın tüpünüz var mı?

Kabatepe 2 günlük kampın ardından Egenin çogu yerine göre su sıcaklığı ilk başta soğuk ama alışıyorsunuz, Kesinlikle kalınabilecek düzgün bir oratamı var, Kabatepeden, çanakkale oradan geyikli ve bozcaadadayız, Ada camping sakin gözükmekte, Geyiklinin deniz suyu sıcaklığı Kabatepeden daha soğuk , çivi gibi desek yeridir, Bozcaada 58 t lik bir giriş ücretiyle bizi karşılıyor,

Ada camping denize 200 metre uzaklıkta, kişi başı 15 tl temiz bir yer , Buzdolabı sorunu var onun haricinde şuan için güzel bir ortamı var,

IMG 1607

IMG 1608

IMG 1609

IMG 1610

IMG 1611

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,476
Kayıtlı Üye Sayımız
172,127
Kaydolan Son Üyemiz
agalandarli

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR