Ankara Üzerinden Edirne Den Antalyaya Çadır Kampına Başlıyoruz 15- Temmuz

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan mavifatih Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 41
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 18,108

mavifatih

Ana Kamp
Ramazanda nasıl olacak bilmiyorum ama, Uzun soluklu bir yolculuk olacak, 2 ila 4 kişi olma ihtimalimiz var, görüş ve önerilerinizi alabilirmiyim ?
İlk hedefim Şehitliği yürüyerek turlamaktı oruçluyken bu imkansız gibi, bakalım Kabatepede geceleri 1915 leri hissedebilecek miyiz ?

Etiketler
Simdiden kolay gelsin. Cok guzel bir ve ayni zamanda zorlu bir rota. Umarim cok keyif alirsiniz. Gorselleri bekleriz:smiley:

Benim planım 15 Ağustos Atatürk hava alanında bitiyor, 17 Agustosta plan 25 Ağustosa kadar da devam edebilir burası net değil,
Komurlu koyunu bir inceleyim teşekkürler,
Saroz , Erikli düşünüyoruz ama yollarının çok kötü olduğunu duydum,
Gezi rotası, İstanbul hazırlıklar , Edirne 1 gün gezi fotoğraf Sahuru yapıp Gün ışımasına doğru yola çıkış , Gelibolu Kabatepe (çadır kamp ) , Çanakkale Pansiyon, Bozcaada Çadır kamp , Geyikli kasabası,Kazdağları , Altınoluk, ( çadır kamp, Cunda adasında olabilir ) ordan aşağıya doğru süzüleceğiz

Şimdilik malzeme listem bu aklınıza gelenler varsa alabilirim arkadaşlar

kamp için gerekenler
1 - tulum herkes için 1 adet ( yazlık versiyoru 20 ila 35 tl arası )
2- çadır 2 adet mevcut
3- Kafa lambası mevcut 1 adet ( 3 adet ince pil alınacak )
4- aydınlatıcı led lamba mevcut 1 adet
5- Küçük led Fener mevcut 1 adet ( elektrik kablosu test ediliyor )
6- el lambası ( akülü beklemede )
7- suluk ( herkes için 1 adet )
8- böcek kovucu sprey ( alınacak sinek ile birikte )
9- Büyük boy çöp torbası ( alınacak 1 det 20 li )
10- çakı ( mevcut basit birşey )
11- Bıçak ( mevcut )
12- mat ( herkes için 1 adet ) ( 15 tl )
13- harita ( mevcut ) ( gazi kitapı da alınacak mevcut )
14- elektrik kablosu ( mevcut ) 2 adet uzatma, 1 adet tavan lambası alınacak ampüllü mevcut alındı ,
15- çakmak ( alınacak 1 adet )
16- pusula ( mevcut )
17- Güneş gözlüğü ( herkes için 1 adet )
18- Güneş kremi ( 1 adet alınacak ) ( 25 tl )
19- çorap ( en fazla 4 adet ) , esofman ve giyecekler fazla alınmayacak yıkanıp tekrar giyilebilecek şekilde rahat kullanışlı olanlardan alınacak,
20- sırt çantası ( herkes için 1 adet, eşyalar için )
21- Tuvalet kağıdı ( alınacak )
22- Dürbün ( mevcut htiyaç durumuna göre alınacak )
23- fotograf makinası ( mevcut )
24- pil ( kalem pil 4 lü paketten 5 tane alınacak led lambalar için 1 adet kafa lambası için ince pil )
25- Şort ( denizde yüzmek için ve günlük giyilecek şort )
26- koli bandı ( 1 adet mevcut )
27- battaniye
(a:smiley: matların üzerine sermek için alınacak her çadır için 1 adet ,
b- yatarken kullanmak için alınacak ince kişi başı 1 adet battaniye yerine çarşaf benzeri ürün de alınabilir, Edirne yada İstanbuldan bakılacak, gündüzleri üzerinde yemek yemek ve oturmak uzanmak için kilim ( bir kısmını ben temin etmeye çalışıyorum )
28- Masa kullanacaksak ona ne tür bir çözüm bulacağız onu netleştirmemiz lazım, evde hazır var ama arabaya sığmaz,
28- çatal kaşık ( halledildi )
29- basit tencere ( makarna için 1 adet ayarlandı, ve tava omle suçuk için derin 1 adet ayarlandı, diğerleri milyoncudan halledilecek )
30- konserve açacağı
31- Bulaşık süngeri
32- deterjan- çamaşır bulaşık
33-Aliminyum folyo
34- streç film
35- ızgara ve kavurma için kap ayarlandı. ( Mangal kömürü 3 torba ayarlanacak )
36- çiğ köfte yapmak için tırtıklı kap mlyoncudn alınacak
37- 1 adet çekiç , yıldız tornavida kontrol kalemi ( temin edildi )
38 - 1 adet kova ayarlandı.

Gökçe adada Çadır kampı yok Altın pansiyon 55-80 tl arası Yıldırım pansiyon 75 tl 4 kişilik odalar, Bozcaada ada camping var, kişi başı 15 tl cunda adasını aradım orasıda kişi başı 25 tl dediler

39- okey, tavla

Şişme yatağım var ama çok yüksek alçağı olsaymış çok süper olacaktı, Bu arada amacımız köylere gitmek fotoğraf çekmek, köylülerle sohbet etmek, oruç olmasak bağdan bahçeden salatalık domates yemek

Selamlar

Ekipmanlariniz hayli fazla ama cok gerekli seyler bunlar. Benim aklima gelen balta oldu sadece. Onemli bir gorevi var kampta.
Ayrica nasil bir aracla seyahat etmeyi planladiniz? Cigkofte iyi fikir bu arada ;)

Jip olsa iyi olacaktı, Megane 2 hb ile çıkacağız yola, hesaplamalarıma göre herşey sığıyor içerisine

Baltayı düşündüm de, acaba mangal kömürüyle mi işi halletsek diyorum, daha pratik olacak gibi, gerçi tüp götüreceğiz, ilk kampımız olduğu için acemiliklerimiz çok olacak

32 tl imiş indirimli

Bestway Çift Kişilik Twin Ev & Kamp Yatağı - 67407

Outdoor 1209460

Butun gece ates yansin diyorsaniz, sanirim sabaha kadar 50 kg mangal komuru harcamaniz gerekebilir:smiley:
Biz ilk kampimizi camkoru da yapmistik. İnanin bir bagaj dolusu odun yakmak zorunda kaldik. Kampcilikta ates onemliymis.
Bence kucuk bir baltacik bulundurun derim. Tekzen de uygun fiyata bulursunuz.

Araciniz uygun gibi duruyor. Allah kolaylik versin simdiden..

HALİL EFE ÖZLEM' Alıntı:
Butun gece ates yansin diyorsaniz, sanirim sabaha kadar 50 kg mangal komuru harcamaniz gerekebilir:smiley:
Biz ilk kampimizi camkoru da yapmistik. İnanin bir bagaj dolusu odun yakmak zorunda kaldik. Kampcilikta ates onemliymis.
Bence kucuk bir baltacik bulundurun derim. Tekzen de uygun fiyata bulursunuz.

Araciniz uygun gibi duruyor. Allah kolaylik versin simdiden..

doğru, ben büyük peynir kovalarından soba gibi korunaklı ateş yakıyorum , ateş hemen uçmuyor, çok klanışlı oluyor

111

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,476
Kayıtlı Üye Sayımız
172,127
Kaydolan Son Üyemiz
agalandarli

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR