96 Zj Günlüğü

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan VolkanGurcan Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 293
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 64,206

Etiketler

Uzun süredir tavan rayları gözüme batıyordu.Daha fazla batmasına müsade edemezdim.Eski halleri şu şekildeydi.

DDAj56

Önce yıkadım ve 400 gritle zımparaladım.

J6DdNn

2alpoj

IPA ile temizleyip iki kat astar attım ve kurumaya bıraktım.

Bzdjbv

Astar kuruduktan sonra 600 gritle zımparalayıp pürüzsüz bir yüzey elde ettim.Boyamadan önce tekrar IPA ile temizlik yaptım ve boyamaya geçtim.Boya olarak akçalı mat siyah kullandım ve üzerine aynı markanın mat verniğini uyguladım.

DBJ9dp

Eskisinden daha iyi oldu ama tam olarak tatmin etmedi beni.Sprey boyayla pek beceremiyorum bu işi.Arada damlamalar oldu ve boya orjinalinden kalın olduğu için ara kuşakları takarken biraz çizildi :confused:
Son hali bu şekilde

5yvjl5

Elinize sağlık otohaber dergisinin 93 yılında çıkan grand cherokee test yapılan sayısını hala saklıyorum bende o zaman 17 yaşındaydım şimdi 41 yaşındayım

Elinize sağlık otohaber dergisinin 93 yılında çıkan grand cherokee test yapılan sayısını hala saklıyorum bende o zaman 17 yaşındaydım şimdi 41 yaşındayım

Bende makyajlı kasanın ve kırmızı corvette nin testine uzun yıllar açıp açıp bakmıştım.Ta ki tüm otohaber arşivim taşınma sırasında annem tarafından yok edilene kadar :mad:

Bugün arka diferansiyel yağını değiştirttim.Ben kilitli sanıyordum benim diferansiyeli ama yokmuş kilit milit :confused: O yüzden doldurduk 75W-90 mobili.Ses bariz azaldı.
İhtiyacı olan olursa elimde iki şişe mopar kilitli diferansiyel katkısı var.Benim işime yaramayacaklar anlaşılan.

Bu gün de ben WK nın poryasını değiştirdim. üç parmak kesiği ile başarılı bir operasyon oldu. Insan, elini işin içine sokmadan arabaya sahip oldum dememeli bence. ZJ ye değer ama tamir et bin şeklinde eski usul Amerikan Jeep lerinin son temsilcisi. belki de.

Bu gün de ben WK nın poryasını değiştirdim. üç parmak kesiği ile başarılı bir operasyon oldu. Insan, elini işin içine sokmadan arabaya sahip oldum dememeli bence. ZJ ye değer ama tamir et bin şeklinde eski usul Amerikan Jeep lerinin son temsilcisi. belki de.

36 lokma bulsam sağ ön aks mafsalını değiştireceğim ben de :smiley:

Uzun süredir aklımdaydı kaşıyıp duruyordu.5/8" iron rock over the knuckle kit.Dayanamadım aldım.Montajı kendim yapacağım için hemen takamam sanırım.Aslında direksiyona girmişken kutu revizyonunu da kendim yapmak istiyorum.Saginaw kutular için bir çok video mevcut youtube da.Çok da zor görünmüyor.Kutu için tamir kiti ve yeni track barı alıp montajı yapmayı planlıyorum.

3zk422

PnOQvm

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,457
Kayıtlı Üye Sayımız
172,110
Kaydolan Son Üyemiz
Bukrek

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR