3 Çadır Arasında Tercih ?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan astrophotographer Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 16
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 18,270

astrophotographer

Yeni Üye
Merhaba
Haftalık kamplar için uygun bir çadır arıyorum. Vasıta kullanmadan yapılacak doğa yürüyüşleri için hangisini önerirsiniz. Ağırlıkları birbirlerine yakın. Husky Bizam'ı 200 liraya buldum. Böyle olunca çok fazla fiyat farkıda kalmadı. Bilgi sahibi arkadaşların yönlendirmesiyle en kısa zamanda çadırı almam gerekiyor.

Teşekkürler.

http://www.hizlial.com/husky-bizam-light-yesil-2-kisilik-cadir/10377106
http://www.decathlon.com.tr/arpenaz-2-fresh-2-kiilik-kamp-cadiri-id_8321523.html
http://www.decathlon.com.tr/arpenaz-2-2-kiilik-kamp-cadiri-mavi-id_8297993.html

Etiketler
Ynt: 3 Çadır Arasında Tercih ?

Sağlamlık kalite açısından, görebildiğim kadarıyla su geçirmezlik konusunda da Husky bir adım önde.
Ancak Arpenazların iç hacmi daha geniş. Husky' de iki kişi dip dibe yatarsınız. Aradaki 40cm fark biraz nefes almanızı sağlar bence.

İlk kam deneyimim için ben de çok araştırmıştım. Evolite excamp aldım sizin yazdığınız Husky ile hemen hemen aynı fiyat. 2 kişi çok rahat ettik içi baya geniş, ancak sizinkilerden 1 kg fazlalığı var.
http://www.bahriyeli.com.tr/evolite-excamp-3.html

Kampları tek başıma gerçekleştireceğim. İki kişilik olması özellikle fotoğraf ekipmanlarım ve çantamı içeri rahat sığdırabilmek açısından seçtiğim bi durum. Yani belki birkaç seferin dışında genel anlamıyla tek başıma kullanıcam çadırı. Bu nedenden dolayı o 1 kiloluk fark çok önemli. Sanırım Husky bizam daha elverişli. Peki Arpenaz fresh ile kıyasladığımızda iç hacim çok farkedermi ? Aslında arpenaz fresh de iyi fiyat olarakda çok uygun ama renginin beyaz olması çok hoş değil..

Arpenaz fresh ve husky bizam 2 kapılı olmasından dolayı tercih sebebi, normal arpenazın tek avantajı ağırlısı sanırım.

İç hacim olarak pek bir farkı yok. Ama dediğiniz gibi iki kapılı olması çok kullanışlı. Rüzgarın yönüne göre tercih sebebiniz olabiliyor. O zaman almışken Husky alın derim. Uzun süre idare edecektir sizi. Evet o beyaz renk benimde dikkatimi çekti :smiley:

Hava mualefeti nedeniyle bu haftaki planımı erteledim 20 haziranda bende tek başıma kurucam çadırımı bakalım.

İyi kamplar diliyorum. SLR kullanıcısı olarak fotoğraflarınızı bekliyorum ;)

Bu arada benim çadırın kazıkları biraz narin, alacaksanız kazıklarını değiştirin derim. Eksi yönlerini de yazmak lazım değil mi.

Fotoğraf amaçlı yapacağım kampları zaten :smiley: Tabi paylaşırım çekimleri..
Çadır olarak sanırım husky 'i seçeceğim.

Artık şu seçim işlerini bitirip bir an evvel çıkmak istiyorum. Gidilecek çok yer var :smiley:

Yardımlarınız için teşekkürler..

Selamlar. İlk kampımı dün Antalya da gerçekleştirdim. Bu da ilk kampın ilk fotoğrafı :smiley:

1gez

mükemmel hangi pozlama ayarlarında çektiğinizi ve camp yerini öğrenebilirmiyim müthiş bir resim...

Teşekkürler :smiley: Kamp yeri yok yer ariassos antik kenti antalya :smiley: Ormanlık bir alan gece gidip çadır atabilirsiniz kimse birşey demez çünkü kimse yok :smiley: Pozlama ayarlarına gelince yardımı olacaksa enstantane 30 diyafram 2.8 iso 3200 :smiley:

K012_2 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

astrophotographer' Alıntı:
Selamlar. İlk kampımı dün Antalya da gerçekleştirdim. Bu da ilk kampın ilk fotoğrafı :smiley:
Merhaba bende fotografcilik konusunda ciddi merakim var hicbir egitim almadim anlayan bir kac arkadasim nikon d90 ile baslamami istiyor once makina alip sonra kursuna gitmek istiyorum doğa cekimleriyle daha fazla ilgileniyorum makina konusunda sizin fikrinizide alabilirmiyim Teşekkürler

ilkerkakan' Alıntı:
Merhaba bende fotografcilik konusunda ciddi merakim var hicbir egitim almadim anlayan bir kac arkadasim nikon d90 ile baslamami istiyor once makina alip sonra kursuna gitmek istiyorum doğa cekimleriyle daha fazla ilgileniyorum makina konusunda sizin fikrinizide alabilirmiyim Teşekkürler
Merhaba, D90 başlangıç için güzel bir makina. Bu sizin ayırdığınız bütçeyle de ilgili tabi. Makinadan ziyade lens konusu düşünülmeli. D90 isinizi fazlasıyla görür ilk etapda .

K012_2 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,489
Kayıtlı Üye Sayımız
172,148
Kaydolan Son Üyemiz
perdeci71

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR