Arama sonuçlarınız

1. GezenGen

TD5 otomatik vites dip gaz sorunu

Merhabalar, TD5'imde chip bulunuyor, bir süredir (mazot pompasını değiştirdiğimden beri yaklaşık olarak) ara hızlanamalar için dip gaz (roketleme) yaptığımda araç gazı kesiyor ve sonra tekrar geliyor birkaç defa, devir saati de bir çıkıyor bir iniyor. Sonra toparlıyor araç. Bunun nedeni...

2. GezenGen

Tozlu yol ve 3 amigo ışıkları

Birşey dikkatimi çekti, sizinle de paylaşmak istedim. Ne zaman tozlu yollardan geçsem kısa bir süre sonra 3 amigo ışıkları yanıyor, sonra yine belli bir süre sonra sönüyor. Direk alakası var mı bilmiyorum ama varsa ve Discovery ile tozlu yollara girmeyecek miyiz?
  3. GezenGen

Dizel yakıt alımı sonrasında tekleme

Merhabalar, aracım Disco II TD5 ve dün normalde aldığım yerden farklı 'güvenilir' bir markadan mazot aldım. 15 km gittikten sonra araç inanılmaz şekilde teklemeye başladı. Sanırım yakıtın içinde su var?? Şuanda K.Maraş'ta olduğum için Hüseyin ustaya götürme şansım da yok, ne tavsiye edersiniz...

4. GezenGen

Antep veya Maraş çevresinde servis

Merhabalar, iş nedeniyle K.maraş'ta bulunduğumdan TD5'imin rutin bakımlarını yaptırabileceğim burada veya G.antep gibi yakınlarda tavsiye edebileceğiniz bir servis mevcut mudur? Olmazsa Otokar'ın sitesinden bakmış olduğum Defender bakımı yapan yere mi götüreyim? Eski tip motor olduğundan yeni...
  5. GezenGen

Yeni Foresterlardaki değişiklikler

Güzel bir site buldum, yeni Forester modelleri arasındaki farklılıkları detaylı ve fotoğraflı olarak eklemişler, sizinle de paylaşmak istedim : http://www.cars101.com/subaru/forester/forester2011.html

6. GezenGen

W163'te kronik sorun var mıdır?

Yurtdışı forumlarından okuduğum kadarıyla 2000 ve üzeri modellerin tercih edilmesi vurgulanmış. Ancak yine de W163 kasada klasik sorun var mıdır? Ağır bakımları (320 V6 benzinli) ne zamandır ve parça sorunu çekilir mi? Bu aracı kullananlar varsa tavsiye eder misiniz?

7. GezenGen

Jeep almak istiyorum, WJ 4.7 mi KJ 2.8 mi?

Sitedeki birçok yazıyı okudum ve bir sonraki araç olarak Jeep almaya karar verdim. Ancak hangi modelini onu netleştiremedim. 36-38bin TL gibi bir bütçem var, esasta dizel otomatik istiyorum ve gönlüm WJ 2.7'de, ne yazıkki o kadar para çıkartmam mümkün değil. WJ 4.7'nin fiyatı uygun vergisine...
  8. GezenGen

Hangi 4x4 aracı seçmeliyim?

Merhabalar, sizlere birşey danışmak istiyorum. Şuanda Forester XT kullanıyorum, birkaç aya kısmet olursa bu aracı eşime verip yeni bir araç düşünüyorum. Genelde onroad kullanıyorum, ancak dalış, kamp vs. gibi nedenlerle hafif offroada da dönüşebiliyor. Aracım devamlı 4x4 olduğu için çok...
  9. GezenGen

Katlanır Subaru anahtarı

Malum anahtarlarımız biraz kaba ve büyük. Bir de bende alarm var, iyice kalınlık yapıyor. Bu nedenle katlanır anahtar yaptırmayı planladım. Birkaç yere sordum. Sizlerle de paylaşmak istedim. Eğer alarm yoksa iş daha kolay esasta. Alarmın uzaktan kumandasını kopyalayıp katlanır anahtar yaptırmak...

10. GezenGen

Subaru ve Yerka hakkında

Subaru Türkiye'nin kendi sayfasından baktığımda Yerka ne yetkili satıcı listesinde, ne de yetkili servis listesinde görünüyor. Konu hakkında bilgisi olan var mı acaba? http://www.subaru.com.tr/yetkilisaticilar http://www.subaru.com.tr/servis

11. GezenGen

Arka bilya bozulması ve Argos Servisinin yardımı

Hepinize merhabalar, başıma gelen bir olayı daha sizlerle paylaşmak istedim. Aracı şehiriçinde 100 km kadar kullandım ve arka taraftan bir ses geliyordu, ancak izolasyondan sandım. Daha sonra Ankara'ya doğru yola çıktık ve Bolu-Gerede'de LPG almak için dururken ses inanılmaz arttı ve 10 km hızda...
  12. GezenGen

Forester ile başıma gelen aksilik

Hepinize merhabalar, turbo aracımla ne yazıkki başıma pek hoş olmayan bir olay geldi. Sizlerle de dikkatli olmanız için paylaşmak istedim. Bir piknik yerinde araçları park ettik. Dönüşte tüm araçların camlarında bir şirketin ilanı bulunuyordu. Benim aracımda ise hiçbir ilan yoktu. Bu olaydan...

13. GezenGen

Forester Aksesuarları

Merhabalar, araçlarımıza çeşitli değişiklikler yapıyoruz, bu nedenle ayrı bir başlık açarak fikir paylaşımının yararlı olacağını düşündüm. Öncekikle aracımda paçalıklar yoktu. Bunları ikinci el olarak Argos Subaru'dan aldım. Ayrıca BT ve kararan ayna taktırdım. Fotoğrafları Forester başlığı...
  14. GezenGen

Forester Freni Hakkında!

Merhabalar, Fren pabuçlarını (pad) değiştirtmiştim normal bir frencide, ancak hiç memnun kalmadım. Ses yapıyordu, fren temizleme spreyi sıktım ve bir nebze olsun düzeldi ama güvenemiyorum. Jaspa'da ön-arka 350 TL+KDV gibi bir fiyat veriyor, sahibinden'de bir satıcı ön 75 euro fiyat yazmış...
  15. GezenGen

Ön (Krom) Koruma Tavsiyesi

Merhabalar, 2003 model Subaru Forester aracıma ön koruma yaptırmak istiyorum. Kaput yüksekliğini geçmediği sürece çok sorun olmadığını okudum. Ne kadar doğru bilemiyorum. TÜV'e girerken söktürebilirim, ancak normalde polisler sorun çıkartır mı? Plakayı geçmeyecek yükseklikte veya line denilen...

16. GezenGen

Thule bagaj arıyorum

Merhabalar, İstanbul'da ikinci el, iyi kullanılmış, temiz ve sorunsuz, Fastgrip sabitlemeli kapalı portbagaj veya standart portbagaj arıyorum. Satmak isteyen olursa ürünün modelini ve fiyatını içeren özel mesaj gönderebilirler. Teşekkürler.
  17. GezenGen

Fujifilm FinePix S200exr

Merhabalar, Nikon SLR makinamı beraberimde birçok yere taşıdım. Ama 70-220 mm objektifi taşıyamadığım oldu. Bu nedenle geniş kullanım amaçlı bir cihaz almak istiyorum. Şuanda Panasonic FZ7 kullanıyorum, zoom'undan oldukça memnunum. Fujifilm FinePix S200exr sunduğu özellikler ve alan derinliği...
  18. GezenGen

Çorum, Amasya, Samsun

Merhabalar, çok istememe rağmen bir türlü bu gezimin metnini yazamadım, o nedenle kısaca fotoğraflarla birlikte notlarımı da ekleyeceğim. Kardeşimle çıktığım bu yolculuğu kafamızda oluşturduk. Otobüs ve yerel minibüslerle il-ilçeleri gezdik. Planı oluştururken NTV'deki bir belgeselden...

19. GezenGen

Araçta Geç Çalışma Problemi

Merhabalar, bir aracın özellikle araç sıcakken geç çalışmasının nedeni ne olabilir? Okuduğum bilgilere göre marş mekanızması veya krank pozisyon sensöründe de hata olabilirmiş. Krank pozisyon sensörü motor arıza lambası yakmıyormuş. Sorunun nerden kaynaklandığını anlamanın bir yolu var mıdır...
  20. GezenGen

BMW F650 GS için Teknik Yardım

Merhaba, size iki şey danışmak istiyorum, yardımcı olabilirseniz çok sevinirim. - F650GS'e çakmak çıkışı takmak istiyorum, mümkün mü, fonksiyonel olur mu? - Araçta çift egzos var, motordan ilk önce soldaki çıkıyor, daha sonra sağdakine de bağlanıyor ve ikisinden de çıkış oluyor. Ancak artçı...

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,459
Kayıtlı Üye Sayımız
172,114
Kaydolan Son Üyemiz
Ahmetalp0666

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR

Geri