Arama sonuçlarınız

1. Gezginkopek

Gezgin Biblo Artık Melek

Kızımız Gezgin Biblo'yu 7 Nisan'da kaybettik. Şimdi cennetin kırlrında geziniyor...

2. Gezginkopek

Sındırgı : Keşfedilmeye bekleyen güzellikler

Mart-Nisan ayı mevsim geçişinin olduğu zor aylardan. Hava ne ılık ne soğuk. Bir kaç aceleci ağaç haricinde ağaç dalları henüz çıplak. Tarlalarda ekinler henüz yeni yeşermeye başlamışlardır. Doğa henüz uyanma aşamasındadır..İşte bu uyanışta nereye gidileceği konusundaki zor karar veriyoruz...
  3. Gezginkopek

Fakıllı Mağarası (19 Eylül 2009)

Bayram’da Ereğli’den Eskişehir’e giderken hemen yolumuz üzerindeki fakat fazla bilinmeyen Fakıllı Mağarasını ziyaret ediyoruz. Fakıllı köyü’nde bulunan mağara’nın turizme açılmasını sağlayanda yüne köylüler. Ancak tanıtım eksikliğinden dolayı bugün pek de ziyaret olmadığı gibi ziyaretçileri...

4. Gezginkopek

Ölüce Feneri

Karadeniz'in hırcın dalgalarını herkes bilir. Hele hele doğal liman'dan açıklığa çıkarken bu hırcınlığı görebilirsiniz.Kdz.Ereğli'de Batı'dan Karadeniz'e açılan gemiciler için önemli bir doğal limandır. Bu yüzden de Ölüce burnu denizciler için önem taşır. M.Ö.2500 yılına dayanan Ereğli tarihçesi...
  5. Gezginkopek

Cehennem Ağzı Mağarası

Şeker bayramında anne ve babalarımız ziyaret için yola çıkıyoruz. Normalde bayramlar keşif ve geziler için oldukça iyi bir zaman. Ancak bu bayramı anne ve babalarımızın ellerini öpmek ve gönüllerini almak üzere yola çıkıyoruz. İlk durağımız Kdz.Ereğli. Sonraki durağımız iseEskişehir olacak. Her...

6. Gezginkopek

Temmuz sıcağından üşümek

Saat 16:00..Havalara uçuyorum. İstanbul’a telefon açıp, “Hazır mısınız?”,”Nerede”, “Saat Kaçta” gibi bilgi sorularımı Nuray’a heyecan içinde soruyorum. Bursa’dan hızla Sakarya’ya doğru yol alıyorum. Haftanın iş temposunu güzel tamamladıktan sonra yayla kampına yolculuğum bu şekilde başladı...

7. Gezginkopek

Kapıdağ Yarımadası'nın Bakir Koyları

Ege’nin ve Akdeniz’in berrak mavi suları hepimizi cezbeder. Yaz gelse gitsek Ege’ye Akdeniz’e deriz. Popüler yerler turizm acentaları tarafından doldurulur. Bu şekilde bazı yerler ise gözden kaçar. İşte Kapıdağ Yarımadası’da bu yerlerden. Hem de nufüs yoğunluğu olan İstanbul, Bursa, İzmit...
  8. Gezginkopek

Keş Dağı'nda 175 Metre Derinlik

Akdeniz Bölgesi sınırları içinde bulunan Kahramanmaraş Yeşilgöz'deki keşfimizin yürüyüş, kamp ve Keş dağı ile ilgili bölümlerini anlatacağım. Gezinin temel amacı sekiz kişilik ASPEG Grubu olarak Keş Dağın'daki Düden'i keşfetmekti. Bunu başarı ile gerçekleştirdik ve -175 metre gidebildik...
  9. Gezginkopek

Soğucak Yaylasında Kamp ve Yüzey Araştırması (11 Temmuz 2009)

Cuma akşamından ben Bursa'dan büyük bir heyecanla Sakarya'ya doğru yol alırken, İstanbul'dan da 7 kişi Soğucak Yaylasına gelmek üzere hazırlıkları yapıyorlar. ASPEG http://www.aspeg-tr.org(Anadolu Speoloji Grubu) mağaracılık grubu olarak yürüteceğimiz çalışmanın önemli bir kısmı "Yüzey...

10. Gezginkopek

2000 Vitara'nın Diferansiyel Kovanı Delindi. Ne Yapacağız ?..

2000 Vitara Suzuki aracım alt koruma olmasına rağmen kayaya oturmam sonucunda delindi.. Şimdi iki sorum var. 1- Kim, nasıl, uygun fiyata onarabilir? Tavsiyeler 2- Alt korumanın bunu da korumasını nasıl sağlarız.. Yarın fotoğrafları yükleyeceğim...O zaman daha net olacaktır.

11. Gezginkopek

Soğucak Yaylası'ndan Pamukova'ya Yol Arayışı (30 Mayıs 2009)

Soğucak Yaylası sıklıkla gittiimiz yaylalardan. Ancak son seferlerde mağara ve yüzey araştırması için Nuray'la beraber sıklıkla gider olduk. Burada ağırlıklı olarak işin offroad tarafını anlatacağım. Ancak mağara ve diğer yüzey araştırmaları konusunda bilgi için www.gezginkopek.com...
  12. Gezginkopek

İnönü İni ve Frig Vadisi

Kuzey-Batı İç Anadolu bölgesinde dolaşıp duruyoruz. Nallıhan'dan Eskişehir, sonra Göynük Sünnet Gölü..Şimdi de klasik Adapazarı-Eskişehir yolu. Uzun zamandır bu klasik yolu kullanmamıştık. Son Kastamonu, Pınarbaşı gezimizde de Nallıhan tarafından Eskişehir'e gitmiş ve bu yoldaki gelişmelerden...

13. Gezginkopek

Sünnet Gölü'nde Kış

Bazı yerler vardır ki haritada uzak gelir. Ana yollardan uzakta olduğu için oradan hiç bir yere gitmeyi düşünmeyiz. Hedefe ulaşmak için hep ana yolu takip eder, diğer alternatifleri denemezi bu yüzden de güzellikleri kaçırırız. Hep acelemiz vardır, hep yol düzgün olsun, hep hızlı varalım...
  14. Gezginkopek

Çiğdem Yaylası Keşif Gezisi (Eylül 2008)

Çiğdem Yaylası ve çevre yayları merakımı bu hafta sonu gidermeye çalıştım. Ancak zaman az olunca sadece Çiğdem Yaylası ile kısıtlı kaldı. Pazar gününün yağmurlu olacağını görünce bizde Cumartesi (20.09.2008) gezmeye karar verdik. Gezileri yapmadan önce hava durumunu bir kaç bilgi kaynağından...
  15. Gezginkopek

Assos'un Sualtı (Ağustos 2008)

Hafta sonu Bursa'da işimiz olunca yine durmadık Assos'a doğru gittik. Daha önceki gidişlerimizde Güre ve Küçükkuyu'da kalmıştık. Bu sefer Asos Liman'a (Behramkale) yakın olabilmek için Asos'da köyün arkasında bulunan Old City House bu hafta sonundaki evimiz oldu. Old City House oteli eski köy...

16. Gezginkopek

Off-Road Gezilerinde Hangi Telsiz?

Offroad gezilerinde kullanılan Telsiz özellikleri nelerdir? Bende CB Telsiz var (27 Mhz-40 Kanal) Yoksa yeni tür VHF telsizlermi kullanılıyor?
  17. Gezginkopek

Grand Vitara'dan, Vitara JLX'e terfi :)

2005 Model Grand Vitara'mı satmıştım. Amaç ise gezerken dal, taşa maruz kalırken araca acımamdı. .. Grand Vitara'mda 3" yükseltme ve MTR lastikle donatmış ama sonradan geliştirmeden satmıştım.. Reha'nın kulakları cınlasın bundan sonra belki bir Disco sonra da Defender'larız... Şimdi geldi 2000...
  18. Gezginkopek

Suzuki mi Yoksa Diğerleri mi?

Merhaba, Bildiğiniz üzere benim keçi Grand Vitarayı sattım. 3" yükseltme kişi, wrangler lastikler ile kullanıyordum. Ancak 2005 model araca yazık dedim. Şimdi yeni bir şey alacağım. Suzuki JLX fena gözükmüyor. Alıp yine yükseltme kit, lastikler, tampon çalışmaı yapabilirim. Diğer bir yöndende...

19. Gezginkopek

Sudüşen Şelalesi (15 Nisan 2008)

Şelale ziyaretlerimin sonuncusu Sudüşen şelalesi. Yakında giderseniz ıslanmadan şelaleyi görmek mümkün değil. Dereyi paçaları sıvayıp geçmek durumundasınız. Ben botlarımla dereden geçiş yaparken bir ara neredeyse su dizlerime yakınlaştı. Sudüşen'nin güzel bir seyir mekanı var. Oturun kayaların...
  20. Gezginkopek

Güzeldere Şelalesi (12 Nisan 2008)

Ben bu aylara Şelale ayları diyorum. Bu aylarda kar sularının erimesi ile akarsuların debisinde büyük bir yükşeliş meydana gelir. Ülkemizin dağlık arazi yapısında ileryen bu akarsularda irili ufaklı pek çok şelale bulunuyor. Bu yüzden bu aylarda yakınlığı dolayısıyla Marmara Bölgesi ve...

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,463
Kayıtlı Üye Sayımız
172,117
Kaydolan Son Üyemiz
fmt35

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR

Geri