Suzuki mi Yoksa Diğerleri mi?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Gezginkopek Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 48
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 12,500

Gezginkopek

Yaşadığın toprakları tanımadıkça sen sen değilsin
Yer
ISTANBUL
Web
www.gezmeyiseviyoruz.com
Merhaba,
Bildiğiniz üzere benim keçi Grand Vitarayı sattım. 3" yükseltme kişi, wrangler lastikler ile kullanıyordum. Ancak 2005 model araca yazık dedim. Şimdi yeni bir şey alacağım. Suzuki JLX fena gözükmüyor. Alıp yine yükseltme kit, lastikler, tampon çalışmaı yapabilirim. Diğer bir yöndende Nissan Terrano II fena durmuyor. Amaç arazi, hava değil. Bütçemi 15.000 YTL ile sınırladım. Sonuçta hobi... fikri olan?

Etiketler

reha' Alıntı:
Selamlar,
tabii ki, Defender.. kusuruma bakmazsaniz ... ben baslik atsaydim "Defender ve digerleri" derdim.. iyi gunler, reha
Hımmm. İnanın sadece görmüşlüğüm var ama kullanmadım. Ancak yakıt tasarrufuda önemli bir konu. Ben yılda hobi amaçlı 20.000-30.000 KM arası yapıyorum. Bu noktada yakıta para çok harcamak istemiyorum. Peki bu bütçe ile alınır mı?, yakıt sarfiyatı nedir? Uyarsa neden almayayım :smiley:

Ben JLX derim, arazi aracı seçerken bol yedek parça seçeneği ve modifiye edillebilirlik çok önemli. Terrano II daha büyük, yeni veya dizel olabilir ama arazide hiç görmedim... liftkitinide görmedim, modifiye edenide.... ama sanayide kolumu sallasam liftkitli suzukiye çarpıyor artık...hayırlısı olsun ;D

Jeepcj7' Alıntı:
Ben JLX derim, arazi aracı seçerken bol yedek parça seçeneği ve modifiye edillebilirlik çok önemli. Terrano II daha büyük, yeni veya dizel olabilir ama arazide hiç görmedim... liftkitinide görmedim, modifiye edenide.... ama sanayide kolumu sallasam liftkitli suzukiye çarpıyor artık...hayırlısı olsun ;D
Suzuki'nin cazibesi burada başlıyor :smiley: Maslak otosanayi sitesinde Murat usta ve Mehmet Becce'de yeterince parça var. Peki kaç model ve neden?

Benda tam bugün JLX imi satmış GrandVirata almayı düşünürken açılacak konumu Allah aşkına :D
1993-98 arası model tercih etmenizi öneririm. Nedenide montajın Japon olması ve arızayı az çıkarmasındandır.

Selamlar,
aslina bakarsaniz Defender farkli bir sevda.. dikeni de pek fena degildir.. Ama agirlikli olarak "expedition" icin cok uygun bir arac.. Genel yaklasim, araci alip , yavas yavas istediginiz hale getirmek.. Baslangici 10.000/15.000 YTL arasi olabilir.. Tabii, cok "abartili" fikirler beyan etmek istemem .. sadece "aklinizda bulunsun" demek istedim..

Yakit konusuna gelince.. benim aracinmda Ford Puma motoru takili ve yakit tuketimin 10-10.5lt/100km. seklinde. Agirlikli olarak Levent/Kartal arasi kullaniyorum.

iyi gunler dilerim, reha

Onu Suzukiciler söyleyecek ;D ama uzun yolada gidecekseniz JLX ile rahat edersiniz diye düşünüyorum...

gintro' Alıntı:
Suzuki'nin cazibesi burada başlıyor :smiley: Maslak otosanayi sitesinde Murat usta ve Mehmet Becce'de yeterince parça var. Peki kaç model ve neden?

reha' Alıntı:
Selamlar,
aslina bakarsaniz Defender farkli bir sevda.. dikeni de pek fena degildir.. Ama agirlikli olarak "expedition" icin cok uygun bir arac.. Genel yaklasim, araci alip , yavas yavas istediginiz hale getirmek.. Baslangici 10.000/15.000 YTL arasi olabilir.. Tabii, cok "abartili" fikirler beyan etmek istemem .. sadece "aklinizda bulunsun" demek istedim..

Yakit konusuna gelince.. benim aracinmda Ford Puma motoru takili ve yakit tuketimin 10-10.5lt/100km. seklinde. Agirlikli olarak Levent/Kartal arasi kullaniyorum.

iyi gunler dilerim, reha

Yakıt tüketimi Grand Vitara ile aynıymış..Bi bakayım. Merak ettim doğrusu? Kaç modelden söz ediyorsun Reha?

Jeepcj7' Alıntı:
Onu Suzukiciler söyleyecek ;D ama uzun yolada gidecekseniz JLX ile rahat edersiniz diye düşünüyorum...
Bu sene geçen sene olduğu gibi yine Doğu Karadeniz fix :smiley: Uzun yolda zaten gezmek amaçlı olduğu için hız yapmıyorum. İster binek ister offroad olsun fark etmiyor.

Selamlar,
oncelikle bu arabanin en sevdigim kismi "model" konusu.. zira, 1986'dan iitbaren uretilen arabalarda cok dikkatle bakmazsaniz belirgin bir fark goremezsiniz.. bende ki 92 model.. tabi bu tuketim euro Dizel, yani parasal olarak biraz daha ucuza bile gelebilir.. Ancak, Defender gibi bir yol, hakikaten cok "engebeli", "macerali" ama bir o kadar da "eglenceli" bir yoldur.. hic bir zaman pisman olmadim, olan arkadasimiz da azdir acikcasi.. Eger denemek isterseniz bir ara benim aracimi deneyebilirsiniz.. hakikaten cok degisik bir aractir.. reha

camouflage' Alıntı:
Benda tam bugün JLX imi satmış GrandVirata almayı düşünürken açılacak konumu Allah aşkına :D
1993-98 arası model tercih etmenizi öneririm. Nedenide montajın Japon olması ve arızayı az çıkarmasındandır.
Nedenini yukarıda yazmıştım sanırım gözünüzden kaçmış. 93-98 arası Japon 98 üstü Brezilya yada İspanyol montaj olması lazım emin değilim. Benimki 93 Wagondu ve ardından gelecek soruyu yanıtlayayım 12000 ytlye bugün verdim

Çok güzel rota ama süratten kasttetiğiniz zaten 80-90 diye kabul edersek... çoğu arazi için hazırlanmış araç bu süratlerde sizi yorar... Uzun yola çıkılan araçın kullanımı rahat olmalı...

gintro' Alıntı:
Bu sene geçen sene olduğu gibi yine Doğu Karadeniz fix :smiley: Uzun yolda zaten gezmek amaçlı olduğu için hız yapmıyorum. İster binek ister offroad olsun fark etmiyor.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,476
Kayıtlı Üye Sayımız
172,127
Kaydolan Son Üyemiz
agalandarli

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR