Arazide ve Asfaltta Sessiz Lastik Önerileriniz

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Nejat Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 46
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 28,559

Nejat

Kamp III
Yer
izmir
merhaba

lastik konusunu incelerken epey derinlere dalınca çıkmaza girmemek mümkün değil,
bundan dolayı tekrar sorma gereği duydum.

Daha önce OK144 kullanıyordum asfaltta ki güvensizliği ve aşırı ses çıkarmasından illahlah etmiştim.

çok ağır koşullara pek girmiyoruz diyebilirim

hem asfaltta hem arazide kullanabileceğim güvenlik (fren mesafesi/yol tutuşu), ses ve performans yönünden
tavsiye edebileceğiniz lastik markaları neler olabilir ?

(kullanmak istediğim makina 90 2.5 pajero ve 235/85/16 ebat)

teşekkürler

Etiketler

Ynt: Arazide ve Asfaltta Sessiz Lastik Önerileriniz

Hocam Mt mi At mi düşünüyorsun .

MT için Federal Couriga Güzel lastik . Cooper STT güzel lastik . Aslında İnsa ve Friestone çamurda harika ama , yol performansı görece düşük .

AT için Brigestone Dueler 694 yada BFG AT önerebilirim . AT den daha arazici Mt den daha Aslfatçı ve başarılı bir model olarak Cooper ST yada ST/C olabilir .

Bunlar tecrübe ettiğim ve şuan aklıma gelenler

ssbman' Alıntı:
Hocam Mt mi At mi düşünüyorsun .

MT için Federal Couriga Güzel lastik . Cooper STT güzel lastik . Aslında İnsa ve Friestone çamurda harika ama , yol performansı görece düşük .

AT için Brigestone Dueler 694 yada BFG AT önerebilirim . AT den daha arazici Mt den daha Aslfatçı ve başarılı bir model olarak Cooper ST yada ST/C olabilir .

Bunlar tecrübe ettiğim ve şuan aklıma gelenler

AT lastiklerle arazide zorlanmamak mümkün değil bu yüzden MT lastiklerin içinde yukarıdaki istemlerim çerçevesinde kullananlardan fikir almak istedim

teşekkürler

jeep' Alıntı:
asfaltta ses yapmazsa çamurda gitmez ;D

ok'lardan az ses çıkarsında gerisi önemli değil

6 gün kent'te 1 gün arazide

bir geziye gidiyoruz asfalt 100km arazi 10km

yaşlanıyoruz herhalde bayıyor :smiley:

Nejat' Alıntı:
ok'lardan az ses çıkarsında gerisi önemli değil

6 gün kent'te 1 gün arazide

bir geziye gidiyoruz asfalt 100km arazi 10km

yaşlanıyoruz herhalde bayıyor :smiley:

Bu şekilde Cooper STT kullananlar olumlu görüş bildiriyorlar.

Arkadaşlar

Mitsubishi L 200 (180 bg&400nm) pikap kullanıyorum,
Aracı sadece asfaltta SUV gibi kullanıyorum

Yumuşak-konforlu bir asfalt lastiği (hıza müsait)
arıyorum
Michelin düşünüyorum

Önerileriniz ne olur ??

sevgiler

Selim

Valla burdan Hız-asfalt lastiği önerisi çıkmaz kolay kolay :D

Nejat hocam Cooper STT ses açısından Ok144 ten daha sessiz Federalde asfaltta iyidir(bir Mt olarak tabi)

Ok144 gürültülü bir lastik evet ama arazide çok iş görüyor . Hele kesik olursa traktör lastiği gibi ... Mesela bir takım ok144 bir tskım aslfalt lastiği düşünülemez mi ? Haftada bir sök tak olacak tabi buda işin eksi tarafı ...

aman hocam sök takla uğraşmayı boşver kendimi bir yerlerde unutmayayım diye dikkat ediyorum ;D
ama bahsedilen tüm lastikleri inceleyeceğim, sağolun.

=======

Mitsubishi L 200 (180 bg&400nm) pikap kullanıyorum, Aracı sadece asfaltta SUV gibi kullanıyorum.Yumuşak-konforlu bir asfalt lastiği (hıza müsait) arıyorum

Discoverer S/T (suv)

S-Hız Grubu (180 km)
Çivi Takılabilir

İri, Güçlü Desen Blokları
Yoldışı uygulamalar için tasarlanan bu desen aynı zamanda asfalt uygulamalarında uzun ve düzgün aşınma sağlar.

Eğimli Blok Kenarları
Düzensiz aşınmaya karşı savaşır ve kendini temizleme özelliğini arttırır.

Derin Desen ve Deniz Kabuğu Şekilli Omuz Tasarımı
Yumuşak zeminlerde çekişi maksimum seviyeye çıkartır.

Discoverer S/T-C

Q/N-Hız Endeksi (140-160 km)
Çivi Takılabilir

Kesiklere Dayanıklı Desen Bileşimi
Kayalık, yoldışı ve çakıl koşullarında genellikle oluşabilecek kesilme, ufalanma ve yırtılmalara karşı arttırılmış direnç sağlar.

Derin Desen ve Deniz Kabuğu Şekilli Omuz Tasarımı
Yumuşak zeminlerde çekişi maksimum seviyeye çıkartır.

İri, Güçlü Desen Blokları
Yoldışı uygulamalar için tasarlanan bu desen aynı zamanda asfalt uygulamalarında uzun ve düzgün aşınma sağlar.

Discoverer ST

Discoverer ST C

Abi , arkadaş sadece Aslfaltta kullanıyormuş . Bu lastik AT desenlerden daha agresif . HT serisi bir lastik bakmalı sadece asfalt lastiği için . Bence arazi aracından en az AT olmalı yada traktör lastiği ;D o ayrı konu

Michelin Latitude Tour HP
265x70x16

sipariş etmek üzereyim..

önerilere teşekkürler

peki bu lastik içinde aşağıdaki şekilde bilgi verilmiş, ne dersiniz ?

Bridgestone M/T 673 235/85/16 108 S

Bridgestone M/T 673, zorlu doğal koşullar için geliştirilmiş bir arazi lastiğidir. Çamurlu ve engebeyle kaplı parkurlarda bile kuru ve ıslak zemin performansı sizi şaşırtacaktır.

• Uni-T teknolojisi kullanılarak geliştirilen özel gövde tasarımı, topuk yapısı ve özel sırt karışımı sayesinde yakıt tasarrufu, sessiz sürüş ve yüksek manevra kabiliyeti.
• Kendi kendini temizleme özelliği sağlayan dişli taban deseni sayesinde toprak, çamur ve karlı zeminlerde yüksek çekiş kabiliyeti.
• Özel karışımının sağladığı uzun ömür ve düzenli aşınma özelliği.

Product1184

Klasik MT deseni. Çamurda harikalar beklememek lazım ama standart yol lastiği veya AT'lere göre daha iyidir. Gürültüsü de onlara kıyasla daha yüksek olabilir.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,435
Kayıtlı Üye Sayımız
172,086
Kaydolan Son Üyemiz
Ertuğrul Ocaktan

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR