Boyraz kullanıcısının son içeriği

1. Boyraz

6 Kisilik Motokaravan Mumkunu?

İzmir'deki firma (Dolphin) 3+1 kişilik karavan yapıyor. Aracınıza 5+1 karavan ruhsatı alabilmeniz için 6 kişilik yatak da yapmanız gerekli. City van araçlarda koltuklardan geride kalan alanda 6 tane yatak yapmanız pek mümkün değil maalesef.
  2. Boyraz

Yerli Webasto Taktırma

Rica ederim. Yoğuşmanın ısıtıcının oluşturduğu egsoz gazı ile bir ilgisi yok. Cam ve metal yüzeylerin dış ve iç sıcaklıkları arasındaki fark, yüzey üzerinde su buharı oluşmasına sebep olur. Havadaki nem soğuk cam veya metale temas ettiğinde yoğuşarak sıvılaşır. Araç içindeki kişilerin nefesi bu...
  3. Boyraz

Yerli Webasto Taktırma

Yoğuşmayı azaltmak için.
  4. Boyraz

Yerli Webasto Taktırma

6 m3 Trafic'te kullanıyorum aynı modeli. Aracım cityvan olduğu için çok iyi bir yalıtımı yok. Bence aracınıza yeterli gelmeyebilir. Yılbaşında Abant'ta camlar 2 parmak aralık kalmak şartıyla iç ısıyı 15 derecenin üstüne çıkartmadı. Sabaha kadar tam gaz çalıştı bu sebeple. Tabi o gece dışarısı...
  5. Boyraz

Karavanda Ateşli Silah ?

Polis çocuğuyum. Bebekliğimden bu yana evimizde beylik tabancası bulundu. Ne çocukluk merakıyla, ne gençlik ateşiyle bir defa olsun elime silah almadım. İlgi duymadım ve sevmem silahları. Askerde de bir defa 3 köşe teşkil haricinde muhataplığım olmadı. Buna rağmen eşim ve kızımla tek araç...
  6. Boyraz

Karavanda Ateşli Silah ?

Havalı veya kuru sıkı en tehlikelisi. Sizdeki silahın havalı olduğunu anlayana kadar, karşıdaki kendi silahına davranıverir. İsmail Hakkı Sunat bu sebeple öldürülmüştü.
  7. Boyraz

Ses Yalıtımı

Tahminimce arabada ön bölme sacı yok. Yoksa kabin içi sesin rahatsız etmesi çok zor. Ses izolasyonu olmayan panelvanlarda yol sesi çok olur. Geniş metal alanlar sesi katlayarak çoğaltır. İzolasyon yapıp duvarları kapladığınız zaman ses azalacaktır.
  8. Boyraz

Volkwagen T5 Multıvan Ile Mercedes Viano Uzun Arasında Kararsız Kaldım.?

Araç içindeki plastik aksamlar. Kalitesiz olunca meydana gelen tıkırtı cızırtı seklindeki rahatsız edici seslere de trim sesi denir.
  9. Boyraz

Volkwagen T5 Multıvan Ile Mercedes Viano Uzun Arasında Kararsız Kaldım.?

Multivan çok az maliyetle kolayca campera dönüştürülebilen bir araç. Uzun bir video ama çok güzel fikirler var içinde.
  10. Boyraz

Pino Pi2010 Karavanım Için Gölgelik Tavsiyesi

Bu tarz off road yan tenteler hafifligi, açıldığı zaman stabil olmasi ve uygun fiyatı ile sizin için uygun olabilir. 200, 250 ve 300 cm eninde ebatlar var. https://www.vtboffroad.com/product-page/hi-200-yan-tente
  11. Boyraz

Kışın, Isıtıcı Olmadan Kamyonet İçinde Sağlıklı Uyunabilir Mi? - (h 100)

Yalıtımsız sac alan, soğuğun iletimi ve yoğuşma sebebi ile en kaliteli uyku tulumu ile dahi ısınamayacağınız bir ortam maalesef. İmkan varsa araç üstü çadır çok daha sağlıklı olacaktır, o da şehrin göbeğinde mümkün değil. Korkarım bu hayalinizi sadece yaz mevsiminde, ve güneş battıktan sonra...
  12. Boyraz

Sayın Evliya Çelebi, Ben de mümkün olduğunca başlığın tamamını okumadan cevap yazmamaya çalışıyorum. Dediğiniz gibi konu sahibi zaten sonuca ulaşmış ama bilgi paylaşımı devam ettiği sürece bence konunun ilerlemesinde bir zarar yok. Misal ben Ar-Ge hakkında birşeyler öğrendim sizden. Daha önce...
  13. Boyraz

Aracıma montajı firmanın mühendisi yaptı. Bu esnada yöneticileri ile de sohbet etme imkanım oldu. DAI aile büyüklerinin isminden geliyor, şu anda ismi hatırlayamadım. SHAVA'da Sıcak Hava'nın kısaltılması. Ben de bu kouda takıntılı olduğum için neden Türkçe marka değil diye sorduğumda, hem global...
  14. Boyraz

Aslanlar gibi yerli markamız var. Dai Shava. Ne Çinlinin dandigine ne de Alman'in kazigina ihtiyacımız var.
  15. Boyraz

Arkadaş aracı Moda'ya çekeceğini söylemiş. Aracın yanına böyle bir düzenek kurarsa 10 dk geçmeden bomba imha ekibi gelir :)

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,468
Kayıtlı Üye Sayımız
172,121
Kaydolan Son Üyemiz
tto

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR

Geri