ZJ 5.9 - Türkiye'de Böylesi Görülmedi

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan can yalcin Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 75
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 18,001
Ynt: ZJ 5.9 - Türkiye'de Böylesi Görülmedi

tekrar güle güle kullanın..önce büyük ideal, sonra azim, sabır ve çalışma..sonuç muhteşem. Merak ettiğim nokta; ben offroadcı olmadığım içinbilgim yok. Bu tip ağır modifikasyonların ruhsata işlenmesi gerekiyormu? ikincisi fenni muayenede ne yapılacak?, Teşekkürler.

Etiketler

mimar_ankara' Alıntı:
tekrar güle güle kullanın..önce büyük ideal, sonra azim, sabır ve çalışma..sonuç muhteşem. Merak ettiğim nokta; ben offroadcı olmadığım içinbilgim yok. Bu tip ağır modifikasyonların ruhsata işlenmesi gerekiyormu? ikincisi fenni muayenede ne yapılacak?, Teşekkürler.
Cok tesekkurederim.muaneyi yapanlarda tam olarak neyaptiklarini bence bilmiyorlar.ruhsata sadece vinc isleniyor diye biliyorum.diger yapilan modifikasyonlar icinde aracin yururu ,fren degerleri uygunsa gecer diye dusunuyorum.burasi turkiye bazi istasyonda tuvden kalan araclar bazi yerlerde geciyor.Beni polisler durduruyor ve tek kafaya taktiklari nokta nekadar para alabilirim bu aractan.lastik ruhsata islimi diye soru soranda var:smiley:ama genelde lambalardan basliyorlar tamponlara sonra vinci bahane edip.korkutma maksadiyla baglayin diyorlar.orta noktada anlasinca is tatliya baglaniyor.cogu polis tuvden gecmis olunca araca birsey demiyor bazilarida para almak icin durduruyorlar.Buda ne yaziki turkiyede polislere verilen dusuk maas ve fazla yetkili gosterilmeye calisilmasi.Biraz sitemkar konustum sozum meslisten disari.tuvden aracim bu haliyle gecti.yuruyen aksami guzel direksiyon kutusundan yag kaciriyor diye tekrar gonderilip gecirildi.tuv ne tampona nede vince birsey demedi.benim bildigim dedigim gibi sadece vinc ve ceki topuzunu isliyebiliosunuz.simdi karar sizin buda cok celiskili bir konu.Bizim gibi bole araclari kullanan kisilerin nekadar duyarli olduklarini anlatamiyoruz.bizim araclarimizda trafikte olan cogu araclardan daha sagliktir bundan eminim.saygilar...

Teşekkürler. Muayeneden geçen araca polislerin gıklarını çıkartamamaları gerekir hukuki açıdan, bu bir..ikincisi fenni muayeneye bakılırsa bu ülkede modifikasyon yapılamayacak. Oysa, tekniik, mekanik kurallara uygun yapılan modifikasyonlar zaten sürücü, yolcu ve genel trafik için bir tehlike arzetmez. TUV kontrollarının tamamiyle bu gözle yapılması ve özel imalat araçlara teknik yeterlilik çerçevesinde hoşgörüyle yaklaşmaları lazım..

mimar_ankara' Alıntı:
Teşekkürler. Muayeneden geçen araca polislerin gıklarını çıkartamamaları gerekir hukuki açıdan, bu bir..ikincisi fenni muayeneye bakılırsa bu ülkede modifikasyon yapılamayacak. Oysa, tekniik, mekanik kurallara uygun yapılan modifikasyonlar zaten sürücü, yolcu ve genel trafik için bir tehlike arzetmez. TUV kontrollarının tamamiyle bu gözle yapılması ve özel imalat araçlara teknik yeterlilik çerçevesinde hoşgörüyle yaklaşmaları lazım..

Öyle bir dünya yok ne yazık ki polis Tüv'ün onayı beni ilgilendirmez, aracın fabrikasından çıkarken üzerinde yoksa dışına nazar boncuğu taksam arabanı bağlarım diyor.Yasal olarak da buna hakkı var, araçların orijinalliği hususunda.Lastik yükseltme vs. bunlara birşey demezler, anlamazlar bile.En çok sis farları, stickerlar, port bagaj, vinç vs. bunlara laf diyorlar.

Sonunda gerçekten off road yapmak için hazırlanmış harika bir ZJ gördüm.
Ellerine sağlık abicim, nazar değmesin. Kazasız Belasız...

Yanibu canavarı yaratan arkadaşımız, gideceği yere arka yollardan polise yakalanmadan kaçak göçek gidecek..Yaptığı işler teknik ve emniyet açısından yeterli olsa bile rahat arabasını kullanamayacak..Olacak iş mi?
Almanya arç muayenesinde çok ciddi bir ülkedir. Bir seferinde otobüsle almanyaya girerken, lastik dişlerini ölçmüşlerdi. Açınmış çıkınca polis arabası eşliğinde ilk kasabaya kadar görütüp yeni lastikler aldırtmışlardı. Bu ciddiyete rağmen, internette şehir içinde toplanıp giden bir sürü modifiye 4 çeker fotoğrafı görüyoruz. Bu ülkede bu işler nasıl gidiyor acaba?

mimar_ankara' Alıntı:

En basit örnek, cam filmi muayeneden geçer ama polis cezayı basar ve yasal olarak buna yetkisi var.

maşallah yapılacak her şey yapılmış :smiley:,yeditepe üniversitesindemisiniz? hemen hemen her sabah ya otoparkta ya da otoparkın çıkış kapısının önünde görüyorum sanırım bu araç

Bugünkü Geziden :smiley:

MG 5097

acaNn' Alıntı:
maşallah yapılacak her şey yapılmış :smiley:,yeditepe üniversitesindemisiniz? hemen hemen her sabah ya otoparkta ya da otoparkın çıkış kapısının önünde görüyorum sanırım bu araç
evet 7tepedeyim

Benim gördüğüm Türkiye'deki en iyi ZJ ve artık 4x4 dergi garajda hikayesi ile birlikte. Teşekkürler Can :smiley:

http://www.4x4dergi.com/2011/12/12/cherokee-zj-off-road.html

Maşallah çok guzel ve teknik bi çalışma olmuş. gule gule kullanın can bey. bi konuda yardımınızı isticektim. bende 8 bijon jant temin etmek istiyorum. sizin aldıgnız kişini veya yerin irtibat bilgilerini verebilirmisniz.

Merhaba bu işlemler demir tapon hariç ne kadar fiyatı buldu bu hale getirmek yükseltme kiti lastik jant vs masallah bu arada cok güzel olmuş

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,622
Kayıtlı Üye Sayımız
172,267
Kaydolan Son Üyemiz
Aylin aksoy

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR