Yol Harikaları...

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan emrylmz Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 55
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 19,739
Ynt: Yol Harikaları...

walla benim harika yolum büyükdereden girip kemerburgazdan çıkılan orman yolu
orman yoluna her girdiğimde kendşmi huzurlu hissediyorum beni rahatlatıyo

Etiketler

Bartın -Safranbolu arası yolu hiç denedinizmi her geçişimde büyük bir haz alırım ve o yolda araba kullanmak kadar güzel bir duyguyu yaşamak gerekir diyorum bazen araçtan inip o yolda yürümek istiyorum

P1060685

P1060686

P1060689
P1060720

bafralı' Alıntı:
Bartın -Safranbolu arası yolu hiç denedinizmi her geçişimde büyük bir haz alırım ve o yolda araba kullanmak kadar güzel bir duyguyu yaşamak gerekir diyorum bazen araçtan inip o yolda yürümek istiyorum

Bülent Bey, paylaşım için teşekkürler. Bu yolu daha geçmedim ama planımda vardı, şimdi garanti oldu... Bu türden yollar oldum olası çok hoşuma gider..

Cavid Sezen

Not: Aşağıdaki linkte "sevdiğimiz yollar"a örnekler var.
http://www.gezenbilir.com/index.php?topic=28092.0

merhabalar ve iyi tatiller emre sağolasın ,izletmen bile güzel ,tabii paylaşan herkese teşekkür,
daha siteyi gezmeyi tamamlayamadım ,yavaş ,sindire,sindire gezcem . sağlık ve güzelliklerle dolu geziler keşifler izledikçe zaten sevdiğim doğa aşkım dahada kabarıyor beni motive ediyor.

merhabalar uzak kaldım sizlerden bayağıdır hemen başlıyorum tekrardan yol harikalarına...

Cavid bey'e katılıyorum. Görebilmek ve farkında olabilmek için ilgi duymak gerek. Edirne'deki Karaağaç Söğütlük yolu sanıyorum bu konu için güzel bir örnek teşkil eder :smiley:

bir yol daha yalova-gemlik arası orman, dağ ve sahilyolu inanılmaz manzaralar karşılar sizleri....

yalnız bahsettiğim yol yalova bursa otoyolu diil.
yalovadan giriyosunuz çınarcığa ulaşıyorsunuz oradan esenköye varıyorsunuz bu arada esenköy inanılmaz güzeldir bir krater gölüne ve şelaleye sahiptir.
sonra armutluyada doğro ilerliyorsunuz geçincede fıstıklı köyüne varıyosunuz burada denize girebilirsiniz cok güzel bir plaja sahip cok tatlı bir köydür, merkezinde kocaman
bir çınar ağacı vardır altında ayranınızı içebilirsiniz yada demli bir çay. yolun devamında kumla ve nar semtlerinden geçiyosunuz daha sonrasında gemlik'e varıyosunuz.
yol takribi 65-70 km'dir. benim gibi motorcular gibi tam bir yol harikasıdır. hem istanbula yakın hemde cok tatlı bir yol deneyin derim...

Selam Emre
Bu yaz dediğin yere Zeus Altarına ilk defa gittim gerçekten mükemmel bir yer...Yukarıdan manzarayı seyretmeye doyamıyorsun...Ordan sonra mıhlı çayına gittim orda da tahta köprüden arabayı karşıya geçirdim( ama çok korttum inkar edeyim)Müsait bir yerde aracı bıraktıktan sonra kısa mesafe yürüyüşle karcınıza çıkan şelale süperdi....Gidecek olan arkadaşlar mutlaka suya girin,insan kendine geliyor.
İyi Günler.

selam laramba. çok sevindim orayı görmene inanılmaz gerçekten değilmi ben orada saatlerin nesıl geçtiğini anlamıyorum, uyukluyorum her defasında
o eşsiz ve dingin manzara karşısında. herkez görmeli...

ahhh harikalar yol harikaları çoğu zaman hiç ferketmediğimiz yol harikaları.
aslında bizi alıp çok uzaklara götürecek harikalar,
onları görmek için bakmak lazım, kimsenin görmediğine bakmak ve görmek...

emrylmz' Alıntı:
selam laramba. çok sevindim orayı görmene inanılmaz gerçekten değilmi ben orada saatlerin nesıl geçtiğini anlamıyorum, uyukluyorum her defasında
o eşsiz ve dingin manzara karşısında. herkez görmeli...

emrylmz' Alıntı:
ahhh harikalar yol harikaları çoğu zaman hiç ferketmediğimiz yol harikaları.
aslında bizi alıp çok uzaklara götürecek harikalar,
onları görmek için bakmak lazım, kimsenin görmediğine bakmak ve görmek...

Bu sabah nerelere gittin öyle, daldın gibi?... ;) :smiley:

Cavid Sezen

belki çoğumuzun gittiği fethiye kayaköy; ölüdenizden tekne turuna çıkanlar bilirler nicola adasını teknlerin konakladığı harika ve tarihi bir adadır

adanın tam karşısında bir koy vardır harika şiir gibi bir koy, gitmek istesiniz ama tekneden yüzme mesafesi olmasına rağmen uzun süreli kalınmadığı için

gidemezsiniz.

işte oraya aracınızla gidebilirsiniz pek kimse bilmez ama mümkün.

üstelikte masal diyarında hissedeceğiniz bir yol sizi oraya götürüyor.

yol'un bitmesini istemeyeceğiniz bir yol.

nasıl gidilir = ovacık hisarönü'nden kayaköy yoluna devam ediyorsunuz,
kayaköye varınca ayranınızı içmeyi ihmal etmiyorsunuz yoksa yolu bulamazsınız :smiley:
devam ediyorsunuz ana yol boyunca yol bir kaç defa ayrıma uğrasada siz ana yol dan devam edin yaklaşık 6 8 km kadar gidiyorsunuz
ve koy'a ulaşıyorsunuz karşınızda nicola adası.

sonrada iyiki bu adamı dinlemişim ve buraya gelmişiz diyorsunuz...

sevgiler...

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,507
Kayıtlı Üye Sayımız
172,164
Kaydolan Son Üyemiz
erensipahi

SON KONULAR

Geri