Yeni grand vitara + ATİKER lpg --> almak üzereyim, ATİKER aklımı karıştırdı :(

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan BarZef Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 8
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 8,963

BarZef

Ana Kamp
merhaba,

pazartesi günü 2007 G V otomatik, benzin + LPG (Atiker) bir araca bakacağım,

servis iyi raporu verirse almayı planlıyorum.

ANCAK

yeni kasa G V 'lerde pek Atiker kullanan okumadım forumda ( genelde BRC, Teleflex, Tartarini, Prince, Zavoli vb...)

aklımda birkaç soru var

1- atiker olması bu aracı almamak için bir sebep midir sizce?

2- atikerden memnun kalmazsam onu çıkarttırıp başka marka taktırabilir miyim?

3- aracı almadan önce Atiker servisine götürüp baktırmak gerekli mi ( suzuki yetkili servise zaten götüreceğim)

yardımlarınız için teşekkürler

Etiketler
Ynt: Yeni grand vitara + ATİKER lpg --> almak üzereyim, ATİKER aklımı karıştırdı :(

>> Teleflex, Tartarini, Prince

bu 3'ü hariçi üzebilir ;) vitaraların benzin püskürtme zaman aralığı cok kısadır..bunu okuyup sonra kendi pogramını >yapıcak.. kapasitede yazılıma sahip degiller..coğu..

2006 sonraki vitaraların sibobları demirden celikten degil.. ;)

hafif olsun amacı ile aliminyumun..amca oğlu titanyum malzemesinden üretilmiş olup zaten bir zaman sonra kapagı söküp bir elden gecirmeniz gerekir..

takıldıktan sonra ilk 20-40 bin aralığında cıvıtacaktır.. ;)

..işin aslı sizin araca lpg uygulamak doğru degil..ama herkes yapıyor..neden..benzin pahalı.. ;D

takılalı kac bin km olmuş onu sorun..masrafa hazır olun.. :smiley: lpg sibobların boyunu uzatıyor..taşlama yapılıp tekrar takılıyor..sonra tekrar..uzaycak tabbii azcık..bida.. :smiley: >>> daha fazlası için aksiyon oto murat abimiz..gibi üstatlar..benden bu kadar.. :smiley:

Ynt: Yeni grand vitara + ATİKER lpg --> almak üzereyim, ATİKER aklımı karıştırdı :(

merhaba Oğuz bey,

sahibinin bana söylediği 15-20.000 km'dir tüp mevcutmuş.

siboblarla ilgili durumu gezenilirde başka bir lpg konusunda da okumuştum.
yeni GV'lara tüp bu sebeple önerilmiyormuş

ama 1.9 DDiS temiz aranınca 45-50.000 tl fiyat isteniyor (2007-2008'lere)
ben 35.000'e alacağım tüplüyü (kısmetse :smiley: )

yarın tartarini ve diğer söylediğinz markalara sorucam Atikeri çıkartıp onlar uygulanabiliyor mu diye,
olur derlerse o da bir alternatif olacaktır.

ilginize teşekkür ederim,
gelişmeleri yazacağım, tekrar sağolun...

>>eli kulağında.. ;)

iyi markalar iyi paradır ..sordunuzmu..? tartarini 6 slindiri aklımda 1350 euro ..4 cl olan da 1100 euro gibiydi. prins falan sorunca fiyatına üfff dedirtir..

ruhsata işli ise tekrar işlemeye gerek yok istediğinizi söker takarsınız..2.el bulunabilir..vs..hepsi olur..

bana göre aracın ucuzunu almak marifet degil..zamanla üzerine harcanan la aynı paraya gelir pahalı ve sorunsuz olanla.. :smiley:

pahalı ve sorunsuz konusunda size kesinlikle katılıyorum,
ancak bu olmasa da alacağım araç 2004-2005 G V olacak ki ona da tüp taktırmak durumundayım
birkaç sene sonra da 1.9 DDiS'ye geçmek isterim

aracın sahibi hiçbir problem olmadığı - çok temiz vb olduğu konusunda ısrar ediyor.

yarın kendim göreceğim,

aslıda aynı yerde başka bir araç daha var 2004 GV benzin + otm LPG hiç takılmamaş
şartları iyi gibiydi, yine sorunsuz olduğu konusunda sahibi idaalı :smiley:

o aracı da görmeye çalışacağım.

oguz1134' Alıntı:

>>eli kulağında.. ;)

iyi markalar iyi paradır ..sordunuzmu..? tartarini 6 slindiri aklımda 1350 euro ..4 cl olan da 1100 euro gibiydi. prins falan sorunca fiyatına üfff dedirtir..

ruhsata işli ise tekrar işlemeye gerek yok istediğinizi söker takarsınız..2.el bulunabilir..vs..hepsi olur..

bana göre aracın ucuzunu almak marifet degil..zamanla üzerine harcanan la aynı paraya gelir pahalı ve sorunsuz olanla.. :smiley:

aracı almadan geldim :(

servisine gösterip expertiz raporu istedim herşey olumlu idi,
satış yapmak için notere gidince arabada haciz çıktı
sahibi uğraştı ama hacizi kaldıramadı.
ben dönmek zorunda kaldım. kısmet değilmiş...
bu arada otomatik 2.0 , 1,9 DDiS'ye göre çok hantal geldi bana

hayırlısı olsun....

slm arkadaşlar.benim lpg göstergesindeki ışıklar boşkende doluykende hep full gösteriyor..örn:kırmızı yanıyo gidiyorum gaz alıyorum 20 liralık full gösteriyo o 20 liralık gaz bitene kadar full gösteriyo yolda aniden kırmızı yanıyo ve ötmeye başlıyo..bunun sebebi nedir bana bu konuda yardımcı olabilirmisiniz...?

poyraz5835' Alıntı:
slm arkadaşlar.benim lpg göstergesindeki ışıklar boşkende doluykende hep full gösteriyor..örn:kırmızı yanıyo gidiyorum gaz alıyorum 20 liralık full gösteriyo o 20 liralık gaz bitene kadar full gösteriyo yolda aniden kırmızı yanıyo ve ötmeye başlıyo..bunun sebebi nedir bana bu konuda yardımcı olabilirmisiniz...?
anladıyım kadarıyla şamandıra .

Ynt: Yeni Grand Vitara + Atiker Lpg --> Almak Üzereyim, Atiker Aklımı Karıştırdı :(

son durumdan bilgi vereyim,

2005 Grand Vitara AT 5 kapı aldım, üzerinde Atiker vardı, bir gün gaz kaçırdı arabanın için ciddi miktar gaz kokusuyla doldu, hemen yaptırdım ama ilk fırsatta tüm atiker sistemini söktürdüm, Landirenzo diye bir marka taktırdım. Atikere göre çekiş daha iyi ama tabi benzinle yine biraz farklı. Atikete göre otom vites geçişleri daha başarılı.....

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,507
Kayıtlı Üye Sayımız
172,164
Kaydolan Son Üyemiz
erensipahi

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR