Yaşanmış Komik veya Trajikomik Olaylar

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan mogzilla Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 146
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 77,972
Ynt: Yaşanmış Komik veya Trajikomik Olaylar

UYURGEZER MOBİLYACI, ATLET- KÜLOTLA ULUDAĞ’A GİTTİ
BURSA’da uyurgezer olan mobilya ustası 47 yaşındaki Münir Çiçekdağ, Uludağ’ın eteklerinde atlet ve külotla bulundu. 13 Aralık 2007 Perşembe 14:46Bağ evinde kendisine kazak giydirilip eşofman altı verilen Çiçekdağ, “Ben uyurgezerim. Zaman zaman bu tür olaylar başıma geliyor. Büyültecek bir şey yok' dedi.

Merkez Yıldırım İlçesi Namıkkemal Mahallesi’nde oturan ve uyurgezer olmasıyla tanınan Münir Çiçekdağ, önceki gece evinde uyuduktan sonra sabah eşi ve çocukları tarafından yatağında bulunamadı. Kıyafetleri astığı dolapta duran Çiçekdağ’ı arayan eşi ve iki çocuğu kendisine ulaşamadı. Münir Çiçekdağ, dün akşam saatlerinde evine 10 kilometre uzaklıktaki Uludağ’ın eteklerinde, Bayraktepe Mevkii’nde, teleferik çalışanları tarafından külot ve atlet ile görüldü. Ayağında çorap dahi bulunmayan Çiçekdağ, haber verilmesi üzerine gelen jandarma tarafından önce bir bağ evine götürüldü. Burada kendisine verilen kazağı ve eşofman altını giyen Çiçekdağ, fotoğrafını ve görüntüsünü çeken DHA muhabirine, “Büyütülecek bir olay yok. Ben uyurgezerim. Zaman zaman bu tür olaylar yaşıyorum. Bu kez bayağı fazla gitmişim. Uyandığım zaman kendimi çok farklı bir yerde buldum' dedi.

Donma tehlikesi atlatan Çiçekdağ, ifadesinin ardından kendisini arayan eşi ve iki çocuğuna teslim edildi.

Offroad camiasında da uyurgezerlik vakası görülüyor mu acaba...

Etiketler

710 NO'LU KAPAK
Bir otomobil firmasinin servis ve satiş showroom'una bir bayan müsteri gelerek "710'luk kapak" aradigini söyler...
Saticilar hemen oto yedek parça bölümünden birini oraya çagirirlar ve kadinin talebini iletirler.
Herkes kadina ve birbirine şaşkinlikla bakar. Hiç kimsenin parçayi tanimadiği yüz ifadelerinden belli olur...
Kadin ise israrla bunun, arabasinin motorunun bir parçasi olduğunu, bir sekilde kaybolduğunu ve yenisinin gerektiğini söyler...
Bu esnada uyanik bir satici kadina, yedek parçanin skeç resmini çizip çizemeyecegini sorar...
Sorunun çözüleceği umuduna kapilan kadin hemen kagit kalem isteyerek takriben 8 cm çapinda bir daire çizer ve içine de '710' yazar...
İşlem sonuç verir...
Servis elemanlari saçlarini yolmak için oradan uzaklasirlar...

Yedek parçanın resmi:
710

Dolmuş Muhabbetleri
.................................

Minibüse kavga ettikleri her hallerinden belli olan iki arkadaş biner.Çocuklardan biri parayı uzatır.
'' Abi bir öğrenci , bir de hayvan alırmısın ? ''
......................................................................
Adamın biri otobüste aceleci bir tavırla : '' Kaptan , orta kapıyı rica edebilirmiyim ? ''
Şöför : '' Tabii , ayıp ettin abi , al götür , senden kıymetli mi ? ''
............................................................................................
Yolcu : '' Müsait bir yerde inermisiniz ? '' Şöför : '' Niye , sen mi kullanacan ? ''
...
Yolcu : '' Mükemmel bir yerde inebilirmiyim ? '' ( kendisi de güler )
Şöför : '' Buyrun , Size layık değil ama.... ''
..............................................................................................
Adam evine gitmek için Bakırköy dolmuşu beklerken sigarasının kalmadığını farkeder.Tekel bayisine gidecekken
minibüsün geldiğini görür , vazgeçerek biner.Şöföre parayı uzatır '' Bir MonteCarlo '' der.
Şöför birkaç saniye düşünür : '' Abi bu Bakırköy'e gider ''
............................................................................................
Arkadaki aksi teyze önündeki uzun saçlı delikanlıya seslenir.
'' Kızım şurdan bir kişi uzatırmısın ? '' Delikanlı : '' Ben kız değilim ! ''
Teyze : '' Aman ne bileyim , kızmısın , dulmusun ? Uzat işte. ''
...
Yolcu şöföre : '' Heykele çıkıyor mu ? '' Şöför : '' Yok abi , yanından geçiyor ''
...
Yolcu : '' Oğlum , bu Eminönü'nden geçer mi ? '' Şöför : '' Yok teyze , biz Taksim'e çıkıyoruz.''
Yolcu :'' Hah tamam oğlum , siz çıkın ben gelmeyeceğim ''
...
Yolcu : '' Oğlum , mübarek bir yerde inebilirmiyim ? '
Şöför : '' Şu ileriki caminin önünde bırakayım teyze seni. ''

ben de gülmeniz için başıma gelen trajikomik bir olay anlatayım.Dün arkadaşlarımla sinemaya gittik girdiğimizde karanlıktı tuna ve ben hemen oturduk. Oradaki görevli yanımıza geldi ve 'burası sizin yeriniz mi dedi' bizde biraz şaşırarak evet dedik.. oda bize 'burası özürlülerin oturduğu yer dedi'' tabi görevlinin de bu lafına bozularak yerimizi değiştirdik....:D

Bayan arkadaşımla balık almaya gittiğimizde, arkadaşım kovanın içinde yüzüp çırpınan balıklara bakıp;

- 'Bunlar taze mi?' diye sormuştu.

Balıkçı da cevabı hemen yapıştırdı:

- 'Yok abla, pil takıp oynatıyoruz'

Carrefour'un ilk açıldığı zamanlar...

Mağazada anlık indirim duyurularını anons eden kişi şöyle dedi:

'Pantolonları indirdik, orta reyonda sizleri bekliyoruz.'

Rumeli-Hisarüstü otobüsüyle Taksim'e doğru gidiyoruz.

Adamın biri Beşiktaş dolaylarında gayet aceleci bir tavırla:
- Kaptan orta kapıyı rica edebilir miyim?

Bizim şoför olaya hakim: ;)
- Tabi abi ayıp ettin. Al götür senden kıymetli mi... ;D

- Mükemmel bir yerde inebilir miyim?

Yolcunun kafası karışık sanırım, kendisi de dolmuşdakilerle birlikte güler söylediğine...
Bizim şoför gene olaya hakim, kadını indirirken: ;)

- Buyrun size layık değil ama !... ;D

Reha Muhtar telefondaki adama fırça atıyor...

- Bütün bunları nasıl yaptın ha? cevap ver??!!

Adam...
- Bakın efendim, şöyle izah edeyim...

Reha Muhtar...
- Sus konuşma, hala utanmadan izah ediyorsun... Cevap versene??!

Adam...
- ......??

Sokakta kurban kesen insanlarla röportaj yapan NTV muhabirinin bir vatandaşımızla yaşadığı diyalog:

- Burada sağlık açısından elverişsiz koşullarda beklettiğiniz bu etleri yemeyi düşünüyor musunuz?

- Yok bacım, eşe dosta dağıtacağız...

MK51' Alıntı:
Sokakta kurban kesen insanlarla röportaj yapan NTV muhabirinin bir vatandaşımızla yaşadığı diyalog:

- Burada sağlık açısından elverişsiz koşullarda beklettiğiniz bu etleri yemeyi düşünüyor musunuz?

- Yok bacım, eşe dosta dağıtacağız...

;D ;D güzelmıs önce kendı canımız hesabı :D

İlginç diyaloglar:

Kahramanımız 'Seda Sayan' yine bi sabah elleri belinde, programını sunuyor.
O sırada bi canlı bağlantı olur ve...

Seda Sayan: - Aaaloooğğğ kiminle görüşüyoruz?

- Ben Mustafa.

- Naber lan Mustafa?... Nerden arıyosun bizi Mustafa?...

- Şişli'den.

- Ne iş yapıyon lan Mustafa?...

- Belediye başkanıyım... (Mustafa Sarıgül)

Ümraniye'de Kaz yolum merkezinin pardon, Motorlu Taşıtlar Vergi Dairesinin hemen karşısındaki otoparka ait fiş...
Plakası yazılı araç ta müdürmün aracı :smiley:

Tırafik Müşavirliği ve muameleciyim olayına koptum :D

dsc01276qh3.jpg

CONDOM
T.C. Sağlık Bakanlığı nezdinde, AIDS ile mücadele dernekleri halkı bilinçlendirmek adına bazı etkinlikler düzenlemiş ve bu kapsamda bir önceki sene halka bedava kondom dağıtmışlardı.
Bu yıl da para ödüllü bir yarışma düzenlemişler.

Yarışmanın sorusu şu......
'' Prezervatif'i bilinen adlarının dışında halkın anlayabileceği en açık şekliyle nasıl ifade edebilirsiniz?''
Ödül, Yozgat-Sorgun'dan yazan Cevat Uştu'ya verildi.
Cevap: Kuşakabin... :smiley:

Bu zat-ı muhterem , çağdaş , zengin ve her bakımdan ileri dediğimiz ABD'de yaşıyor ve ben onunla aynı oksijeni soluyorum.
Bunların anaları herhalde hamileyken hiç balık yememişler, hepsi fosforsuz kalmış.
Ne diyeyim bilmem ki. Örtki ölem.

1219578

Kaç!

Öğlen saatleri. Trafikteyim. Kırmızı ışıkta dururken yandaki kalabalığı fark ediyorum. Bir polis otosu ve kalabalığın ortasında bir genç elini kolunu sallayarak konuşuyor. Kulak kesilip durumu kavramaya çalışıyorum. Çocuk yayalara kırmızı yanarken karşıdan karşıya geçmiş, tabii bunu gören polis ceza yazıyor. Çocuk, 'Herkes geçiyordu ben de geçtim' gibilerinden kendini savunuyor. Polis umursamaz bir tavırla ekip arabasına giderken yaşlı bir teyze çocuğa bağırıyor 'Kaç oğlum kaç! G.tünde plakan mı var?!'

Dar ve tenha bir yolda trafikteyim. Arkamdan trafik polisi geliyor. Kırmızı ışıkta durdum. Bir süre sonra trafik polisinin müthiş anonsu geldi: ''Yol boş devam et. S..tir et kırmızı, ışığı devam et.' Acaba ehliyetimi henüz almadığımı bilse; 'Ehliyet ve ruhsat. Ruhsat tamam ehliyeti s..tir et.' der miydi?

Göstermelik

Birkaç gün önce trafiğin çok işlek olmadığı bir yerde normal olarak kırmızı ışıkta durdum. O an arkama yanaşan trafik polisinin anonsunu aynen aktarıyorum: '34 XXX... devam et, devam et. Sanki biz olmasak duracaksın.'

İnançlı polis

Yıllar önce sabahın erken bir saatinde nasılsa kimse görmez diye kırmızı ışıkta geçip sola döndüm ve 50 metre ilerdeki kırmızı ışıkta beklerken trafik polisine yakalandım. Kırmızı ışıkta geçtiğimi söyleyip ehliyet ve ruhsatı istediğinde 'Ama ışık sarıydı' itirazıma sert bir komutla 'Yemin et!' dedi. Resmen kalakaldım, insan yalan yere yemin edemiyormuş. Yemin edemediğimi gören sevgili polis kahkayı basarak 'Hadi yırttın, yalan yere yemin etseydin cezayı yazacaktım, bir daha dikkatli ol' dedi ve gitti. Bu olayın nerde olduğunu
söylememe gerek yok değil mi? Memleketimin polisini bile özledim ben!

2005 yazıydı arkadaşları ziyaret etmek için mersine gitmiştik.Oranın en büyük caddesi şimdi adı aklıma gelmiyor dolaşıyoruz.bu aradada trafik polisi sürekli anons yapıyor 33 da devam et 33 fn devam et.bende hem yürüyorum hem dinliyorum bu arada yabancı plakalı bir araca geldi sıra anons şöyle ikssmikks ne bu yaaa laaan gavvuurrr devam et lan devam et.orda yarım saat gülme krizine girdiğimi hatırlıyorum

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,461
Kayıtlı Üye Sayımız
172,117
Kaydolan Son Üyemiz
fmt35

SON KONULAR

Geri