WJ Far ampul tipi nedir ?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan ONUR.LEVENT Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 14
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 50,520

ONUR.LEVENT

Grand Cherokee WJ
Yer
ANKARA
Merhabalar 2001 Model bir WJ aldım.Aracın eksiklerini günden güne hallediyorum.Farların yeterli aydınlatmadığını düşünüyorum.En basiti kaliteli ampullerle değiştirmeyi planlıyorum.Aracın kitapçığı olmadığından ampul tipi hakkında tam bilgi edinemedim.Ampul tipi ve tavsiye edeceğiniz marka model varsa paylaşırsanız sevinirim.

Etiketler

Ynt: WJ Far ampul tipi nedir ?

Her WJ sahibi gibi bende özellikle ,kısa fardan memnun değilim,ampulü söküp araştırdım 55 lik kendinden düylü olduğu için, başka ampulün olmayacağını söylediler,şehir dışında hiç göstermiyor,uzun farlar çok güzel,aracına değişik ampul uygulayan arkadaşlar varmıdır.

Aynı far yuvasına uyan zenon far tipleri mevcut zenona cevirin
markasını hatırlamıyorum ama 150 liradan 500 liaraya kadar zenon var tercih sizin.
takın adını unutun

Ynt: Wj Far Ampul Tipi Nedir ?

9006 Tip ampul kullanilmis arkadaslar.Bu gün söktüm.Kaliteli ampulle zenon ayni fiyata geliyor.Zenon taktim cok iyi oldu tavsiye ederim .

Kısa, uzun ve sizler için xenon far tipleri nedir?

H1 H7 gibi değerlerden bahsedilyior.

Kısa farlar için alınan xenon beyni aynı anda uzun farlar için de kullanılır mı? Yoksa uzunlar için ayrı xenon beyni mi almamız gerekir?

Sislere zenon takarsanız işlevini yitiriyor ,siste sarı ışık gerekli.Uzunlar 9005 kısalar 9006 shark marka taktım çok güzel oldu fiyatıda gayet makul.

Merceksiz farda cenon far isigi dengesiz dagilacagi icin karsidan gelen surucuye zor anlar yasatabilirsiniz. Merceksiz fara xenon takarken lutfen bir kez daha dusunun

GT-S5830i cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

west_55' Alıntı:
Merceksiz farda cenon far isigi dengesiz dagilacagi icin karsidan gelen surucuye zor anlar yasatabilirsiniz. Merceksiz fara xenon takarken lutfen bir kez daha dusunun

GT-S5830i cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Angel far almayı düşünüyorum. Mercekli olduğu için xenon iyi mi olur?

ONUR.LEVENT' Alıntı:
Sislere zenon takarsanız işlevini yitiriyor ,siste sarı ışık gerekli.Uzunlar 9005 kısalar 9006 shark marka taktım çok güzel oldu fiyatıda gayet makul.
aracınız hayırlı olsun kazasız belasız iyi günlerde kullanın inşallah nerde kaça aldınız acaba

Burakbekar' Alıntı:
Kısa, uzun ve sizler için xenon far tipleri nedir?

H1 H7 gibi değerlerden bahsedilyior.

Kısa farlar için alınan xenon beyni aynı anda uzun farlar için de kullanılır mı? Yoksa uzunlar için ayrı xenon beyni mi almamız gerekir?

slmlar kısalar için ayrı uzunlar için ayrı beyin lazım eyer takdırmadıysanız bence takdırmayın çünkü yamurlu havada zenon görüşü cok düşürüyo bide muayenede sıkıntı oluyor

wj nin far çanakları berbat amerikan işi optik tasarımlardan ve ancak dot standartını karşılıyor. En parlak xenon u da taksanız ileriye ışığı olması gerektiği gibi atamadığından ancak 80 90 watt lık modifiye halojen ler kadar ışık verir. kimsenin gözünü almıyor. alamıyor da zaten. yeterki yukarıya bakmasınlar. zamanında vardı oradan biliyorum. en doğrusu işi bilen birinin o çanakların içine bixenon mercek adapte etmesi.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,509
Kayıtlı Üye Sayımız
172,165
Kaydolan Son Üyemiz
gül93

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR