Tralleis Kamper ile Akyaka-Hisarönü-Datça

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan drares Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 77
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 20,101
Ynt: Tralleis Kamper ile Akyaka-Hisarönü-Datça

Tralleis'inizle sağlıklı, huzurlu, keyifli geziler diliyoruz, Haşmet Bey...
Her şey gönlünüzce olsun...

Etiketler

Haşmet dostum;Yeni karavanınızı sağlık ve mutlulukla kullanmanızı temenni eder,bol geziler dilerim.
Poyrazlar kampındaki güler yüzünüz hiç solmasın.

Haşmet Bey, yeni karavanınızla mutlu gezileriniz olsun.Ergun.

Sevgili dostlar, 9 günlük tatilimizin geride kalan kısımlarını, işten güçten ve her fırsatta karavanla bir yerlere kaçmaktan dolayı sizlerle paylaşamadım. Bu gün biraz hasta olduğumdan eve erken geldim (merak etmeyin sadece biraz üşütüp eski sinüzitimi azdırdım, kendimi tedavi ediyorum) Yatağıma uzanıp uyumayı denedim ancak beceremeyince, bari bu işimi halledeyim dedim ;)
Gezimizin Evcan'dan sonraki kısmından öce Aktur'a ve Datça merkeze uğrayıp Palamutbükü'ne geçtik. Datça Palamutbükü arası eski Datça yolu gibi dar ve virajlı bir çok tepe den geçiliyor. Akşamüstüne yakın vardık. Sahilde attığımız tur sonrası sahilin sağ tarafında Yat limanının yanındaki boş alanda kalmaya karar verdik. Aracın önünü liman tarafındaki söğüt ağaçlarının gölgesine sokunca öğleye kadar sıcak görmedik. Kendimizi hemen denize attık. Deniz temiz ve berrak, sahiliyse sakindi.
Akşam yemeğini de hemen ilerimizdeki restorandan sipariş edip, sahile yerleştirdiğimiz masamızda yedik. Garson hayatında ilk kez böyle bir servis yaptığını söylerken biz sadece gülmekle yetindik.
Yemekten sonra sahilde yürüyüş yaptık, döndüğümüzde iyice sıcaklanmıştım. Hayatımda ilk kez gece yarısı denize girdim. Sonrasında konuştuğum başka bir arkadaşım da hayatında ilk kez gece denize aynı noktada girdiğini anlattı, ilginç bir tesadüf....
Şimdi biraz foto;
önce Evcan kamptan komşularımız Erol baba ve eşi,Sonra Palamutbükü'ne tepeden bakış...

001

002

021 2

022 2

Kızım akşam yemeğini bekliyor, kamp yerimiz...

024 2

025 2

027 2

029 2

Haşmet yayımlamasan daha iyi idi bu sıcaklarda.Kamp yerimiz derken sahili komple kapatmışsınız.

Ertesi sabah güzel bir uykuyla dinlenmiş olarak uyandık. Etrafımız restoran ve kafelerle çevrili olmasına rağmen hiç gürültü olmadı. Geçen yıl gittiğimiz Bodrum Zetaş kamping'te sabaha kadar müzik gürültüsünden uyuyamamıştık. Ben kahvaltılık ekmek almak için çıktığımda hoş bir sürprizle karşılaştım. O gün pazar kuruluyormuş...
Bolca taze sebze ve meyveyi görünce dayanamayıp ellerim dolu olarak dönünce "bu kadar yiyeceği nereye sığdıracağız" diye eşimden fırçayı yedim :hahaha
Neyse hepsine de yer bulundu ve sonrasında afiyetle yendi ;)
Kahvaltımızı öğleye yakın olduğundan karavanın içinde yaptık. Açık olan kapıdan eşim dışarı göstererek "Haşmet bu bizim Saliha değil mi?" diyordu. Aynı hastanede beraber çalıştıkları arkadaşlarından birine tesadüf etmemiz çok hoştu. Onlar da 20 gündür eşi ve kızlarıyla tatildelermiş. Bütün gün beraberce sohbet edip yüzdük. Akşam onları çaya davet ettik. Masamız yine aynı yerde bu sefer mehtapta önümüzde demirli iki tane tur teknesiyle fon tamamlanmıştı.
Önce sabah kahvaltımız, sonrasında da kızımla sabah keyfimiz.(özellikle ekmek benim çok hoşuma gitti. Yöresel bir ekmek ve çok lezzetli, yolu düşenlere tavsiye ederim)...

037 2

032 2

039 2

Bu baba kız toplu ibiş keyfine girer,yeni bir kategori açıp işi çetrefelli hale getiriyorsun Haşmet.

mayıstosböce' Alıntı:
Bu baba kız toplu ibiş keyfine girer,yeni bir kategori açıp işi çetrefelli hale getiriyorsun Haşmet.
Valla ben anlamam orası senin problemin sen hallediver artık ;D

Tatilinizin çok keyifli geçtiğini fotograflar anlatıyor. Nicelerini temenni ederiz.

Rahatsızlığınız için geçmiş olsun der, acil şifalar dileriz.

İkinci gün sonuna doğru dolan atıksu depomuzu boşaltmak için uygun bir yere gittik, ben depoyu boşaltırken eşim de biriken bulaşıkları yıkadı, dönüşte komşu kafeden temiz suyumuzu da tamamlayınca kampımıza aynı yerde devam ettik.Akşam dostlarımızla mehtap altında çaylı çiğdemli güzel saatler geçirdik. Önümüzde demirli yelkenlilerde yaşayanlar keyfimizi kıskanıp "neden biz de karavan almadık" diye dertlendiler ::lgh
Yine güzel ve serin bir uykuyla sabahı karşıladık. Geziye çıkarken eşim benden "deniz kıyısında uyumayı, denizi görerek uyanmayı ve kahvaltı yapmayı" istemişti. Tüm tatil boyunca sadece ilk gece bunu yerine getiremedim, ama diğer günlerde sanırım kendimi affettirdim :bow
Kahvaltı sonrası denize girip Palamutbükü'nden ayrıldık. Niyetimiz Knidos'a gitmek...
Yolda gördüğümüz badem ağaçlarından bir tanesini rahmetli dedem oraya dikmişti, biz de torunları olarak bir kaç tane badem hakkımızı tahsil ettik ::trm
Bademlerin dışı halen yeşil olmasına rağmen artık gevremiş bir kabuk halinde, kolaylıkla sıyrılıyor, içinden ise tazesi iç kabuğu kırılarak çıkartılıyor.
Badem bakınırken knidos yolunu ıskalayınca hiçbirimizin canı dönmeyi istemedi. Devam edip Mesudiye'ye gittik.
Mesudiye küçük bir yerleşim yeri sahili tamamen kafe-restoran ve beach club işgalinde. Sahil yolu iki aracın geçemeyeceği kadar dar. Müsait olan bir alana park edip denize girecekken yanımıza gelen bir bayan pansiyonlarına ait park yerinde olduğumuzu uzun kalacaksak ücret ödememiz gerektiğini söyleyince denize girip çıkacak kadar izin alıyoruz. Denizi güzel ve temiz. Antalya olimpos sahiline benziyor. Serinleyince ayrılıp sahill boyunca ilerliyoruz. Sol tarafta adını şimdi hatırlayamadığım başka bir koy daha var. Ama sıkış tepiş, duracak bir nokta bile yok. Adeta salı pazarındaymışız gibi. Bulduğumuz çıkışa kendimizi zor atıp kaçıyoruz...
Mesudiye genel görüntüleri...

042 2

045 2

048 2

Esinti35' Alıntı:
Tatilinizin çok keyifli geçtiğini fotograflar anlatıyor. Nicelerini temenni ederiz.

Rahatsızlığınız için geçmiş olsun der, acil şifalar dileriz.
Teşekkürler Şeref abi, rahtsızlığımı kafama takmıyorum, biraz dinlenip antibiyoterapimi yapınca hallederim, sağol :smiley:

Hosgeldiniz,
eee nede olsa hava degisikligi, gecmis olsun diyor, paylasimlariniz icin tesekkur ediyorum. Gorusmek uzere, Sevgi ve Saygilar.

BİBS' Alıntı:
Hosgeldiniz,
eee nede olsa hava degisikligi, gecmis olsun diyor, paylasimlariniz icin tesekkur ediyorum. Gorusmek uzere, Sevgi ve Saygilar.
Teşekkürler İsmail bey, saygı ve sevgi bizden size...

Bayramdan sonra mutlaka denize gitmek varr..

İlgiyle izliyoruz gezinizi Haşmet bey..

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,508
Kayıtlı Üye Sayımız
172,164
Kaydolan Son Üyemiz
erensipahi

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR