Traktör Hidrolik Direksiyon Sistemi, Defender'e Uyar mı?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan yunus bager Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 53
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 27,985
Ynt: Traktör Hidrolik Direksiyon Sistemi, Defender'e Uyar mı?

efe yaren' Alıntı:
evet resimdeki araç. boşluk kutuda. ben uçak gövde-motor okuyorum. mekanikten çok iyi anlarım. ama dikkatsizlik ederim de toplayamam diye direksiyon kutusunu açmaya korkuyorum. zor diyorlar. boşluğa da normal diyor ustalar. aslında anormal tabi. üst taraflarda yazdığım tüm olumsuzluklar var. sizce zor olur mu açmak ve içine bir bakmak? yazın bi bakmayı düşünüyorum.
sizin aracın direksiyon kutusu nasıldır bilmiyorum ama benim aracımda nivada boşluk sorunu vardı. direksiyon kutusunun üstünde bir somon ve vida vardı onu çevirerek boşluğunu almıştım. ama arkadaşlarında dediği gibi sorun kutudada olmayabilir..

Etiketler

merhabalar bu traktorun direksiyon yardimcisini vosdost ahmet bayagi bir incelemis kafa yormustu , hatta arac ustunde nasil olur nasil calisir diye ustayla yorum yapmislardi bende hidrolik direksiyon oldugundan ne konusuyorlar diye hic dinlemedim.Ahmet gormedimi bu mesaji acaba simdiye soylerdi ama , onlar iyice en boy defendera olcmuslerdi.

Ahmet'in yorumunu bekliyorum ne diyecek diye merak etmiyor değilim heralde daha göremedi :smiley:

Aslında herşey tamamda sadece lift boyu uzun geliyor daha kısa olanı bulmak gerekiyor yada rot kolları olmadan sadece lift ve pompa ile olurmu diye araştırmak gerekiyor

emre_ozk' Alıntı:
sizin aracın direksiyon kutusu nasıldır bilmiyorum ama benim aracımda nivada boşluk sorunu vardı. direksiyon kutusunun üstünde bir somon ve vida vardı onu çevirerek boşluğunu almıştım. ama arkadaşlarında dediği gibi sorun kutudada olmayabilir..

o boşluğu bir usta aldı. sorun kutuda dedi. zaten belli ya. direksiyonu biraz sağ sol yapınca hareket kutuya giriyor sonra rotlara geçmiyor. bi de ne kadar sağda ya da solda olursa olsun boşluk oluyor. yani sadece ortada. boşluğu bi halletsek tadından yenmez ama.....?

yunus konuyu takip edeceğim yarın vosdost ahmete linki gönderirim yorumunu yapar bu işi başarırsan herkese örnek olur ve birçok defenderiyi başta beni epey bir masrafdan kurtarmış olursun

ata036' Alıntı:
yunus konuyu takip edeceğim yarın vosdost ahmete linki gönderirim yorumunu yapar bu işi başarırsan herkese örnek olur ve birçok defenderiyi başta beni epey bir masrafdan kurtarmış olursun
Tarık uygulamak için kobay arıyorum :smiley:

merhaba arkadaslar ,

vosdost ahmetle konustum hidrolik sisteminin kesinlikle olamayacagini kendisinin iyice muayene ettigini soyledi. ayrica gezenbilire bundan sonra yazi yazmayacagini iletmemi istedi.sanirim bazi kisilerle problem yasamis.
iyi gunler.

karakoosh' Alıntı:
merhaba arkadaslar ,

vosdost ahmetle konustum hidrolik sisteminin kesinlikle olamayacagini kendisinin iyice muayene ettigini soyledi. ayrica gezenbilire bundan sonra yazi yazmayacagini iletmemi istedi.sanirim bazi kisilerle problem yasamis.
iyi gunler.

Selamlar, başkasına kızdıysa bizim ne suçumuz varki, gerçekten yararlı bilgiler veriyordu, umarım en kısa zamanda tekrar burada olur....

Arkadaşlar haftaya cumartesi pazar uygun gününüzde Yuvacıktayım.

Sonraki hafta. bu hafta sonu cuma pazar 24 saat çalışıyorum.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,490
Kayıtlı Üye Sayımız
172,150
Kaydolan Son Üyemiz
namso

Çevrimiçi üyeler

Geri